Вітаю Вас, Гість
Головна » Статті » Наши статьи

Інформ Бюлетень Черкаської обл п.о. черрвень 2015

ІНФОРМАЦІЙНИЙ БЮЛЕТЕНЬ

Черкаської обласної партійної організації

ЧЕРВЕНЬ 2015 року

 

25 червня 2015 р. відбудеться 41 сесія Черкаської обласної ради, на яку  депутатом обласної ради, головою ЧРО «Аграрної партії України»

Наталією Старіковою та міжфракційним депутатським об’єднанням

“За відродження села» винесені наступні проекти рішень і звернення.

 

 

 1. Komunalni-poslugi.jpgВИМОГА «АГРАРНОЇ ПАРТІЇ»: знизити комунальні послуги.

 

Голова ЧРО «Аграрної партії України» Наталія Старікова та міжфракційне депутатське об’єднання «За відродження села» ініціювали звернення депутатів Черкаської обласної ради до Президента України Порошенка П.О., Прем’єр-міністра Яценюка А.П., Голови Верховної Ради Гройсмана В.Б. щодо необхідності зниження тарифів ЖКГ для населення.

Сьогодні в Україні склалася вбивча для простих людей ситуація навколо підвищення тарифів ЖКГ: тариф, затверджений Кабміном, завищений,  непосильний для людей й сприяє соціальній напрузі в  суспільстві.

        Зростання цін для населення на електроенергію та  природний газ, яке потягнуло за собою здорожчання комунальних послуг, провокує зубожіння українців й відкидає пересічних громадян за межі бідності.

      Ми  знаємо, що Україна сама видобуває газ, якого достатньо, аби забезпечити потреби   населення. На нашу думку, більш доцільно продавати  населенню газ власного видобутку, ціна якого приблизно 70 доларів США.

Для нормалізації ситуації та зниження соціальної напруги ми пропонуємо  скасувати підняття тарифів ЖКГ для населення, зокрема,  вжити наступні заходи:

 – скасувати Постанови НКРЕКП №220 та №583, які  передбачають підвищення тарифів на електроенергію та газ для населення України;

– зобов’язати НКРЕКП разом з Міністерством палива та енергетики розробити процедуру продажу газу для населення тільки власного видобутку, за відповідними цінами. Сплати за комунальні послуги не повинні перевищувати 15%  доходу сім’ї;

 – припинити діяльність на газовому та енергетичному ринках непрозорих компаній, що сповідують тіньові методи роботи та лобіюють стрімке підвищення цін на газ та електроенергію;

        Доцільність чи недоцільність підвищення тарифів на газ та електроенергію, їх розмір, мають бути обговорені експертами відкрито, під час суспільної дискусії. Пересічним українцям потрібні прозорі,   сформовані з урахуванням їхніх інтересів, а не компаній-монополістів на енергетичному ринку, тарифи ЖКГ. 

Детальніше: http://www.oblradack.gov.ua/materiali-chergovoyi-sesyi-oblasnoyi-radi.html

 

 

 1. ВИМОГА «АГРАРНОЇ ПАРТІЇ»: підвищити пенсії та зарплати.

 

thumbnail-20120321190456n_140195077243.jpgЯк всі ми помітили, що у квітні цього року індекс споживчих цін піднявся і становив 103 %. Поріг індексації було перевищено, тому в травні 2014 року настали підстави для індексації пенсії. Тому держава повинна забезпечити захист найвразливіших верств населення:  переглянути й вдосконалити систему соціального захисту й спрямувати на це достатню кількість коштів.

Голова ЧРО «Аграрної партії України» Наталія Старікова та міжфракційне депутатське об’єднання «За відродження села» ініціювали звернення депутатів Черкаської обласної ради до Президента України Порошенка П.О., Прем’єр-міністра Яценюка А.П., Голови Верховної Ради Гройсмана В.Б. щодо підвищення мінімальних соціальних стандартів.

