Вітаю Вас, Гість
Головна » Статті » Наши статьи

Наталія Стпарікова. Проблеми обєднання громад

НАТАЛІЯ СТАРІКОВА РОЗПОВІЛА ПРО ГОЛОВНУ ПРОБЛЕМУ ОБ’ЄДНАННЯ ГРОМАД

 

На Черкащині триває обговорення резонансної теми  про об’єднання територіальних громад. Здавалося б, добра ідея обєднання, яка мала б полегшити життя селян та зробити громади заможнішими,  на практиці має багато вузьких місць. Уряд, в свою чергу, не поспішає вносити зміни й вдосконалювати своє дітище. Хоча  відповідний закон   Президент України  Петро Порошенко вже підписав.

Депутат обласної ради Наталія Старікова, екс-голова ГО «Об’єднання територіальних громад», а нині - голова Черкаської регіональної організації Аграрної партії України,  вже неодноразово спілкувалася на тему об’єднання  громад   з сільськими та селищними головами, було проведено обласний форум,  а пропозиції – систематизовані й направлені до Кабінету Міністрів України. Проте, поки що віз і нині там...

  • Я, як депутат обласної ради, підтверджую, що ми неодноразово зверталися до уряду та Верховної Ради з готовими пропозиціями і напрацюваннями щодо земельних та податкових питань. Влада просто ігнорує подібні звернення, що призводить до загострення ситуації навколо запропонованих реформ й ускладнює можливість їх реалізовувати, – стверджує  Наталія Володимирівна. – Сьогодні ухвалено закони, за якими не можна працювати. І об’єднання громад не єдиний приклад недолугого законодавства. Як, наприклад,  цього року сіяти, якщо досі відсутній механізм використання коштів? На це запитання має відповісти держава. Але, здається, вона або не зацікавлена у якнайшвидшому реформуванні країни, або, навпаки, навмисне створює  перепони.

Велика кількість недолугостей та відсутність реакції з боку керівництва країни призвели до того, що сьогодні ідею  об’єднання територіальних громад підтримує менше половини жителів селищ і сіл. Думки з  приводу «об’єднуватися – не об’єднуватися» – кардинально полярні: одні – підтримують і вірять в цю ідею, інші – налаштовані песимістично.

Так,  відсутність реакції влади на пропозиції до законодавчих змін, ініційованих знизу, обурює  голову Балаклеї Олену Ковальську. Хоча саму ідею об’єднання вона  підтримує.

  • У мене дуже велика громада. У  Смілянському районі  ні в кого немає такого господарства, як у нас:  4 школи, 3 дитячі садки, медамбулаторія, 2 ФАПи, Будинок культури, 2 клуби, 2 бібліотеки.  Але ж у мене і заправка, а тому, завдяки акцизному збору, наша громада зараз  живе нормально, – розповідає очільниця сільськой громади. –  Проте, якби хто виявив бажання з нами об’єднатися, то ми, звісно, не відмовили б.

Вона  наводить приклади вузьких місць у фінансуванні: деякі з них просто зв’язують руки, а за інші – можна поспілкуватися з прокуратурою. Так може статися якщо, наприклад,  піти на ризик і фінансувати дитячі садки із сільського бюджету.

  • Сьогодні збирала директорів шкіл і дитячих садочків. Запитую, кому скільки потрібно на ремонт приміщень. Одним - 20 тисяч, другим -15, третім - 3. Зі школами зрозуміло, вони фінансуються від району, я спрямовую їм субвенцію, і вони собі там роблять. А на свої дитячі садочки я не можу кошти  дати, бо це незаконно, адже фінансування дошкільних закладів –  тільки з міжбюджетних трансфертів. Що мені робити? Кошти дають на півроку, а фінансування здійснюється лише на півмісяця. А далі як?  Свої спрямувати за законом не маю права, – обурюється недосконалістю законодавчої бази сільська голова.

 Керівник із досвідом, Олена Миколаївна вказує й на інші  хибні моменти. Проте найважливіше, на її думку, заспокоїти людей, яких лякає невизначеність.

  • Головною  проблемою залишається земля. Людям потрібно  дати впевненість, що землю не заберуть. – переконана вона. -  Щоб вони могли організовувати кооперативи чи фермерські господарства. Одним словом, бути господарями на своїй землі.

Протилежної думки притримується голова  села Хацьки, Черкаського району Ігор Чекаленко.

  • І чинне законодавство практично не працює, а нам вже нав’язують нове, - аргументує він. – Бо ж сьогодні ми маємо ситуацію, коли закони є, а механізмів їх реалізації – немає.  Держава робить все, щоб скоротити свої витрати.

Ігор Чекаленко не дуже вірить, що цього разу  можна буде щось змінити. Як приклад, наводить ситуацію з землями за межами сіл.

  • Раніше пропонували надати повноваження щодо вирішення питань по цих землях райдержадміністраціям, - пригадує він. – Вони вирішити їх не змогли. Чи зможе вирішити їх сільська громада, якщо передати повноваження на місця?!!

Проте наводить низку «потрібно», які, на його думку, покращать ситуацію на селі.

  • Потрібно, щоб запрацював податковий кодекс, тоді кожен сільський голова бачитиме, скільки грошей надійшло до його бюджету й буде зацікавлений заробляти кошти, -  говорить очільник Хацьок.

Окрім того, він переконаний, що економіку й політику потрібно розділити, а реформи  проводити безвідносно до виборів.

На прикладі  об’єднання територіальних громад ми бачимо, що коли зі зміною влади й запровадженням реформ життя людей не покращується, вони перестають вірити й такій владі, й таким реформам.

  • Влада повинна зрозуміти, що реформи не потрібно спускати згори, - підсумовує Наталія Старікова. – Вони мають йти знизу, і влада має обговорювати їх разом із громадою.


Джерело: http://1
Категорія: Наши статьи | Додав: Правління (07.04.2015) | Автор: Старікова Н E W
Переглядів: 1675 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]