Вітаю Вас, Гість
Головна » Статті » Наши статьи

НАТАЛІЯ СТАРІКОВА: ПЕРШ, НІЖ ОБ’ЄДНУВАТИ ГРОМАДИ, ПОТРІБНО ВИСЛУХАТИ ЇХНЮ ДУМКУ І ВНЕСТИ ЗМІНИ ДО ЗАКОНОДАВСТВА

НАТАЛІЯ СТАРІКОВА: ПЕРШ,  НІЖ ОБ’ЄДНУВАТИ ГРОМАДИ, ПОТРІБНО ВИСЛУХАТИ ЇХНЮ ДУМКУ І ВНЕСТИ ЗМІНИ ДО ЗАКОНОДАВСТВА

Два дні засідала в облдержадміністрації робоча група – депутати обласної ради, представники райдержадміністрацій, фахівці з ОДА. Обговорювали одне з самих резонансних на сьогодні у суспільстві питань – обєднання територіальних громад.

Ця тема не нова для українців: час від часу її «дістають з полиці» і в якомусь із модифікованих варіантів пропонують суспільству. Так, кілька років тому ми вже готувалися до Адміністративно-територіальної реформи. І сьогодні з якихось причин питання об’єднання громад знову раптово виринуло на поверхню. Попри швидке й активне просування на адміністративному рівні,  поки що більшість  громад  категорично проти об'єднання. І рушії цих настроїв також лежать на поверхні - страх, що буде ще гірше, ніж зараз і негативний досвід попередніх «реформувань». Про висновки, зроблені після  об'єднання з іншими селами, наприклад,  жителі села Хацьок Черкаського району говорять:  "Ми були приєднані до Білозір'я, забрали - колгосп, а повернули – старців.  Об'єднували й інші села - та сама історія.  Після об'єднання Бузукова й Степанок у Степанках зникли клуб і дитячий садок.
Невдалий досвід проведення реформ, зокрема, в медичній галузі, також не додає сільчанам оптимізму й бажання пережити ще одне "реформування". 
- Після медичної реформи у нас тут мав бути центр швидкої медичної допомоги. «Швидку»  вже забрали, натомість маємо "швидкий медичний велосипед", - розповідає депутат Черкаської райради Ніна Підгора. - І тепер на ньому доводиться їздити через все село, наприклад, щоб надати допомогу онкохворим, яких у нас, на жаль, багато.

Підтримати сільські громади, допомогти їм захистити свої інтереси рішуче налаштована голова ЧРО Аграрна партія України,  депутат облради  Наталія Старікова.
- Україні, зрозуміло, потрібні позитивні зміни і  досягнути їх можливо лише шляхом впровадження реформ. Але, перш, ніж об’єднувати територіальні громади, потрібно внести зміни до Коституції України, до податкового, бюджетного, земельного кодексів, щоб у громад були не просто "повноваження на папері", а реальні інструменти їх реалізації, - аргументує вона. - І перш, ніж об'єднувати громади, потрібно зробити пілотний проект на базі тих громад, які вже сьогодні бачать переваги об'єднання і хочуть цього.

- продовжує вона. – Ми бачимо, що воно ще не відбулося, питання обговорювали лише в деяких громадах, а на засідання робочої групи не були запрошені представники ініціативних груп, голови райрад.

Попри все, ця зустріч мала і конструктивні моменти. Так, в розробці моделей нових тергромад непогано враховані історичні й географічні чинники, транспортне забезпечення, наявність розвитку інфраструктури відповідних адміністративно - територіальних одиниць та доступності послуг у відповідних сферах, - поділилася враженнями депутат облради.  -  Натомість, питання фінансово-економічного  забезпечення підготовлене не на належному рівні: деякі райони попрацювали над ним дуже ретельно, інші – слабенько. Кожна громада має проаналізувати, скільки коштів не вистачає, аби нове об’єднання було дійсно фінансово спроможним. І тут потрібні інвестиції на рівні держави і відповідальність влади у цьому питанні. Лише за таких умов можна провести реформу в інтересах людей.

Ніка БеркутДжерело: http://1
Категорія: Наши статьи | Додав: Правління (25.05.2015) | Автор: 1 E W
Переглядів: 542 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]