Сьогодні надзвичайно складна соціально-економічна ситуація, яка, на жаль, вплинула майже на всі верстви населення нашої держави. Девальвація більше, ніж у три рази, курсу гривні, значне зростання інфляції, прийняті Урядом так звані антикризові рішення, зокрема, замороження заробітної плати працівникам бюджетної сфери на рівні грудня 2013 року, введення додаткових податків та зборів, обмежень щодо пенсійних виплат для працюючих пенсіонерів, значне підвищення цін і тарифів на соціально значущі товари та послуги, призвели до зубожіння й злиденного існування більшої частини українців.

Ми всі розуміємо, що в державі біда. Люди з болем кожного дня сприймають інформацію про втрати наших бійців в неоголошеній війні з Росією та її поплічниками на Донбасі, про те, що кожен день цієї війни коштує українському народу сотні мільйонів гривень, що анексований Крим та зруйнована економіка й інфраструктура Донецького регіону – це колосальний удар по всьому народногосподарському комплексу держави та її бюджету. Але не можна погодитись, що весь тягар проблем, спричинений руйнуванням економіки України лягає виключно на найбідніші верстви населення, на простих людей, які й так отримують найнижчу заробітну плату в Європі.

У зв’язку з цим Аграрна партія разом з депутатами Черкаської обласної ради, вимагає від Уряду та Верховної Ради України негайно вжити всі необхідні заходи для підвищення мінімальної заробітної плати, пенсій та інших гарантованих державою виплат.

 

Детальніше: http://www.oblradack.gov.ua/materiali-chergovoyi-sesyi-oblasnoyi-radi.html

 

 

 

 1. ВИМОГА «АГРАРНОЇ ПАРТІЇ»: звіт директора ДП «Черкаський облавтодор» щодо незадовільного стану доріг.

 

До приймальні Аграрної партії надходять численні звернення від жителів Черкаської області, керівників та депутатів районних рад Черкаської області, щодо незадовільного стану автомобільних доріг державного і місцевого значення  майже у всіх районах області, а також щодо відповідності займаній посаді директора ДП «Черкаський облавтодор»  ПАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» Северина Олександра Федоровича.

 

22b288fc955afa8a24f4ff60efa35020.jpeg

 

Звернувшись до директора Служби Автомобільних доріг Мартинюка А. Б. з питання ремонту доріг, ми отримали відповідь, що на рахунки ДП «Черкаський облавтодор» ПАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» вже надійшло на заплановані у цьому році ремонтні роботи понад 90% бюджетних коштів, однак на сьогодні виконано менше третини робіт (28%).  Та й ця невелика частина ямкового ремонту доріг зроблена неякісно:  працівниками Служби, на яких покладено контроль якості, надано більше 150 приписів щодо виявлених порушень.

Аграрна партія надає список аварійних і, як наслідок, небезпечних для життя людей, доріг, на яких негайно слід ліквідувати ямковість:

 1. Городищенський район: Набутів – Дереньковець – Городище, Старосілля - Мліїв, Слобідка – Руденків – Шевченкове – Городище – до а/д Н-16;
 2. Жашківський район: Шуляки – Бузівка, Вороне – Хижня - Одай;
 3. Золотоніський район: Піщане – Шабельники, від а/д М-03 – Драбів – Золотоноша – Подільське;
 4. Кам'янський район: с.Тимошівка – с.Бандурове, від а/д Р-10 – Думанці – Куликівка – Жаботин – Михайлівка – Грекове;
 5. Канівський район: Мартинівка – Горобіївка, Черниші – Григорівка – Трощин – до а/д Р-19;
 6. Корсунь-Шевченківський район: Орадівка – Христинівка – Жашків – Корсунь-Шевченківський – Мошни – Кичинці;
 7. Лисянський район: Побережка – Боярка;
 8. Смілянський район: від Н-16 – т.Володимирівка – до а/д Н-01, Н-16 – Мельниківка, Сміла – Сунки – Плескачівка – Залевки – Малий Бузуків;
 9. Тальнівський район: Тальне – Кам’янече – Нерубайка – Голованівськ – Ульянівка, Майданецьке – Новомаданецьке;
 10. Уманський район: від а/д М-05 Дмитрушки – Пугачівка – Старі Бабани;
 11. Черкаський район: від а/д Р-10 – Геронимівка (від повороту на смт.Оршанець до диспансеру), Гута – Межиріцька – Кумейки;
 12. Чигиринський район: Новоселиця – Полуднівка – Рублівка, Олександрівка – Бурякове – Р-10, Матвіївка – Іванівка – Вершаці – Тарасо-Григорівка, Суботів – Медведівка – Кам’янка – Івківці, від під’їзду до с.Суботів – Чернече – Кудашеве – кордон Кіровоградської області;
 13. Чорнобаївський район: Н-08 – Чорнобай – Хрестителеве – Оржиця – Лубни на ділянці с.Хрестителеве – с.Марянівка, Чорнобай – Мохнач, Мала Бурімка – Лящівка – до а/д Н-08.

