Вітаю Вас, Гість
Головна » Статті » Наши статьи

Валерій Приходько. Переворот

Результат пошуку зображень за запитом "картинки революція"

ПЕРЕВОРОТ

Валерій Приходько

 

08.07.17 р.                                                                                                                                                          м. Київ

 

Кожний успішний Переворот називається Революцією,

а кожний не успішний – заколотом

Джозеф Пристлі

Революціонери поклоняються майбутньому,

але живуть минулим  

 Микола Бердяєв

В Революціях ми стикаємося з людьми двох сортів: тими,

хто їх звершує, і тими, що використовують їх в своїх цілях

Наполеон Бонапарт

Читай і — думай! Думай! Думай!

 

Ми, як з неба звалилися, та не на землю, а зразу ж у прірву. Так  і живимо, наче нічого не сталося і нічому не навчилися, як невігласи і це відбулося з нами раптово і одночасно у всьому суспільстві. І той, хто думає, що це його обходить щиро помиляється, бо «жити в суспільстві і бути незалежним від суспільства не можливо» (Ульянов-Ленін). В чому цей феномен загальної відстороненості від суспільного життя «великих і щирих» українців, котрі готові віддати особисті життя за грандіозні ідеї та заклики, а тільки розстаються з побратими по крові і жертовності одного окопу, не можуть узгодити, навіть після визвольної війни,  загальні дії піднесення Батьківщини?

 

І як звучить   поняття, що характеризується різним словом, але маюче одне і те ж його визначення, в яке (поняття – назву) ми одночасно можемо вкласти кардинально протилежні(полярні) почуття величі і гідності та зради і нікчемності. Переворот (латиною revolutio – Революція) – зміна Влади з порушенням діючих конституційних і правових норм, як правило з застосуванням сили для захвату центрів управління країною і здійсненням фізичної ізоляції (арешту або вбивства) діючого керівництва (Вікіпедія).  Україна внесла уточнення в це визначення… «ізоляції (арешту, вбивства або втеча за зговором з революціонерами)». Втеча за зговором – домовленістю, стала одним із інструментів боротьби Влади з опозицією – політичною  чи кримінальною не має значення. Тонкість відмінності тільки в одному – Революція це більш масштабний і тривалий процес, дії якого закінчуються однією і тою ж, як і при Перевороті подією – зміною властивостей Влади, знищенням старої системи(декомунізація) і їх інструментів(люстрація) управління  та утворенням нової – реформи органів управління для стабілізації явищ і процесів у суспільстві після смути.

 

Кожна подія містить оцінку часу, що дає відповідь на явища і процеси, які її визвали; реакції внутрішнього і зовнішнього середовища, що їх супроводжували  та ефективність (негативну чи позитивну) події, що має за мету зміну властивості  Влади. Віддаленість «центрів управління країною»  характеризує просторово-часовий інтервал настання події та, як наслідок, різну ефективність її досягнення, в тому числі і катастрофічну – Крим та Донбас. Тому що «Революції відбуваються в столицях, в провінціях – тільки бунти» (Артур Васильєв). Переворот, як подія змінює свідомість кожної людини суспільства та її фізико-психологічний стан, що породжує в суспільстві синдром не захищеності, і, як слідство, відторгнення громадою  активних учасників процесу та усвідомлення ними своєї не придатності та нікчемності – реакція на  дії громади  провокує   механізми запуску   самогубств. Переворот не завжди несе в собі революційну зміну – досягнення  прагнень покращення якості життя, але завжди – переміну Влади.   І яку б ми у сьогоденні не давали оцінку Перевороту, вона давно відома у всіх її проявах на різних стадіях розвитку, від організації до закінчення. Справа не в тому, які умови спонукали до Перевороту: економічна відсталість, прагнення незалежності, існуючий суспільно-політичний лад, насильницька боротьба кланів, зовнішні виклики та інше. Біда тільки в одному,  суспільство в період Перевороту погружається в стан неосудності та відстороненості, цинізму – «зухвало-зневажливого і презирливого ставлення до норм суспільної моралі; культурних цінностей; негативного, нігілістичного ставлення до загальноприйнятих норм моралі та офіційних догм пануючої ідеології»(Вікіпедія). Все це веде  до внутрішньої прогресуючою зміни поведінки – дистанціювання  від подій, самого себе і переходу свідомості  у психо-маніакальний стан замкнутого у собі буття  своєї величі, мудрості, щирості – катастрофи особистості у суспільстві. «Опіум народу – не  релігія, а Революція» (Симона Вейль). А так «все добре, чарівна маркиза» (П.Мізрані, слова французької пісні).

