Вітаю Вас, Гість
Головна » Статті » Наши статьи

Анатолій Ковальов. Проблема бізнесу - проблема всього народу

 

Перелік

проблемних питань, що негативно впливають на умови ведення бізнесу, в тому числі при взаємодії з контролюючими та силовими органами державної влади або регуляторами

№ п/п

Суть проблеми, що потребує вирішення

Стислий зміст концепції вирішення проблеми

(із зазначенням нормативного акту, що потребує внесення змін або доповнень)

1

Найбільший удар по підприємництву, а також по всьому населенню  – це відсутня достатня грошова маса на ринку, покупець зовсім не платоспроможний, населення сильно збідніло.

Значно послаблений круговорот грошей в зв’язку із зменшенням купівлі товарів та послуг як на ринку так і в магазинах. Це автоматично призводить до зменшення надходжень в бюджет країни, в тому числі із вимушеним закриттям малих підприємств.

Що ж впливає на зменшення кількості грошей в обігу?

 1. Основна причина - відсутність товарного виробництва,   як наслідки – безробіття та відсутні в людей гроші, щоб купити товар. Товар завозиться імпортний, гроші   вивозяться (посилюючи бізнес зовнішніх країн і послаблюючи бізнес наших малих підприємств та збіднюючи наших жителів). Всі крики: «збільшуйте кількість робочих місць» - пусті слова. Робочі місця, виробничі підприємства, кустарне виробництво саме, без нагадування, буде розвиватися тоді, коли податки та збори на нього будуть зменшені до розумної величини. Ще Ф. Енгельс відкрив економічний закон, який стверджує про те, що коли в країні у вигляді податків та зборів відбирається більше 30% від знову створеної вартості вироблених товарів, то в такій країні виробництво стає нерентабельним. А в нас держава + пенсійний + інші структури відбирають 64%;  для порівняння – в Китаї податки та збори становлять біля 20% - тому китайську навіть гречку їмо і навіть найпростіші  вироби ми не виготовляємо, а купляємо в Китаї.

 

1.       Прискорено розвивати товарне виробництво. Для цього забезпечити умови, щоб товарне виробництво стало в Україні рентабельним.      Для цього - внести зміни в новому Податковому кодексі  (краще його замінити попереднім), які б стимулювали товарне виробництво. Розподілити підприємців на тих, хто щось виробляє (та має право своє продавати) – їх назвати, наприклад, - «ВИРОБНИКИ», та підприємців, які перепродують  - вони також працюють, адже шукають товар і доставляють до покупця, не будемо їх називати старою назвою – «спекулянти», а назвемо , наприклад «Продавці», а також підприємці, що надають послуги (ремонтують, підвозять, будують та ін.), назвемо їх, наприклад, «виконроби» (мені не подобається підібране слово, запропонуйте кращий варіант).  Із цих  категорій створюють матеріальні блага (отже ,роблять гроші) лише  - ВИРОБНИКИ . Чим більше ними буде вироблено товарної продукції в районі,  чим більше вони її продадуть (в тому числі і при допомозі іншої категорії підприємців – Продавців), тим більше стане грошової маси в районі, тим більше буде робочих місць, тим багатші будуть люди. Третя категорія підприємців – Виконроби – забезпечують населення  життєво необхідними послугами. Щоб було добре всім - слід до мінімуму зменшити податок ВИРОБНИКУ. Вдвічі поставити нижчий, як зараз маємо. Виконробу також зменшити на 20% ,  Продавцю зменшити на 10%.  Єдиний соціальний внесок ВИРОБНИКУ зменшити вдвічі. Є ще одна інфраструктура, що забезпечує населення життєво необхідними послугами – це вчителі, лікарі, державні службовці. На відміну від Виконробів  (які самі собі створили робочі місця та щомісяця борються за надходження, щоб вижити) працівники державних структур отримують місячні ставки грошей.  Ці гроші транзитом через  державний бюджет ідуть від ВИРОБНИКІВ (БО ЛИШЕ ВОНИ, І ТІЛЬКИ ВОНИ РОБЛЯТЬ ГРОШІ). Звичайно, можна позичити і в Міжнародного валютного фонду, Але  ж і віддавати прийдеться, та ще й із відсотками.