 

 Тому Аграрна партія в особі голови ЧРО, депутата обласної ради Наталії Старікової, звернулася до губернатора Ткаченка Ю.О. та голови обласної ради Коваленко В.М. і запропонувала запросити  Северина О.Ф на сесію обласної ради, аби він прозвітувався  щодо стану доріг і використання  коштів, спрямованих з держбюджету на їх ремонт.

 

Детальніше: https://www.facebook.com/mush.direktor/posts/846123012150452

 

 

 

 1. images.jpgВИМОГА «АГРАРНОЇ ПАРТІЇ»: перегляд закупівельних цін на молоко.

 

Голова ЧРО «Аграрної партії України», депутат обласної ради Наталія Старікова та міжфракційне депутатське об’єднання «За відродження села» ініціювали звернення депутатів Черкаської обласної ради до Президента України Порошенка П.О., Прем’єр-міністра Яценюка А.П., Голови Верховної Ради Гройсмана В.Б., Міністра аграрної політики та продовольства Павленка О.М. щодо перегляду мінімально допустимих цін на молоко, затверджених  на 2015 рік.

Однією з причин різкого зменшення молочної череди та відсутності якісного молока є його низька закупівельна ціна. Як нам всім відомо, молоко закуповують за ціною, нижчої від його собівартості.

Аграрна партія вважає, що нагальною проблемою сьогоднення є відтворення молочного стада в районі. Проблема падіння закупівельних цін на молоко постала набагато раніше через нерегулярну виплату дотацій виробникам,  відсутність державного регулювання цін на молоко та  заборону експорту молочної продукції.

У європейських країнах, щоб врахувати інтереси і виробників, і торгівельних мереж, і споживачів, створено асоціації, до яких входять виробники і переробні підприємства. За останні 20 років виробництво молока у нас впало на 30%. Саме держава повинна потурбуватись про вирішення цієї важливої проблеми. Як нам відомо, люди не зацікавлені в утриманні корів, їх пускають під ніж. Сьогодні село руйнується, люди втрачають останнє. Держава повинна перейматись як розвитком галузі, так і глобальними проблемами розвитку інфраструктури села: забезпеченням людей роботою, створенням перспектив для молоді. Врегулювання цінової ситуації на ринку молока потребує вирішення на державному рівні.

 

Детальніше: http://www.oblradack.gov.ua/materiali-chergovoyi-sesyi-oblasnoyi-radi.html

 

 

 

5.    ВИМОГА «АГРАРНОЇ ПАРТІЇ»: запустити завод у Кам’янці та надати людям робочі місця.

 

загружено.jpgДо Аграрної партії звернулися депутати Кам’янської районної ради та жителі Кам’янського району Черкаської області, вкрай стурбовані ситуацією, яка склалася у зв’язку із зупиненням виробничої діяльності Державного підприємства «Кам’янський спиртогорілчаний комбінат» та Косарського місця провадження діяльності.

Голова ЧРО «Аграрної партії України» Наталія Старікова та міжфракційне депутатське об’єднання «За відродження села» ініціювали звернення депутатів Черкаської обласної ради до Президента України Порошенка П.О., Прем’єр-міністра Яценюка А.П., Голови Верховної Ради Гройсмана В.Б., Міністра аграрної політики та продовольства України Павленка О. М., в.о. директора державного підприємства спиртової та лікеро-горілчаної промисловості «Укрспирт» Іванюка Р.О. щодо відновлення роботи державного підприємства «Кам’янський спиртогорілчаний комбінат” та Косарського місця провадження діяльності.

