Вітаю Вас, Гість
Головна » Статті » Наши статьи

НАТАЛІЯ СТАРІКОВА: ЩОБ У ЛЮДЕЙ НЕ «ВІДЖИМАЛИ» ЗЕМЛЮ, ПОТРІБНО ВІДДАТИ ПОВНОВАЖЕННЯ СІЛЬСЬКИМ ГРОМАДАМ
 • Тема землі ніколи не була простою для незалежної України: невпорядковане земельне законодавство, сумнівний кадастр. Але останній рік на Черкащині навколо земельних питань взагалі вирують справжні пристрасті. Якщо раніше, в гіршому випадку, за подовження права оренди на землю орендаря могли попросити «віддячити», то тепер землю взагалі  забирають, навіть не попереджуючи про це власника. Людина обробила ділянку, внесла міндобрива, а одного прекрасного дня дізнається, що земля вже не її. З цього приводу навіть у мові з’явився яскравий вираз – «віджати» землю. Особливо відзначилися у Тальнівському, Шполянському, Корсунь-Шевченківському, Городищенському, Золотоніському, Черкаському  районах. На останню, квітневу,  сесію обласної ради  навіть приїхала делегація з Тальнівщини, скаржитися, що у них незаконно відбирають землю й оформлюють  на підставних осіб. І відбувається все це безчинство за вказівкою депутата обласної ради Олександра Короткова.

  Як знизити соціальну напругу й уникнути вибуху, обговорювали днями на спеціальній нараді.  Шукати шляхів вирішення цього гострого питання зібралися голова Черкаської обласної ради Валентина Коваленко,  депутати Черкаської обласної ради, голови райдержадміністрацій та фермери.

 • Проблеми, які були озвучені сьогодні на нараді, стосуються не лише Тальнівського району, - переконана голова ЧРО Аграрна партія України, депутат облради  Наталія Старікова. - просто люди або не протестують так активно, або не знають, як діяти.
 • На думку депутата, причина виникнення всіх цих проблем у запізненні реформ, про негайність проведення яких говорить Президент України Петро Порошенко.

 • Скільки б ми не говорили про зміни, чиновник буде обов’язково лобіювати чиїсь інтереси, - аргументує Наталія Володимирівна. – Треба змінювати систему: надати повноваження щодо вирішення земельних, бюджетних, комунальних питань сільським громадам. Задля того, щоб був механізм вирішення цих питань без чиновників і структур, які створюють подібні конфлікти, потрібно  негайно ухвалити зміни до Конституції України, Земельного, Податкового, Бюджетного кодексів.
 • Окрім того, потрібно ретельно вивчити сумнівні договори на землю, укладені у 2013-2015 рр, на підставі яких у селян незаконно відбирали землю. Перевірити, як використовувалась земля, чи сплачувалися податки.

  Щоб у майбутньому уникати подібних ситуацій, на державні посади чи в  органи місцевого самоврядування потрібно призначати лише за погодженням депутатів і громади, - озвучила один із кроків, необхідних для упередження подібних конфліктів Наталія Старікова.  – Тому сьогодні ми негайно готуємо пропозиції, які обговоримо на найближчій сесії облради 28 травня, а після затвердження надішлемо  Президенту України, до Кабміну та  Верховної ради.

   

   

  http://v4asno.com/u-oblradi-dumaly-yak-protydiyaty-derybanu-a-majboroda-nazyvala-selyan-mahnovtsyamy/

  http://procherk.info/news/7-cherkassy/33168-majboroda-nazvala-protesti-seljan-fleshmobami-videoДжерело: http://1
Категорія: Наши статьи | Додав: Правління (21.05.2015) | Автор: 1 E W
Переглядів: 566 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]