Ніхто не поповнює бюджет, одні  ВИРОБНИКИ!                                          Ви скажете, а відрахування із зарплати службовців хіба не поповнює бюджет?  Взагалі не зрозуміло для чого держава так робить – нараховує службовцю, наприклад 2000 грн, а потім у вигляді прибуткового податку утримує 300грн. Чи не раціональніше було б, щоб зразу держава видавала йому  1700 грн і не морочила голову нікому.                                                                                                                      Ви скажете, а за використання  корисних копалин іде ж надходження до бюджету, акцизі від виробництва горілчаних виробів і т.п.  Це пасивні надходження, вони поповнюють бюджет не автоматична, а лише при умові, що там працює ВИРОБНИК. Навіть Продавці і Виконроби, платячи податки, платять їх грішми ВИРОБНИКА.   

Очевидний висновок: збільшити кількість ВИРОБНИКІВ. Та зменшити кількість інших, особливо державних службовців, які, це очевидно, паразитують своєю кількістю в суспільстві. Привести їх до європейських стандартів. Апарат районних службовців вдвічі перевищує апарат цілого державного міністерства таких країн як Фінляндія. Швеція та ін. Що ми такі багаті? Уявимо, що б сталося якби завтра не вийшли на роботу половину працівників райдержадміністрації, служби зайнятості, пенсійного фонду, податкової та подібних до них? Мабуть зразу  менше почали б в районі  виробляти мінеральної  води, чи мошурівських консервів?. Чи упало б сільськогосподарське виробництво? Я впевнений, що навпаки.

 

2

В людей велика кількість грошей «вимивається»  непотрібними послугами. Вартість яких штучно завищена і левова доля виручки від них злочинним способом потрапляє на рахунки штучно створених фірм. Наприклад,  при оформленні земельних питань (спадковості, купівлі нерухомості,  оренди) ціна послуг в порівнянні із минулим роком зросла вдвічі, разом із цим затратити час людині на виготовлення документів потрібно мабуть в десять разів більше минулого року. Де ж покращення?  В цьому році мені довелося  скористатися послугою БТІ – переміряли будівлю,  переписали  із старої справи слово в слово всі дані – 7 сторінок, і за це взяли біля 1000 грн. Працівницю БТІ сам привіз та завіз. Папір – звичайний, не із позолотою, Палітурка також не із крокодилячої шкіри, навіть не із картону, а із простого паперу. Проте вартість  однієї сторінки роботи вийшла більше 100грн. Робота по часу зайняла – виміри -30хв. , передрукувати із старої справи в нову, навіть якщо друкувати одним пальцем, – витратиться часу не більше 2-х годин.  Тобто, за 2-3 години роботи працівника БТІ забирається стільки коштів, що людині потрібно працювати місяць.  Крім цього,  далі потрібно скористатися послугами земельно-кадастрового бюро – біля 1000грн, потім нотаріуса – біля 500грн.  довідки по різних інстанціях відберуть ще 200грн.  Час затрачається біля двох місяців.  Людина від цього зла, голодна, поставлена в позу обов’язкових дій  і чітко знає що на її  горбі роблять своє благополуччя паразити суспільства. Відсутня елементарна співрозмірність між затратою праці на отримання людиною зарплати і затратою праці працівника БТІ на виготовлення часто непотрібного папірця. Аналогічне оформлення при Союзі коштувало  в 1000 разів менше і можна було  отримати документи за одну годину.  А штат людей, що виконує роботу в даний час зріс в десятки разів.  Де ж якась елементарна логіка необхідності таких відношень в суспільстві?    Подібних, часто непотрібних, організацій штучно наплодили в Україні сотнями.  Вони паразитують  на долі українського народу, який за Конституцією – «єдине джерело влади». Народ – влада і носить на своїх плечах таких «слуг».

 

 

 

 

 1. Всі довідки державних служб населенню та організаціям видавати безкоштовно. Також безкоштовно видавати різноманітні дозволи та консультативні послуги. Заборонити створювати комерційні структури по  обслуговуванні питань, якими відають державні органи. Заборонити створювати комерційні служби, які займаються обліком та обміром земель.
 2. Заборонити створювати комерційні служби, які займаються обліком нерухомості, переглянути кошториси послуг БТІ та привести їх до вартості, що була при Союзі..

 

3

Наступне «вимивання»  із обігу грошей різні штрафи. Працівники дорожно-патрульної служби вас чатують за кущем, щоб відібрати і так кривляться, що ви не порушили, особливо заїзди «чужих». Приїжджають із Черкас, чи звідки і шугають по місту, неначе тут всі злочинці.  Я вважаю, що такі «наїзди» чужих ДАІ-шників – це ставлення наших жителів у нелюдські умови це безкультур’я та часто злочин.        А інші контролюючі органи  та служби?

