Вітаю Вас, Гость
Головна » Статті » Області України » Київська область

Колективна заява про згоду укласти договір, але на інших умовах до ЖКП (ЖЭКу)
Начальнику ЖЕКу КП «Синьоозерне»
УЖГ Подільського району
Вдовиченко І.Д.
від мешканців дому, за адресою:
04208, м. Київ, пр. Георгія Гонгадзе


Колективна заява

про згоду укласти договір, але на інших умовах

Нам запропоновано вашим підприємством укласти договір на надання житлових послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій.

Оскільки згідно ЗУ «Про житлово-комунальні послуги» споживач зобов’язаний укласти договір на надання житлово-комунальних послуг на основі типового договору,
а Цивільний Кодекс не містить визначення укладання договорів на основі типового, має зміст за аналогією права скористатися визначенням типового договору з Господарського Кодексу, а саме, якщо зміст договору визначається на основі типового договору «сторони не можуть відступати від змісту типового договору, але мають право конкретизувати його умови». Тож, договір, що запропоновано вами, не містить у собі всі необхідні умови, які безпосередньо стосуються особливостей з утримання та обслуговування саме нашого будинку і нашої прибудинкової території та звужує права споживача та зменшує відповідальність виконавця і містить скорочення типового договору, затвердженого Постановою Кабінету міністрів України № 529 від 20.05.2009 р.

Ми маємо намір укласти договір про надання послуг з утримання будинків та прибудинкових територій з обслуговуючою організацією. Однак у запропонованому вами варіанті договору вбачаємо безліч порушень вимог законодавства України і своїх цивільних і споживчих прав, і тому на підставі ст. 646 Цивільного кодексу України, ми повідомляємо про свій намір укласти такий договір, але на інших умовах, а саме з урахуванням виправлень наступних зауважень:

1. Не запропоновано в проекті договору, розробленому безпосередньо виконавцем (ст. 21 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" - далі Закон) для узгодження з споживачем, надання послуг з водотеплопостачання та водовідведення.

2. Низку зауважень щодо п. 2 Договору:

а) У пункті 2, розділу "Предмет договору" допущена суттєва неточність. Викладено: "невід'ємною частиною договору є копія рішення органу виконавчої влади про затвердження тарифу на послуги, які відносяться до договору". Необхідно викласти (відповідно до ст. 31 Закону та типового договору): "... невід'ємною частиною договору є копія рішення органу місцевого самоврядування про затвердження тарифів на послуги, які відносяться до договору, а також Правил утримання житлових будинків і прибудинкових територій, затверджених Наказом Держжитлокомунгоспу Україна № 16 від 17.05.2005р..."

б) Копія рішення органу місцевого самоврядування про затвердження тарифів на послуги. Яка прямо відносяться до договору не прикладена. Необхідно докласти їх до Договору в якості доповнення.

в) Копія рішення органу місцевого самоврядування за структурою тарифів, періодичність та строки виконання робіт до договору не прикладена. Також необхідно прикласти їх до Договору в якості доповнення.

3. Запропоновано підписати договір, який не містить у собі всі необхідні умови, які безпосередньо стосуються особливостей з утримання та обслуговування саме нашого будинку і нашої прибудинкової території.

Відповідно до п. 3 ст. 20 Закону споживач зобов'язаний укласти договір на надання житлово-комунальних послуг, підготовлений виконавцем на основі типового договору, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів і зареєстрований в Міністерстві Юстиції України, - запропонований вами договір скорочує типовий договір, що є незаконним.

Відповідно до п. 2.3 ст. 21 Закону виконавець зобов'язаний підготувати та укласти з споживачем договір на надання житлово-комунальних послуг з визначенням відповідальності за дотримання умов його виконання згідно з типовим договором.

