Вітаю Вас, Гость
Головна » Статті » Області України » Львівська область

Протести підприємців у Львові 2010-2011 рр.
УКРАЇНСЬКА ПІДПРИЄМНИЦЬКА АРМАДА (УПА) ВОЛІЄ СВОБОДИ І СПРАВЕДЛИВОСТІ
Вибори органів місцевого самоврядування 2010 року в Україні вразили не тільки лише неймовірною кількістю політичних партій (понад півсотні), що взяли участь, але й до «червоно-залізного» розпалили пристрасті у царині протистояння між дрібним підприємництвом і чинною владою. Найгострішим каменем спотикання на шляху мирного співіснування влади та бізнесу в Україні виявився горезвісний проект Податкового кодексу, який було ухвалено Верховною Радою України у першому читанні. Напередодні голосування декілька тисяч підприємців міста Львова та області ущент заполонили площу перед монументом Т. Г. Шевченка на проспекті Свободи столиці Галичини. На самому початку організатори мітингу дистанціювалися від причетності до будь-якої політичної партії, висловлюючи відверто прихильність до тих політичних сил, які підтримують цю всеукраїнську акцію малого бізнесу у боротьбі проти порушення елементарних людських прав. Направду, на протязі жовтня місяця 2010 року такі мітинги-віче відбулися у Луганську (8000 учасників), у Миколаєві (8000 учасників), у Запоріжжі (8000 учасників)… Підприємці-львів’яни цією безстроковою акцією висловили рішучий протест проти політики винищення малого бізнесу, яку провадить уряд М. Азарова-С. Тігіпка, і наполягали на його негайній відставці. Підприємницьку маніфестацію біля пам’ятника Великого Кобзаря потужним ескортом з увімкненими клаксонами і знаменами на автівках підтримала Асоціація автоперевізників Львівщини. Усі присутні пересвідчилися у тім, що українські підприємці й у Харкові, й у Луганську, й у Криму мислять і діють однаково – у патріотичному, проукраїнському дусі. Ось щойно деякі фрази з вуст протестувальників Львова та інших регіонів України.
- Підприємці з Луганська [телефоном]: «…вони [українські владотримачі] бояться власного народу… Хіба це влада? Ви, львів’яни, будьте певні: Схід України – разом з усіма підприємцями у боротьбі за Свободу, за яку ми готові покласти на вівтар навіть власне життя. Ми не дозволимо відродити Радянський Союз!»
- Підприємець зі Львова: «…З усього почутого випливають кардинальні висновки: Ганьба нечесній владі! Ганьба нечесній владі! Ганьба нечесній владі! Геть прем’єра Азарова!»
- Андрій Якимів, Клуб підприємців Львівської області: «Уперше в липні цього року влада вчинила спробу накинути на нас, підприємців, ярмо Податкового кодексу, але не вдалося. Під стіни Верховної Ради вийшли тисячі наших колег і не допустили його ухвалення. Наразі вже вдруге робиться спроба за допомогою цього самого кодексу знищити малий бізнес в Україні. Адже у висліді ліквідації конкурентів у нашій особі привладні клани утворять таке середовище, де для бізнесу настануть умови не творення, а ліквідації, не розвитку, а стримування, не збагачення, а збіднення середнього класу. Цей документ ґрунтується на «хворій» ідеології. Влада зазіхнула на найвартісніше у цьому житті – на благополуччя наших сімей. За Конституційною реформою криється зазіхання на свободу усього нашого народу, як єдиного джерела влади. Владотримачі збираються підвищити пенсійний вік, аби ми не дожили цього часу. Вони посягають на нашу мову, на нашу історію, переписуючи шкільні підручники. Якщо влада виявляється нездатною почути нас у Львові, у Полтаві, у Харкові, у Криму, у Донецьку, у Луганську, то ми дамо ся чути у самому Києві! Якщо влада негодна вийти до людей, то ми гуртом вирушимо до столиці з протестом. Ми не допустимо затвердження цього репресивного Податкового кодексу! Ні податковому терору в Україні!»
- Сергій Кабанов, Вільна профспілка «Автомобіліст України»: «Наш минулий суботній мітинг, як і нинішній, не є останнім. З досвіду знаємо, що влада почує і зрозуміє тільки лише сильних і згуртованих. Я особисто досягнув пенсійного віку й отримав мінімальну пенсію, хоча тривалий час працював на підприємстві «Електрон», яке було зруйновано у 1996 році. Тепер перекваліфікувався і, як підприємець, працюю водієм-таксистом. Предметом моєї громадської роботи є сприяння наведенню порядку у процесах сплати єдиного податку у середовищі автоперевізників. Проте нинішня влада міста нас не чує. Навіть за умови, коли п’ять тисяч моїх колег-підприємців єдиним податком щомісяця поповнюють бюджет міста на суму один мільйон гривень. Ми – за порядок як у регіонах, так і у столиці. Чому Президент нас не чує? Якщо ставку соціальних внесків, єдиного чи фіксованого податку піднімуть, то тисячі й тисячі громадян середнього й старшого віку залишаться без засобів до існування, бо роботи немає… Від імені таксистів, запевняю, що у боротьбі за наші права ми не схибимо і не зійдемо з дороги, яка веде до самого Києва!»