 

А тепер оцінка цього явища (Перевороту-Революції)   і його процесів з точки зору відомих людей  за достатньо великий історичний період часу, відносно до нашого сьогодення. За останні сорок п’ять років (1970-2015рр.) у світі пройшли більше як 182 Перевороти у різних країнах світу: Азія (29 ), Африка на південь від Сахари(78), Ближній Схід і Північна Африка(17), Європа (7), Латинська Америка і Кариби(37), Океанія(4), СНД(9)*. «Єдина країна, в якій не може бути державного Перевороту – це США, оскільки там не має американського посольства»(Ево Моралес).

 

Перевороти – інструмент протистояння, у минулому двуполярного світу США – СРСР, настільки був і є ефективним у боротьбі за перерозподіл світу, а  накопичений досвід всеосяжний  (дивись на цифри), тому – Революція це тільки питання необхідності домінування у світі. В кожний Переворот зацікавленні країни вкладають величезні кошти, що не є таємницею, але «підготовка до Революції – це дитячі іграшки у порівнянні з тим, що вас чекає після її перемоги» (Роберт Хайнлайн, «Місяць – сувора господиня»). Джон Кеннеді, як перед осторогу нікчемній Владі всіх країн світу сказав: «Ті, хто робить мирну Революцію неможливою, роблять насильницьку Революцію неминучою». Дуже боляче дивитись на те, що на протязі Незалежності,  Україна так і не мала державного мужа, який  по патріотичним, організаторським чи по професіональним якостям відповідав би великій посаді Президента. Ми ж з вами даємо їм оцінку, хто з незначущих – кращий.


 

«Я вам не скажу про всю Одесу» (Марк Бернес, слова з пісні «Шаланди»), але Лев Троцький, відносно України помилився, коли сказав, що «найбільш безперечною рисою Революції є пряме втручання мас в історичні події», бо це не про нас «мудрих» хитруванів. У нас це зробила добре організована меншість людей, а більшість – вичікувала, як там у… Богдана. Тому   плоди цього Перевороту відчуло у своїй злиденності все суспільство і країна, що стрімко летить у провалля, бо хата – с краю. Більшість  стала заручниками у чужих руках, бо як вчив теоретик і практик революції Ульянов-Ленін «без Революційної теорії не може бути і Революційного руху». Радикальне ж крило Майдану – Революціонери, відповідальні за збройне протистояння з діючою владою, не маючи не тільки програми, але і концептуального бачення розвитку країни після Перевороту, просто зникло. Ейфорія «справедливості» швидко закінчується на крові, адже «Революція добра на першому етапі, коли летять голови тих, хто на горі»(Олдос Хакслі).

*Всі перевороти XXI століття. Комерсант.ru від 07.07.17р.

Скільки тих, хто був на Майдані безславно існують у своїй безпорадності або канули у вічність, адже «Революції починаються з ентузіазмом, а супроводжуються несамовитістю, за яким слідує каяття»(Багна). Поговоріть з тими, хто був на Майдані і зрозумієте – «люди, хвалилися тим, що зробили Революцію, завжди переконувалися на інший день, що вони не знали, що  робили – що  зроблена Революція зовсім не схожа на ту, яку вони хотіли зробити» (Ф. Енгельс). « Душевні зміни не відбуваються занадто швидко, хіба що в Революціях» (Зігмунд Фрейд), тому «тільки дурні і вульгарні натури виграють від Революції. Люди з великим серцем завжди будуть її жертвами» (Генріх Гейне). І повік виправдовується велика сутність Перевороту – «Революція  дає  в повелителі таких людей, яких ми не побажали б мати і лакеями» (П’єр Буаст) і, як сказав балакучий Перший «маємо те, що маємо». Вони – Перші, за роки Незалежності,   не змогли навіть створити ідеологію пасіонарності суспільства – нації, що взагалі вимагає тільки свідомості та знань. Знань творців, яких у них і не було.

 

Переворот це величезне випробування для нації, тому що «Революції – це найцікавіші епохи, під час яких сутність людського суспільства і його структура оголюється до мозку кісток»(Карл Лібкнехт). Революціонери, які за роки Незалежності, завдяки недолугості Влади жили зі свідомістю Інтернаціоналу (гімну): «Весь світ насильства ми зруйнуємо дощенту, а потім, ми наш, ми новий світ  збудуємо…» не мають майбутнього. Ви відчуваєте, що збудували невігласи за роки Незалежності? Міць, яку створили наші батьки, «срані нащадки великих предків» (Т. Шевченко) «розбудовують» вже  четверть століття, перетворивши країну у саму корупційну у світі та поставили її на межу існування, а вона – «ненька», завдяки отцям і матерям, ще тримається.  