У результаті спонукання укласти, саме даний Договір, порушуються наступні мої права, а саме:

1. У запропонованому вами варіанті Договору не зазначено те, що обов'язково повинно бути зазначено (згідно вимог ст. 26 Закону). :

п.1.3 - вичерпний перелік житлово-комунальних послуг, тарифи та їх складові на кожну з цих послуг;

п.1.5 - порядок перерахунків розмірів плати за житлово-комунальні послуги в разі їх ненадання або надання не в повному обсязі, зниження їх якості;

п.1.7 - порядок контролю якісних (кількісних) показників надання послуг та звіту сторін;

п.1.8 - порядок вимірювання обсягів та визначення якості зазначених послуг;

п.1.10 - порядок обслуговування мереж та розподіл повноважень щодо їх експлуатації та відновлення (ремонту);

п.1.12 - порядок здійснення планових і капітальних ремонтів (Ремонту під'їздів, заміни вікон і дверей у під'їздах, асфальтування прибудинкової території, відповідно до нормативів зазначених у Правилах утримання жилих будинків та прибудинкових територій, затверджених Наказом Держжитлокомунгоспу України № 16 від 17.05.2005 р .)

2. У зазначеному Договорі також не вказано:

а) графік і терміни надання послуг, їх якісні та кількісні показники;

б) терміни виконання та усунення виконавцем виявлених недоліків у наданні послуг;

в) порядок відшкодування збитків, завданих майну споживача та / або приміщенню, шкоди, завданої його життю чи здоров'ю внаслідок неналежного санітарного стану території або неповного надання послуг.

г) порядок зменшення розмірів плати за перевищення строків проведення ремонтно-профілактичних робіт і відшкодування компенсацій за перевищення встановлених термінів проведення аварійно-відновлювальних робіт;

д) порядок встановлення термінів і терміни проведення ремонтно-профілактичних та аварійно-відновлювальних робіт;

е) пеня, яка сплачується споживачем, у разі несвоєчасного внесення платежів за надані виконавцем послуги.

ж) перелік робіт, виконуваних квартиронаймачем та власником квартири за особисті кошти при проведенні ремонту квартири;

з) вимоги нормативно-правових актів у сфері житлово-комунальних послуг, за які споживач несе відповідальність.

3. Не врегульовано питання оплати послуг безпосередньо виконавцю, а не КП "ГІОЦ", що суперечить вимогам Закону та утрудняє звернення споживачів до суду для вирішення спірних питань.

4. Пункт 4, ст. 11 Договору вважаю треба викласти в такій редакції: "... Забезпечувати доступ представників Виконавця до обладнання водо і теплопостачання споживача, якщо таке обладнання має пряме відношення до функціонування загальної системи водо і теплопостачання всього будинку, при наявності в них відповідного посвідчення та відповідного письмового напрямку від Виконавця на виробництво конкретних робіт або огляду. При ліквідації аварії - цілодобово, а у всіх інших випадках відповідно до вимог законів та нормативно-правових актів у сфері житлово-комунальних послуг ... "

5. Пункт 2, ст. 12 Договору вважаю треба викласти в такій редакції: "... Виконавець має право доступу до обладнання водо і теплопостачання Споживача, якщо таке обладнання має пряме відношення до функціонування загальної системи водо і теплопостачання всього будинку, при наявності в них відповідного посвідчення та відповідного письмового напрямку від Виконавця на виробництво конкретних робіт або огляду. При ліквідації аварії - цілодобово, а у всіх інших випадках відповідно до вимог законів та нормативно-правових актів у сфері житлово-комунальних послуг ... "

Вимагаємо усунути перераховані недоліки у запропонованому вами договорі, після чого договір з вашим підприємством буде укладено, але тільки після його нового узгодження і підписання.

У разі вашої незгоди, питання може бути вирішене тільки в судовому порядку.
Відповідь просимо надати кожному власнику квартир, зазначеному в цій колективній заяві.

З повагою, власники квартир будинку за адресою:04208, м.Київ, вул.Георгія Гонгадзе18 з,

09 червня 2011р.

Список підписів прикладається, документ пронумерований – 7 сторінок, в двох екземплярах.

№ п/п квартири Прізвище, ім‘я, по-батькові Підпис власника квартири
1.
2.
3.
4.
5.

Уважаемые, это отредактированный мной текст заявы по адресу - http://ubr.ua/laws-and-business/legal-advice/chto-delat-esli-jek-prislal-vam-novyi-dogovor-91650
Используйте оба текста исправляйте, дополняйте и делитесь со всеми. smile

Джерело: http://ubr.ua/laws-and-business/legal-advice/chto-delat-esli-jek-prislal-vam-novyi-dogovor-91650
Категорія: Київська область | Додав: LG (07.06.2011) | Автор: Олена Гураль E W
Переглядів: 2258 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]