- Олександр Дудко, підприємці Криму [телефоном]: «Ми не збираємося йти у «тінь», натомість будемо боротися за свої права. Адже ніде у світі податки й соціальні внески не перевищують розумних меж. Разом з тим мінімальні пенсії, які тепер в Україні нам виплачують, нагадують жалюгідні подачки, бо максимальна пенсія в Україні перевищує мінімальну у 172 рази. У цей самий час цивілізовані країни утримують таку розбіжність на п’ятикратному рівні. Нинішня система усіх гілок і рівнів української влади перетворила підприємців на кріпаків. Приміром, з восьми відпрацьованих годин ми маємо щойно дві години для заробітку, що спрямовується на власне споживання. Ця влада безсоромно узурпувала нічим не обмежене право безсовісно оббирати власний народ. Ми не маємо жодного бажання йти у тіньові схеми бізнесування, куди владотримачі уперто нас заганяють, аби мати зиск із поборів! Ми не хочемо втрачати бізнес, який утворювали тяжкою працею й власним коштом! Ми не хочемо виїздити з нашої країни на чужину! Ось чому твердо стоїмо на своєму: Борімося до перемоги, інакше втратимо усе! Дух Справедливости, так сложно
Ты входишь в Украинский Дом,
Где правда осквернилась ложью,
Где ключ доверья под замком…
Где жизнь – подобие гламура,
Где продаётся честь и власть,
Где матерится масс-культура,
Цинично обнажая страсть…
Где мысль отравлена корыстью,
Где дважды два – не три, так – пять…
Где рабство именуют жизнью,
Где крыльям незачем взлетать…
Но, знаю, в Украинском Доме
Аристократы Духа есть!
Алмаз сверкнёт в металлоломе,
И Бескорыстие, и Честь! Я звертаюся до Вас, мої однодумці й друзі! У цей тяжкий час маємо згуртуватися воєдино! Заклинаю Вас, Пані й Панове, усвідомити, що народ – це ми!»
- Андрій Антонищак, Голова громадського об’єднання «Я – львів’янин»: «Доброго дня, Галичина! Мені трохи соромно, що ми у Львові вийшли на майдан після Луганська й після Криму. Львів завжди був першим. Сьогодні мало би статися таким чином, щоби уся оця площа тріщала під натиском нашого підприємницького запалу від оперного театру аж до статуї Матері Божої! Хто підіймав економіку незалежної України, від 1990-х років починаючи? Це ми з вами гарували для блага народу, коли оті хруні розкрадали усе підряд! Хто давав роботу й віру у майбутнє людям? Так само це ми – підприємці! Що хоче тепер вчинити цей уряд, який обіцяв, податкові канікули для малого бізнесу? Привладний банкір ніколи не стане товаришем підприємця! Ганьба! Ганьба! Ганьба! Вони ніколи не почують нас і не зрозуміють наших бід. Нам постійно утовкмачували майже два десятиліття поспіль, що Луганськ – окремо, що Крим – окремо, що навіть Київ – окремо… Ось чому мусимо вирватися з отого бісового кола розбрату «затурканої Галичини»! Настав час об’єднатися й виступити єдиним підприємницьким суспільно-політичним рухом і показати Європі й світові, як ми тут, в Україні, вміємо відстоювати й виборювати свої права! Слава Україні!»
- Олександр Нагорний, фізична особа-підприємець: «Упродовж двадцяти років мойого приватного підприємництва в незалежній Україні я на власному досвіді бізнесування й постійних посягань на мою свободу з боку чиновництва переконався, що ментальний люмпен української владної вертикалі – це є зашморг на шиї трудящого люду. Ще задовго до опублікування нинішнього проекту Податкового кодексу було очевидне шулерське налаштування й хижацька сутність чинної української законодавчої й виконавчої влади. Надана з їхнього «барського» плеча «пільга» у формі єдиного чи фіксованого податку виявилася ні чим іншим, аніж звичайним шахрайством: пенсійний страховий стаж за цих умов нараховується не повністю, а відповідно по 10-12 чи 3-5 робочих днів за місяць. І це при тому, що бюджет пенсійного фонду України постійно дотується з державного бюджету, куди йдуть майже усі кошти місцевих бюджетів. При цьому ми, підприємці, сплачуємо понад усе ще й інші внески, збори, платежі й фактично не маємо ані відпусток, ані вихідних. Натомість створюємо на власний ризик робочі місця, годуючи ненаситні банки з їхніми дикунськими процентами за кредитами. Тож, коли настає час оформлення пенсії, так звана «пільга» в оподаткуванні для фізичних осіб-підприємців не сягає навіть середнього розміру пенсійного забезпечення громадян, а ніби як ота гірка іронія долі дорівнює сумі пенсійного забезпечення осіб, які ані трудового стажу, ані постійного місця проживання не мають…
Таким чином зароблені нами у конкурентному середовищі кошти таємно розподіляються межи «своїх» приплічників відповідно до хитро вирізьблених законів та підзаконних актів. У моїх книгах, у інших публікаціях у пресі й в Інтернеті я неодноразово висвітлював і гостро критикував цю несправедливу соціальну політику й практику української влади. Проте віз, як мовиться, й донині там, у Києві. Відтак, маємо негайно згуртуватися у лавах власної позавладної підприємницької політичної партії і в легітимний спосіб перебрати владу в Україні до правдивих хазяйських рук. Слава підприємцям України! Слава народу України!»
Тим часом у переддень чергової річниці жовтневого перевороту у Росії 1917 року підприємницькі армади зі Львова й інших регіонів України вирушили до стольного граду Києва у пошуках шляхів мирного порозуміння з чинною владою…
Записав Олександр Нагорний
©2010 Олександр Нагорний
©2010 Александр Нагорный
©2010 Oleksandr Nahornyy
www.nagornybook

[color=blue][b]

Джерело: http://Власний текст репортажу і власні фото
Категорія: Львівська область | Додав: nagornybook (13.10.2011) | Автор: Олександр Нагорний E W
Переглядів: 1409 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
1 Amir  
0
That's a crackerjack answer to an interesting qusetoin

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]