Протягом багатьох років підприємство плідно співпрацювало з багатьма вітчизняними і зарубіжними партнерами на взаємовигідних умовах, поставляло на ринок високоякісну, екологічно чисту продукцію. Колектив підприємства до реорганізації галузі активно працював над впровадженням нових технологій, підвищенням якості продукції, освоєнням виробничих потужностей і розширенням ринків збуту.

У 2012 році підприємство зупинило свою діяльність і на сьогодні не працює з незрозумілих причин, що негативно позначилося на заробітній платі працівників підприємства, надходженню платежів до місцевого та державного бюджетів. На підприємстві працює 173 особи, які перебувають у невизначеній ситуації щодо подальшої роботи підприємства. Це викликає соціальну напругу серед колективу підприємства та населення району.

Відповідно до вищезазначеної постанови, ДП «Кам’янський спиртогорілчаний комбінат» включене до переліку підприємств, які підлягають реорганізації. І, як зазначало ДП «Укрспирт», найближчим часом повинні були розпочатися роботи з перепрофілювання виробничої діяльності підприємства на виробництво альтернативного палива. Але на сьогодні ніяких кроків в цьому напрямку не зроблено. З січня 2010 року підприємство не здійснювало виробничу діяльність. Станом на 01 червня 2015 року на підприємстві працює 29 осіб проти 147 осіб на початок 2010 року.

Зважаючи на вищевикладене, Аграрна партія разом з депутатами Черкаської обласної ради звернулися з проханням посприяти:

 1. забезпеченню відновлення роботи Косарського місця провадження діяльності та безперебійного процесу виробництва;
 2. прискоренню вирішення питань, пов’язаних із переоснащенням ДП “Кам’янський спиртогорілчаний комбінат” на виробництво біопалива;
 3. перегляду постанови Кабінету Міністрів України від 28 липня 2010 року №672 «Про утворення Державного підприємства спиртової та лікеро-горілчаної промисловості «Укрспирт», відновленню попередньої вертикалі управління спиртовою галуззю, коли передбачено, що спиртові заводи є окремими юридичними особами.

 

Детальніше: http://www.oblradack.gov.ua/materiali-chergovoyi-sesyi-oblasnoyi-radi.html

 

 

 1. Наталія СТАРІКОВА: реформа децентралізації не повинна позбавляти людей робочих місць.

 

530aee6243e994e9c3fd84453f1a6204.jpgГолова ЧРО «Аграрної партії України» Наталія Старікова та міжфракційне депутатське об’єднання «За відродження села» ініціювали звернення депутатів Черкаської обласної ради до Президента України Порошенка П.О., Прем’єр-міністра Яценюка А.П., Голови Верховної Ради Гройсмана В.Б. щодо надання допомоги по безробіттю, пільг, соціальних гарантій, працевлаштування працівникам державних установ, скорочених внаслідок реформи децентралізації.

До приймальні Аграрної партії постійно звертаються працівники державних установ Черкаської області, вкрай стурбовані ситуацією, яка може скластися внаслідок реформи децентралізації.

 Реформа децентралізації передбачає скорочення чиновницького апарату. Об’єднані громади створюють управлінський орган, обирають на прямих виборах голову ради громади і саму раду громади. Немає законодавчих вимог щодо штатного розпису. Село замість сільського голови отримає старосту, з чіткими посадовими обов’язками і  зарплатою. Його призначатиме рада громади.

Аграрна партія разом з депутатами Черкаської обласної ради, просить вжити наступні заходи:

 •  організувати надання пільг та соціальних гарантій працівникам державних установ, які підлягають скороченню внаслідок реформи децентралізації, в частині оплати житлово-комунальних послуг, енергопостачання, водопостачання та газопостачання;
 • знайти підходящу роботу працівникам, звільнених внаслідок реформи децентралізації. Згідно з ст.7 Закону про зайнятість підходящою роботою є робота, що відповідає освіті (спеціальності), кваліфікації людини і надається в тій самій місцевості, де вона мешкає. Зарплата при цьому має відповідати рівню за попереднім місцем роботи (з урахуванням середньої зарплати по галузі в даній області за попередній місяць);

 

 • організувати виплати допомоги по безробіттю, тому що така ситуація кваліфікується як втрата роботи з незалежних від людини обставин і встановлюється з дня надання статусу безробітного до моменту знаходження роботи.