«Революції – це  такого роду хвороби, з перебігу яких тисячі спритних шарлатанів вміють витягати чималу для себе користь» (П’єр Буаст). Дивіться на Владу Перевороту, Е-декларації та шоу про зняття недоторканності з «Народних». «Тільки дурні і вульгарні натури виграють від революції. Люди з великим серцем завжди будуть її жертвами» (Генріх Гейне). Що з героями Небесної сотні? Тисячами загиблих, покалічених, мільйонами біженців без роботи, житла та прав? Дійсно – «чужа  кров ради миру і перемоги (Влади) нічого не варта» (К. Чапек), «Революція пожирає своїх дітей» (П'єр Віктюрньен Верньо) і все через те, що «в революції на поверхню піднімається піна суспільства, негідники і злочинці» (Сомерсет Моем).

У нас склалася дивна ситуація взаємної боротьби Влади і опозиції (у тому числі з колабораціоністами і сепаратистами), коли у звинуваченнях один одного і аргументи одні: «Не слід влаштовувати тяганини з судовими розглядами. Це Революція, докази тут вторинні. Ми повинні діяти на переконання. Вони всі – банда  злочинців і вбивць» (Че Гевара). Не має такої перемоги Перевороту, щоб вона не перетворилася на зраду. У боротьбі за Владу, щоб керувати розподілом ресурсів та фінансовими потоками, а не будувати Державу, майбутнього у суспільства не має, тому що  «Революція – кінець  старого життя, а не початок нового життя, розплата за довгий шлях» (М. Бердяєв) безглуздого і нікчемного існування за часи Незалежності. «Буря – скоро гряне буря…» (М.Горький) бо «злидні ведуть до Революції, Революція – до злиднів» (В. Гюго). Чому ж ми такі «розумні і щирі», котрі куди не кинься – всі  все знають і уміють, нічому не вчимося? Може тому, що «під кожною могильною плитою заходиться всесвітня історія»(Генріх Гейне), яку ми у своєму недолугому «патріотизмі» знищуємо? «Страшно подумати, скільки пам'ятників і творів мистецтва погубили революції» ( Віктор Ежен Делакруа).  Так, дійсно «тільки дурні не вчаться на своїх помилках, бо розумні –  на чужих» (Ото фон Бісмарк). Мудрі, їх не роблять – ніколи. І ми всі повинні усвідомлювати, що наші предки і ми жили і живимо не даремно, бо це і є наша Спадщина до і після Перевороту. «Націоналісти» володіють паталогічною вірою правоти у маніакальній фантазії Перевороту – знищення минулого, загадка якої дуже проста – рабське  істотне одноосібне буття на протязі століть.

 

Вічне питання – дурні  і шляхи? «Чи  потрібна Революція, щоб прийти до демократії? Потрібна демократія, щоб могла статися Революція» (Гілберт Честертон). Дійсно, нам потрібний Переворот у наших умах – Революція свідомості у розумінні явищ і процесів Всесвіту – взаємовідносин  Природи і людства, його місця і ролі, науково-технічного і соціально-економічного буття; для чого ми прийшли у цей світ і як у ньому живимо, в чому радість існування? Багато питань, але все дуже просто – треба жити у Моралі інтелекту!

Ми ж все починаємо і закінчуємо під крики «Слава Героям», що виглядає, як знущання над свідомістю та є приниженням України, навіть не розуміючи, що це привітання не всеохоплююче, а тільки тих, хто його за слугував в угрупуванні – УПА. Заклик, привітання – ознака належності до Ордену:  сімї, школи, організації чи до угрупування. Це особисте! І Право на це привітання треба за слугувати,  бо це Святе, ніхто інший його не має Права використовувати – біда, що це не розуміють «щирі націоналісти».  Революціонери, навіть не уявляють у своїй ненависті до всього світу, та у заздрості і неспроможності творців, а  бачать тільки одне, дуже просте, бо воно для них по розуму – руйнацію Спадщини. До своєї нації – Роду, треба відноситися з  благоговінням та  трепетною бережливістю і тоді при нагоді, коли ми чуємо потужний заклик «Слава Україні!» у відповідь свідомо, сильно і у пасіонарності пролунає  – Україні Слава! Або, на що я хочу наголосити: На Віки – Слава!  

 

 

 «Петро, ​​ти не отримаєш свій мільярд доларів. Ну ладно, ти можеш залишити генерального прокурора. Тільки врахуй, що в цьому випадку ми не будемо платити », - сказав Байден в інтерв'ю, згадуючи свої слова, сказані Порошенко (Новости Украины,from-ua.com10.07.17 р.)


Джерело: http://1
Категорія: Наши статьи | Додав: Правління (12.07.2017) | Автор: 1 E W
Переглядів: 219 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]