Вітаю Вас, Гість
Головна » Статті » Наши статьи

Рімма Білоцерківська. Як себе вести при спідкуванні з міліцією

При спілкуванні із працівниками міліції або особами у формі працівників міліції кожен повинен знати:

Posted: 20 Jan 2015 02:25 AM PST

 

Відповідно до ст.2 ЗУ “Про міліцію” Основними завданнями міліції є:

забезпечення особистої безпеки громадян, захист їх прав і свобод, законних інтересів; запобігання правопорушенням та їх припинення; охорона і забезпечення громадського порядку; виявлення кримінальних правопорушень; участь у розкритті кримінальних правопорушень та розшуку осіб, які їх вчинили, у порядку, передбаченому кримінальним процесуальним законодавством; забезпечення безпеки дорожнього руху; захист власності від злочинних та кримінально протиправних посягань; виконання адміністративних стягнень;

Відповідно до ст.5 ЗУ “Про міліцію”Міліція виконує свої завдання неупереджено, у точній відповідності з законом.Ніякі виняткові обставини або вказівки службових осіб не можуть бути підставою для будь-яких незаконних дій або бездіяльності міліції.

Міліція поважає гідність особи і виявляє до неї гуманне ставленнязахищає права людини незалежно від її соціального походження, майнового та іншого стану, расової та національної належності, громадянства, віку, мови та освіти, ставлення до релігії, статі, політичних та інших переконань. При звертанні до громадянина працівник міліції зобов'язаний назвати своє прізвище, звання та пред'явити на його вимогу службове посвідчення. У взаємовідносинах з громадянами працівник міліції повинен виявляти високу культуру і такт.

Міліція тимчасово, в межах чинного законодавства, обмежує права і свободи громадян, якщо без цього не можуть бути виконані покладені на неї обов'язки, й зобов'язана дати їм пояснення з цього приводу.

Особам при затриманні або арешті (взятті під варту) працівниками міліції:

повідомляються підстави та мотиви такого затримання або арешту (взяття під варту), роз'яснюється право оскаржувати їх у суді;

надаються усно роз'яснення частини першої статті 63 Конституції України, права відмовитися від надання будь-яких пояснень або свідчень до прибуття захисника та одночасно в друкованому вигляді - роз'яснення статей 28, 29, 55, 56, 59, 62 і 63 Конституції України та прав осіб, затриманих або заарештованих (взятих під варту), встановлених законами, у тому числі права здійснювати захист своїх прав та інтересів особисто або за допомогою захисника з моменту затримання або арешту (взяття під варту) особи, права відмовитися від надання будь-яких пояснень або свідчень до прибуття захисника;

забезпечується можливість з моменту затримання або арешту (взяття під варту) захищати себе особисто та користуватися правовою допомогою захисника, у тому числі безоплатною правовою допомогою відповідно до закону, що регулює надання безоплатної правової допомоги.

У разі невиконання працівниками міліції вимог, встановлених цією статтею, особа, права якої були порушені, та/або її представники (родичі, захисник) можуть звернутися до суду із заявою про відшкодування шкоди у встановленому законом порядку. При цьому такі особи звільняються від сплати державного мита.

Працівники органів міліції несуть матеріальну відповідальність за шкоду, завдану незаконними діями або бездіяльністю в межах, встановлених законом.

Відповідно до ст.11 ЗУ “Про міліцію” Міліції для виконання покладених на неї обов'язків надається право:

1) вимагати від громадян і службових осіб, які порушують громадський порядок, припинення правопорушень та дій, що перешкоджають здійсненню повноважень міліції, виносити на місці усне попередження особам, які допустили малозначні адміністративні порушення, а в разі невиконання зазначених вимог застосовувати передбачені цим Законом заходи примусу;

2) перевіряти у громадян при підозрі у вчиненні правопорушень документи, що посвідчують їх особу, а також інші документи, необхідні для з'ясування питання щодо додержання правил, нагляд і контроль за виконанням яких покладено на міліцію;

Якщо вам пред'явлено вимоги працівником міліції(будь які підрозділи, в томі числі і “Беркут”) або особою у формі працівників міліції, які не представились і не пред'явили службового посвідчення, а також не надали пояснення з приводу законності пред'явлених нею вимог, то є всі підстави вважати, що проти вас вчиняється кримінальне правопорушення і перед вами злочинець, який не знаходиться при виконанні своїх повноважень(перевищення влади ст.365 КК України) або переодягнена особа, яка взагалі не має ніяких повноважень і здійснює самоправство( ст.356 КК України).

Для перевірки чи є особа співробітником міліції і чи знаходиться вона при виконанні завдань по охороні громадського порядку слід звернутися до відділу МВС, співробітником якого є ця особа, і перевірити інформацію про неї за телефоном: 102.

Відповідно до ст.6 ЗУ “Про міліцію” громадяни зобов'язані сприяти міліції в охороні громадського порядку і боротьбі із злочинністю.

У разі коли особа, одягнена у форму співробітника міліції, не представляється і не показує посвідчення, слід одразу викликати міліцію за телефоном: 102 ОБОВЯЗКОВО з мобільного телефону , оскільки потім якщо ви не знайдете своєї заяви , можна буде звернутись з заявою про злочин на чергового про приховування злочину попередньо отримавши у мобільного оператора завірену печаткою роздруківку ваших мобільних звінків за цей день ( попередження: таку роздруківку можна отримати на протязі 3 місяців з дня коли ви телефонували на тел.102. .