 

Детальніше: http://www.oblradack.gov.ua/materiali-chergovoyi-sesyi-oblasnoyi-radi.html

 

 

 

 1. Наталія СТАРІКОВА: контроль за землею та бюджетом - селянам.

20150619_103832.jpg

Ми живемо в історичні часи розбудови незалежності  України і останній рік особливо складний для нашої держави. В силу декількох чинників наша країна переживає  безпрецедентне економічне падіння понад 20% , ВВП за останній рік зменшився  на 17, 5 %, постраждала економіка країни в цілому, зокрема,  агарний сектор – один із її флагманів.

Голова ЧРО «Аграрної партії України» Наталія Старікова та міжфракційне депутатське об’єднання «За відродження села» ініціювали звернення депутатів Черкаської обласної ради до Президента України Порошенка П.О., Прем’єр-міністра Яценюка А.П., Голови Верховної Ради Гройсмана В.Б., Міністра аграрної політики та продовольства України Павленка О.М. щодо змін в законодавчому полі аграрної галузі  області.

        Всі ми знаємо, що аби вистояти і зберегти свою незалежність, вийти із кризи, країні необхідні негайні реформи. Тому Аграрна партія підтримує задеклароване керівництвом держави проведення реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні, в основу якої покладена децентралізація влади.

Але ряд чинників ускладнюють його проведення:

Це -  загальна соціально-економічна ситуація в країні, неоголошена війна з Росією, високий рівень недовіри суспільства,спричинений тотальною корупцією в країні і негативним досвідом попередніх реформувань (це і так звана медична реформа, і реформа в галузі освіти) , а також відсутність належного законодавчого, організаційного, фінансового та  методичного забезпечення реформи.

Аграрна партія разом з міжфракційним депутатським об’єднанням “За відродження села» звертається від представників територіальних громад Черкаської області,  Департаменту АПР ОДА,  Спілки сільськогосподарських товаровиробників,  Асоціації фермерів та землевласників, керівників сільгосппідприємств та фермерських господарств Черкаської області з проханням посприяти  у вирішенні питань та вжити заходи  щодо внесення змін до законодавства України:

 • додатково надати сільським радам, на території яких знаходяться землі, право реєстрації речових прав (оренди землі) сільськогосподарського призначення, внісши зміни до діючого законодавства;
 • спростити процедуру передачі не витребуваних паїв органами місцевого самоврядування;
 • надати сільським радам, на території яких знаходяться   сільськогосподарські землі, право укладати договори оренди землі та реєструвати право оренди терміном на 1 (один) рік з автоматичною пролонгацією, до моменту появи Власника земельної ділянки;
 • закріпити переважне автоматичне право користування сільськогосподарськими землями державної та комунальної власності за орендарем, який їх обробляє, без повторного погодження з державними органами після закінчення права оренди, та передбачити першочергове право на створення фермерських господарств особам, які проживають на території сільської ради;
 • зменшити кількість погоджень, висновків дозвільних організацій (архітектури, інспекції з охорони пам'ятників історії тощо);
 • запланувати в державному бюджеті грошові кошти на впорядкування земельної документації та оформлення права власності на польові дороги;
 • внести зміни до Порядку нормативної грошової оцінки земель несільськогосподарського призначення (наказ Мінагрополітики № 508 від 22.08.2013 р.), зменшивши коефіцієнт з 1.0% до 0,1%;
 • відновити згідно з Законом «Про фермерське господарство» компенсаційний механізм для новостворених фермерських господарств за придбаний перший комбайн, трактор, вантажний автомобіль, будівництво та реконструкцію ферм для утримання тварин;
 • скоротити  кількість інспекцій і перевірок в аграрному секторі:

 Державну інспекцію сільського господарства, Державне агентство

  земельних ресурсів, Державні ветеринарні і фітосанітарні служби,

  Державні санітарно-епідеміологічні служби, Державну екологічну

  інспекцію;

 • забезпечити підготовку кваліфікованих кадрів на селі, а також розширити компенсаційний пакет для осіб, які бажають працювати на селі;
 • урегулювати цінову нестабільність на матеріально-технічні ресурси, що породжує нездорову конкуренцію  під час реалізації сільськогосподарської продукції та неефективне її вирощування;
 • спростити процедуру надання дозволів на викиди шкідливих речовин та водокористування для сільгосппідприємств, що займаються тваринництвом, шляхом переведення їх в декларативний стан;
 • обов’язково ввести до штатного розкладу посаду юриста.

