Вітаю Вас, Гість
Головна » Статті » Наши статьи

Валерій Приходюко. Реінтеграція

РЕІНТЕГРАЦІЯ

Валерій Приходько

 

18.06.17                                                                                                                                                               м. Київ

Той, хто в біді кидає свій народ,

стає його ворогом

Ч. Айтматов

 

Гідність держави зрештою залежить від

гідності особистостей, які нею керують           

                                                                                                                                                          Дж. Стюарт Мілль

                                                                                                                                                                                

 Читай і — думай! Думай! Думай!

 

Я не думаю, вірніше, дуже не хотілось би думати, що українці такі нікчемні, бо коли входиш до того чи іншого храму науки, бачиш іконостаси видатних всесвітньовідомих українських вчених, усвідомлюєш, що це суперечать цьому почуті.  Може  це все історія – все кануло у вічність? Можливо, і для цього є підстави загальної тенденції деградації суспільства і знищення всіх галузей виробництва та соціальної інфраструктури, в тому числі охорони здоров’я, виховання і освіти, що ставить країну за межі її існування, і, як слідство, прогресуючого зменшення населення (домінуюча смертність і еміграція) та вже неможливість його закономірного природного відродження. Від всього цього розуміння мороз іде по шкірі – «срані нащадки великих предків» (Т.Шевченко) своїми руками знищують, як культурну Спадщину так і Спадщину крові (збирання земель). Для чого тоді предки творили, жертвували та віддавали своє життя, коли ми самі створюємо – дике поле (зачищену від всього і вся територію)? Чи можливо керівництво країни свідомо виконує  завдання тих, від кого воно отримує кошти на прокорм ще існуючого «населення»?

 

Коли читаєш проекти Законів, чи самі Закони, розумієш, в тому, що твориться в країні, немає нічого дивного, а тільки розпач. Куди  ділись мозки нашого Роду? Де ділись наукові школи у різних напрямках розвитку країни? Чому документи готують невігласи і що роблять так звані «наукові та фахові» консультанти? Чи може ринкова економіка і платня за цю працю, повністю знищила гідність та мораль українців? Взагалі – чому мовчить вища школа? Сидить на гачку обмеженого свого особистого «конкурентного» існування? Тоді, «інтелектуальна еліта» – мовчи! Я не здивуюсь, коли  місце інтелігенції знову буде на базарі, але вже не простого виживання, бо новітні  процеси IT- технологій  страшніші – це процеси роботизації (знищення). Інтелігенція, яка перетворилася на псевдо, а може вона завжди була такою, це дійсно деградація суспільства.

 

Використавши ефект Метелика – Влада (РНБОУ, Голова Ради, депутати БПП та Народного фронту) розпустивши чутки про реінтеграцію Донбасу, бо документу ніхто не бачив, а суспільство, обговорюючи «те не знаю що» нарешті побачило Концепцію* проекту Закону

України «Про особливості державної політики з відновлення державного суверенітету України над тимчасово окупованою територією Донбасу та Луганської області України». Біда починається вже з самої назви, яка має по два слова державної (ого) та України, та більше схожа на мету. Крім того, як що мова йде про «…над тимчасово окупованою

*http://gordonua.com/news/war/smi-opublikovali-tekst-koncepcii-o-reintegracii-donbassa-194075.html

територію…» то «творцям» цього проекту треба було визначити окупованою ким – Росією(?), про що вони кричать звідусіль. Тут вони – схибили і радикали це не зможуть їм пробачити. Крім того, назва входить у протиріччя з поняттям реінтеграція, по яку говорила Влада, до того часу коли зявилася «Концепція проекту…».

 

Реінтеграція – відновлення на нових принципах єдиного цілого  раніше зруйнованого    і  в  основі цих процесів знаходяться  Права людини – «поновлення особи у громадянстві у разі його втрати або попереднього  виходу із громадянства» (дивись також статтю 10 ЗУ «Про громадянство»). До речі  у всьому тексті «Концепції проекту…» ні разу не використовується слово «реінтеграція», також як не має і слова людина, та забезпечення якості її життя, тільки чотири рази продекламовано (як – не  сказано) про права і свободи громадян. Враховуючи на те, що у проекті не визначена Мета цього документу, це навіває на думку, що цілі Влади переслідують іншу Мету, пов’язану з посиленням стабільності в управлінні суспільством та країною в цілому на передодні зворушень, слідством яких будуть всебічні вибори всіх гілок Влади.