Після того ,як за тел. 102 з іншого боку буде піднята слухалка НЕОБХІДНО:

1. Запитати і записати прізвище ,імя по батькові чергового ;

2. після викладення заяви про злочин ( її змісту ) ОБОВЯЗКОВО треба запитати і записати номер із Журналу єдиного обліку ( далі ЄО) заяв про злочин ( можна запитувати у чергового так :” дайте будь-ласка номер ЄО”) ;

3. запитати і записати прізвища ,імя по батькові членів оперативно-розшукової групи ,що виїде на ваш виклик;

4. не забудьте записати час і день вашого звернення за тел.102;

5.Оперативно- розшукова група на ваш виклик по тел. 102  ЗОБОВЯЗАНА виїхати з прошитою, прошнурованою і пронумерованою  та завіреною печаткою органу МВС книжечкою                                   талонів- повідомленнь ,які видаються з номером ЄДИНОГО ОБЛІКУ заяв про злочини по Україні  за додатком  4 Наказу Міністерства внутрішніх справ України 19.11.2012 N 1050 Про затвердження ІНСТРУКЦІЇ про порядок ведення єдиного обліку в органах і підрозділах внутрішніх справ України заяв і повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події ( його можна знайти тут http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/z2095-12 ) на корінці перевірити номер ЄО ,що вам продиктував черговий і обовязково вказати короткий зміст вашої заяви та написати час отримання талону-повідомлення).

Якщо такої немає і опергрупа відмовляється видати за вашо заявою про злочин талон-повідомлення ( а це ваш єдиний захист при подачі заяви про злочин) то по тел. 102 викликайте НОВУ оперативно-розшукову групу і реєструйте заяву про злочин на міліціонерів за статтею  367 КК України ( службова недбалість )

Кримінальни й кодекс України тут: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/2341-14/page?text=%ED%E5%E4%E1%E0%EB%B3%F1%F2%FC.

Тільки після таких кроків можна сподіватись на те ,що на ваш виклик виїде оперативно-розшукова група і ваша заява буде внесено в Єдиний державний реєстр кримінальних проваджень.

Якщо телефон 102 не відповідає або черговий наряд не прибув за викликом на місце події слід невідкладно повідомити про це всі відповідні органи, а саме:

Кабінет міністрів України за телефоном: 0-800-507-309 (дзвінки зі стаціонарних телефонів у межах України безкоштовні) понеділок-п'ятниця з 8 до 21 години, субота - з 8 до 19 години.

МВС України за телефоном: (044) 254-91-02, 0-800-50-02-02

Департамент внутрішньої безпеки МВС України тел.: (044) 256-16-56

Управління внутрішньої безпеки МВС України в м. Києві тел.: (044) 271-98-95

Всі ці органи зобов'язані зареєструвати ваше повідомлення і надати інформацію про його реєстраційний номер. Крім цього взяти ваші данні (П.І.Б. і місце проживання) для надання письмової відповіді по вашій заяві.

Після цього, злочинні дій одразу припиняються за виключенням поодиноких випадків. Тобто ці звернення є дієвим захистом від протиправних дій і вимог.

Related posts:

  1. Дитяча забавка “Знайди 10 відмінностей” у дорослому житті сучасних спецпідрозділів міліції “Беркут”, “Сокіл”, “Титан” та просто територіальної міліції. Як видно із наказів МВ УМВС Україниц підрозділи не виконують жодної норми і ведуть себе, як справжні злочинці…
  2. Зробили запити начальнику міліції та переклали на нього відповідальність за дії його підлеглих
  3. На представників влади.

 

 

Як правильно відправити поштове відправлення з повідомленням про вручення і описом вкладення .

Posted: 20 Jan 2015 02:07 AM PST

Якщо  чиновники   органів  влади запити на публічну інформацію не оформлюють правильно і відмовляються  ставити штампи та писати інформацію передбачену законодавством то запит можна відправити  поштою оформивши його ОБОВЯЗКОВО ,як лист з оголошеною цінністю ,а значить з описом вкладення в поштове відправлення і з повідомленням про вручення адресату.

Related posts:

  1. Як правильно зареєструвати запит.
  2. Звернення до всіх підприємців України
  3. УЛЬТИМАТУМ до Президента, Верховної Ради та Кабінету Міністрів України

 

Як правильно зареєструвати запит.

Posted: 20 Jan 2015 01:57 AM PST

1. В прокуратурі  (законодавство);

2. В органах внутрішніх справ ( законодавство);

3.В органах державної влади , місцевого самоврядування , підприємствах ,організаціях , установах всіх форм власності (законодавство);

Related posts:

  1. ПОСТАНОВА Кабміну від 14 квітня 1997 р. N 348
  2. Як правильно відправити поштове відправлення з повідомленням про вручення і описом вкладення .
  3. Територіальні громади: І допоки хоча би одна норма закона порушена, порушено ВЕСЬ закон.

 Джерело: http://1
Категорія: Наши статьи | Додав: Правління (24.01.2015) | Автор: Рімма Білоцерківська E W
Переглядів: 621 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]