Проводити  щоквартальні навчання, лекції, семінари, на які залучати фахівців права, нотаріусів, представників реєстраційної служби.

 

Детальніше: http://www.oblradack.gov.ua/materiali-chergovoyi-sesyi-oblasnoyi-radi.html

 

 

 

 1. ВИМОГА «АГРАРНОЇ ПАРТІЇ»:

учасникам АТО – вищу освіту.

 

На жаль, демобілізовані військовослужбовці ЗСУ, які брали участь у антитерористичній операції, не мали можливості вчасно зареєструватися для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні знань у 2015 році. Чинними правилами вступу до ВНЗ не передбачено можливості для військовослужбовців вступати до ВНЗ за результатами вступних іспитів.

11-4-small.jpgim578x383-bda0e2530cc58be62881a2ca0a666e1e0578a8a1.jpgЯк наслідок, демобілізовані учасники АТО не мають можливості вступити до вищих навчальних закладів у поточному році. Зокрема у розділі VIII Правил прийому до Вищих навчальних закладів у 2015 році, розроблених на основі Умов прийому до вищих навчальних закладів України у 2015 році, затверджених наказом Міністерства освіти і науки України 15 жовтня 2014 року №1172, не передбачено можливості для демобілізованих військових брати участь у конкурсі виключно на підставі вступних іспитів,  що грубо порушує їхні конституційні права на отриманні вищої освіти.

Голова ЧРО «Аграрної партії України» Наталія Старікова та міжфракційне депутатське об’єднання «За відродження села» ініціювали звернення депутатів Черкаської обласної ради до Президента України Порошенка П.О., Прем’єр-міністра Яценюка А.П., Голови Верховної Ради Гройсмана В.Б., Міністра освіти України Квіта С.М. з приводу забезпечення права учасників АТО на отримання вищої освіти.

          Аграрна партія  пропонує:

1.         міністерству освіти і науки України - внести зміни до Правил вступу до вищих навчальних закладів у 2015 році і дозволити військовослужбовцям, демобілізованим у рік вступу, брати участь у конкурсі з вступу до вищого навчального закладу за результатами вступних іспитів;

2.         Уряду України - сформувати робочі групи за участі представників профільних міністерств для вивчення досвіду іноземних країн, зокрема США, у питаннях забезпечення можливостей для освіти військовослужбовців звільнених у запас;

3.         Верховній Раді України, розробити та ухвалити відповідне законодавче забезпечення, яке б дозволило українським військовослужбовцям на пільгових умовах скористатися можливостями навчатися у вищих навчальних закладах.

Аграрна партія України переконана, що такі заходи дозволять пришвидшити реабілітацію і адаптацію українських військовослужбовців до мирного життя.

 

Детальніше: http://www.oblradack.gov.ua/materiali-chergovoyi-sesyi-oblasnoyi-radi.html

 

 

776816-430x287.jpgШановні співвітчизники! Якщо у Вас є питання або проблеми, які Ви не можете розв’язати самотужки – команда ЧРО «Аграрної партії України» з радістю допоможе. З понеділка по п’ятницю Ви можете звертатися до нашої громадської приймальні у Черкасах за адресою:

вул. Байди Вишневецького, 37, оф.305 (3-й поверх).

 

Наталія Старікова

Депутат обласної ради, голова ЧРО «Аграрної партії України.

 

06754 31 05

vkrush@ukr.netДжерело: http://1
Категорія: Наши статьи | Додав: Правління (26.06.2015) | Автор: 1 E W
Переглядів: 850 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]