 

Коли ми вживаємо поняття Концепція, то треба чітко собі уявляти, що це – розуміння явищ і процесів та їх взаємодія для досягнення Мети. Яка Мета у цієї Концепції, якщо її просто не має, бо вона не визначена у тексті та лежить за його межами і знаходиться у підсвідомості розробників.  Ми  повинні чесно відповісти на питання, які явища і процеси відбуваються на Донбасі та зрозуміти їх природу. Природа це в першу чергу психологічні  виклики з якими зіткнулися люди від впливу на їх свідомість центральної Влади та Влади на окупованих територіях. Люди дуже чітко реагують на ці реакції, які не може змінити ніяка пропаганда, бо це якість їх життя.

 

В Концепції навіть немає вступу, як розділу, де чесно повинні бути розкриті всі проблеми (свої помилки), які привели до розколу та «окупації» території Донбасу. Як що не викриті проблеми – недоліки, що привели до руйнації, тоді з чим ми боремося, які задачі вирішуємо? Об’єднання (реінтеграція)  територій є слідством в першу чергу реінтеграції людей, бо як що вони не захочуть ніякої розмови не може і бути про відновлення  (возз’єднання, об’єднання, злиття). До речі Сталін також виконав історичну справедливість реінтеграції, повернувши землі Західної України до єдиного територіального простору країни. Але цей процес реінтеграції по нікчемній філософії жидо-бандерівців, про що сказав Я. Кедмі (Ізраїль, аналітик), даючи оцінку Владі, став основною загрозою виникнення явищ і процесів змінення свідомості людей. Свідомості, яка створила науково-промисловий потенціал України, що вважився одним із кращих у світі.  Реінтеграція, як спогади та переживання про «велику» і «незалежну» Україну, зіграли з «щирими» і «великими» борцями «декомунізації», жорстокий жарт зростання не сприйняття суспільством явищ і процесів в Україні, що призвело у дію не контролюючі уже Владою доцентрові сили етносів(народів)  до її розвалу.  

 

Концепція написана перевертнями у кращих традиціях  стилю гасел дієслова: використання, звільнення, відновлення, зміщення і т.п. з вживанням прикметників – постраждалий… без будь-яких змістових рішень для дій. Концепція це ж не гасла та  плач Ярославни, а змістовий документ рішень, взаємодія яких  приводить до об’єднання  людей і території. Так от цих Програмних рішень і немає у концепції реінтеграції. І це не дивно, коли ідеолог проскакування між капельками дощу, будучи завжди у Владі, та беручи на себе обов’язки третейського судді, а на справді виконуючи місію холопа, заради живота свого, шукаючи уже як «націоналіст» винного на схилі віку, констатує «маємо те, що маємо». Влада, заради хизування у Владі, у своїй імпотентності розуміння розвитку та реінтеграції, веде тільки до корупційно-кримінальних злочинів, як на лінії розмежування з Донбасом, так і в повсякденному життю того жагу, що  відбувається на території всієї країні, незалежно від лозунгів тієї чи іншої Влади на протязі нашої «незалежності».

 

Боротьба  Влади за людину  йде тільки в час виборів для отримання її підтримки. Зараз же  Влада робить все: блокаду, обмеження, відключення, домінування мови, пошук колабораціоністів, сепаратистів і т.п.; не сприйняття (забезпечення проживання, праці) біженців, і всі ті систематичні дії,(Боже прости їх, бо не розуміють, що творять) під крики Росія… Росія, коли люди усвідомлюють, що вони нікому не потрібні. Тому не дивно, що Концепція відновлення навіть не розглядає  такий важливий інструмент зміни свідомості та цементування пасіонарності суспільства, як народна дипломатія. І це в той час, коли ми щохвилинно маніпулюємо таким поняттям, як «гібридна війна», де народна дипломатія і є  складовою цього інструменту, причому безкоштовною – не витратною для країни. Тоді взагалі, як Влада хоче повернути   Донбас та Крим, коли вона суцільно не довіряє своєму народу, зразу ж записуючи його в лоно колабораціоністів та сепаратистів.  

