Вітаю Вас, Гість
Головна » Статті » Наши статьи

Наталія Старікова. Фермерським господарствам хочуть повернути статус неприбуткових

Фермерським господарствам хочуть повернути статус неприбуткових

Сьогодні фермерство – одна з можливостей для людей, які живуть у сільській місцевості, мати власний бізнес й засоби до існування, при цьому створювати робочі місця для інших і рухати вперед економіку.

Згідно зі статистичними даними, на Черкащині зараз зареєстровано 713 фермерських господарств.  І це ще не межа, бо потенціал нашої аграрної області в цьому напрямку дуже великий – це і тваринництво, і овочівництво та ягідництво, і зелений туризм,  і переробна галузь. Але, у зв’язку зі змінами у законодавстві, зокрема у Податковому кодексі, прийнятими у 2014 році,  вижити їм практично неможливо.

  • На Смілянщині зареєстровані кооперативи, наприклад, молочні, але вони або фактично не працюють, або ледве жевріють і не мають доходу. Причина в тому, що концепція кооперативів не була доопрацьована, - говорить голова громадської організації «Черкаська обласна сільськогосподарська дорадча служба» Сергій Тимофієв. – Ми постійно працюємо у цьому напрямку, нещодавно, спільно зі Смілянським ДПІ проводили семінар для безробітних жителів сільської місцевості, які б хотіли створити кооперативи. Шукали шляхів, як рухатися далі в цьому напрямку. Один із робочих варіантів - законодавчо створювати сільгоспкооперативи як колективні підприємства, але з оподаткуванням як фізичних осіб.

Переймаються проблемами кооперативного руху і депутати обласної ради. Так голова ЧРО «Аграрної партії України», депутат облради Наталія Старікова, постійно спілкуючись під час відряджень із жителями сільських регіонів, неодноразово  ініціювала подання до Верховної Ради, Кабміну , Президента України пропозицій змін, які необхідно внести до законодавства, аби жителі сіл отримали реальні можливості розпоряджатися землею й коштами на своїй території. Серед цих пропозицій і необхідність відновити, у відповідності із законом «Про фермерське господарство», компенсаційний механізм для новостворених фермерських господарств за придбаний перший комбайн, трактор, вантажний автомобіль, будівництво та реконструкцію ферм для утримання тварин. А також необхідність повернути фермерським господарствам статус неприбуткових.

-         Ця тема набуває подвійного значення у зв’язку зі стартом реформи децентралізації. Кооперативний рух  працюватиме на новостворені громади, дасть можливість створити робочі місця, заробляти кошти й витрачати їх на громаду. Державна підтримка кооперативного руху дозволить йому зміцніти й піднятися на ноги,  працювати на землі, мати й реалізовувати врожай, - аргументує Наталя Володимирівна. -  Українці хочуть харчуватися здоровою їжею, а овочі й фрукти, вирощені сучасними латифундистами, нерідко, задля збереження прибутку, так оброблені хімікатами, що вживати їх небезпечно для здоров’я. Але якщо іншим країнам  вдалося розвинути кооперацію, чому ми не можемо? Кооперативи різних секторів економіки активно розвиваються більш, ніж у 100 країнах,  налічують майже мільярд осіб, це – сьома частина населення. За оцінками експертів, вони створили понад 100 мільйонів робочих місць. На Україні в кооперативному русі задіяно менше 1 відсотка населення, - наводить вона приклади. - У країнах Західної Європи кооперативи виробляють до 50%продукції харчової промисловості:  у Фінляндії – 40%. У Євросоюзі через кооперативи реалізується 60% товарної продукції аграрного сектору, у скандинавських країнах – 80%, в Японії та Китаї – 90%.

У Європі кооперація забезпечує основні канали збуту продукції:  у Скандинавії – 70%, у Нідерландах – 65%, у Німеччині, Франції – 52-55%. У першу чергу, кооперуються дрібні виробники молока, овочів, фруктів.

Проте завдяки спільним зусиллям і постійному лобіюванню, останнім часом у цьому напрямку намітилися позитивні тенденції. Так, перебуваючи з візитом на Черкащині, міністр агрополітики Олексій Павленко розповів, що для покращення діяльності сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, створених дрібними виробниками сільськогосподарської продукції, Міністерство удосконалює законодавчу базу.
- На розгляді ВРУ проект Закону “Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо вдосконалення оподаткування ПДВ сільгосппродукції, яка виробляється фізичними особами – виробниками сільськогосподарської продукції та особистими селянськими господарствами і реалізується через сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи), - повідомив він. -
Мінагрополітики задіяно у його доопрацюванні і підготовці до першого читання спільно з профільним Комітетом Верховної Ради. Ми звернулися до парламенту щодо підтримку проекту. У зв’язку з прийняттям у 2014 році змін до Податкового кодексу України сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи втратили статус неприбуткових організацій. Для врегулювання цього питання розроблено проект Закону щодо повернення cільськогосподарським обслуговуючим кооперативам статусу неприбуткових організацій. Мінагрополітики опрацьовує питання ввезення техніки та обладнання для сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів та сімейних фермерських господарств без сплати ПДВ.

  • Буде дуже добре, якщо фермерським господарствам повернуть статус неприбуткових, тому що сьогодні вони не мають змоги розвиватися, - переконаний і аграрій із досвідом, голова Тальнівської районної організації Аграрної партії, директор СФГ «Агро» Анатолій Ковальов. – Наведу приклад, якщо в Китаї сума податків і зборів втричі нижча, ніж у нас, то Китай і торгує по всьому світу. Якщо ж податки на додану вартість завищені, як у нас, то підприємства й господарства несуть збитки.  Ми, аграрії, готові єднатися задля того, щоб відстоювати необхідні для розвитку галузі законодавчі норми. І яскравим прикладом стала нещодавня перемога, пов’язана із мирними акціями протесту, спрямованими на відстоювання спец режиму ПДВ. 

 Джерело: http://1
Категорія: Наши статьи | Додав: Правління (22.07.2015) | Автор: 1 E W
Переглядів: 532 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]