 

Тут  в першу чергу треба говорити про психологічну реінтеграцію людей в суспільство, як окупованих територій так і військовослужбовців ЗСУ. Згідно  заяви Міністра ВСУ пана  А.Авакова, більше 500 бійців АТО покінчили життя самогубством, а нескінченна чисельність озброєних одинаків та угрупувань, про що свідчить криміногенна ситуація в країні, зняла у суспільстві всі обмеження на Право громадян мати своє життя. Викликана цим «стійка дисгармонія психічних властивостей і неадекватність реакцій  на зовнішні подразнення, внаслідок чого в більшій чи меншій мірі порушується поведінка і утрудняється  активна пристосованість суб’єкта до навколишнього середовища, визиває психопатію»(академік М. Гуревич).   Тому відновлення психологічних функцій людини, над якою був проведений центральною Владою експеримент дезінтеграції суспільства, а Влада Донбасу усугубила ці процеси у своїй нікчемності, є найважливішим завданням Концепції реінтеграції.

 

Протистояння  на крові Влади окупованих територій Донбасу, не має майбутнього для її людей, без соціально-економічного розвитку та критичної маси людського  потенціалу у своїй  кількості та інтелектуальній свідомості (ефект біжінців), в той час коли створені  та природні ресурси, або зруйновані (машинобудівний комплекс), або стали не конкурентні (вугілля). Центральна Влада не дає навіть натяку на реінтеграцію окупованих територій у новий виробничо-соціальний економічний простір країни. Розвитку Донбасу не на базі відновлення, реконструкції чи модернізації, про що зараз, відносно навіть до країни у її соціально-економічному зростанні, говорить Уряд, чи олігарх Д. Фірташ зі своєю міжнародною(смішно!) програмою модернізації України. Влада навіть зуміла зомбувати і ЄС, який дає сміхотворні подачки Україні на відновлення – «реконструкцію» Донбасу. Це  якраз і є розуміння тих явищ і процесів, які відбувається у глобальному конкурентному світі, до якого Влада ще не доросла, не тільки щодо осмислення Донбасу, а і країни в цілому, яка зірвалася під її керівництвом в безодню небуття. Відновлення, повернення, приєднання, об’єднання – все це процес, яки чином він відбувається – відповіді не має, а це головне питання у розумінні поняття Концепція(дивись визначення), бо це ж судьби і життя українців та їх територіальний простір. У випадку розробників цього проекту – це всього на всього бажання недолугих невігласів та пройдисвітів до дій (яких  та з кою метою?).

Мова реінтеграції може йти тільки про об’єднану інноваційну інфраструктуру (виробничу і соціальну) Концепції і Програми будівництва Держави на базі ресурсозбереження та екологічного піднесення якості життя людей,  де Донбас (Донецька і Луганська області) – це єдиний, один із дев’яти, територіальний соціально-економічний комплекс, інтегрований у простір  України. Тільки в цьому випадку згуртованості, де люди та громади будуть мати право колективної власності у всіх суб’єктах господарської діяльності, і в першу чергу тих, які створені завдяки нашим предкам на крові та передані у Спадщину (надра, земля у вигляді територіального простору, водного та повітряного басейну, лісів тощо), і змінюють якість їх життя на краще, дозволить без крові об’єднати (ре інтегрувати) суспільство у єдину сім’ю української Держави.

 

Створення такого нікчемного рівня Концепції головою РНБОУ, про альма-матер якого великий Самуіл Маршак сказав «умные дети учатся в ДМетИ*, глупые – в университете», визиває подив. Може це висловлювання і стало таким,  з яким не погодилася вихованка університету Ю.Тимошенко, що і визвало розбіжності у оцінці кожним з них   їх розумової здібності та не уможливило  сумісну діяльність, чи може був правий М. Ганапольський, який усвідомив інтегруючий висновок «…а я думав, що він розумніший, а ще єврей»(канал News One).

 

*ДМетИ – Дніпропетровський металургійний інститут.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Джерело: http://в
Категорія: Наши статьи | Додав: Правління (30.06.2017) | Автор: в E W
Переглядів: 218 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]