Придумані фокуси з відбирання грошей при будівництві підприємцем приміщень; штучно  народжено цілу  кучу платних довідок та обов’язкових але непотрібних послуг,   а скільки різних дозволів? І всі платні!. Комусь закортіло нажитися на тому, щоб провести зовсім нікому непотрібну акцію – заміну посвідчень водія.

 

 1. Заборонити працівникам ДАІ проводити рейди в інших районах (лише при виникненні особливої  розшукової ситуації).
 2. Заборонити працівникам ДАІ  ловити водіїв із-за кущів, ставати без «маячків» та  у не встановлених місцях.
 3. Відмінити заміну посвідчень водія, проводити це лише за бажанням.
 4. Ліквідувати комерційні структури в державних структурах: міліції, податковій та ін. Заборонити надання ними платних послуг.

 4

Не може  перевищувати імпорт над експортом (за рахунок розвитку внутрішнього товарного виробництва), Експортними операціями в нашій країні останнім часом дозволили займатися лише   окремим вибраним-своїм, які безмірно накручують на цінах, а скупляють за безцінь.

 

Мені пощастило побувати в Німеччині, де вивчав досвід роботи фермерів. Там фермер вирощене зерно може продати через Інтернет будь-якій країні за кілька хвилин.  Віртуально підписує договір, завозить зерно на найближчий елеватор (а елеватор  пакує вагони та відправляє у вказану країну), від контрагента отримує по перерахунку гроші. І не потрібно цілу армію посередників.

 1. Обкладати податком ті ввізні товари, які можна елементарно виробляти в Україні (навіть заборонити їх ввозити).
 2. Будь-якому виробнику дозволити будь-який власне вироблений товар напряму продавати за граничним клієнтам. Заборонити в цьому будь-які обмеження. 
 3. Продавати на експорт переважно вироблену в Україні готову продукцію, а не сировину. Наприклад, продавати не зерно, а борошно, пряники, макарони та ін.. Податковою системою стимулювати продаж готової продукції і стримувати продаж сировини. Вертати негайно ПДВ живими грішми,  відмовитися від практики чеків, які дуже вимивають гроші із обігу, що шкідливо впливає на економіку країни.
 4. Розробити механізми зовнішньо-економічних зв’язків товаровиробників без посередників.

5

. Міжнародний валютний фонд ще жодній країні не зробив добро. Це кабала. Наприклад, занепад Аргентини, Греції та інших країн. Україна набралася вже стільки боргів, що вони становлять третину річного бюджету нашої держави.  Наступила  дуже небезпечна ситуація

 1. Заборонити уряду брати зовнішні запозичення, краще розробити вигідні внутрішні позики.

 6

Не діє закон про першу трудову діяльність. Молоді люди вперше не можуть трудовлаштуватися. 

 1. Якщо вперше людина стає на роботу, то єдиний соціальний внесок за неї хоча б рік повинна платити держава, а не підприємець. Тоді лише ми зможемо активно включити молодь до роботи, буде користь державі та  роботодавцям.

7

Банки продовжують давати кредити під великі відсотки. Доковори часто роблять занадто закручені, різні зноски дрібним шрифтом. Людингі дуже тяжко розібратися із змістом таких договорів.

 1. Банкам спростити договори надання кредиту – до однієї сторінки. Зменшити відсотки.

8

Контролюючі органи зобов’язують підприємців, що торгують навіть незначними об’ємами цукру, щомісяця робити звіт, скільки він його продав. До чого така увага по продажу цукру?. Забирається зайвий час у підприємця, населенню від такого непотрібного  обліку краще не стає.

 1. Ліквідувати органи, які займаються контролем обігу цукру. Досить мати дані про його виробництво.

9

Підприємець щомісяця в пенсійний фонд здає звіт про найманого працівника об’ємом – 6 сторінок. Зайва трата праці і витрата паперу. Чому все не можна розмістити на одну сторінку?

 1. Розробити форму звіт в Пенсійний фонд, щоб поміщався на сторінку.

10

Є багато заїжджих фірм, які вимивають гроші із районів. Тут вони працюють, користуються в районі і дорогами і іншою інфраструктурою, але податки платять в інші місця.

 

 1. Всім підприємцям платити податки за місцем здійснення діяльності.

11

Забезпечити зростання  добробуту сільського жителя, забезпечення його роботою та його платоспроможності можна елементарними заходами.

Потрібно запровадити  введення обмеження в землекористуванні (оренда, власна. земля) не більше 300га на особу, крім цього вказана особа повинна мати хату біля цієї землі, жити поряд із своєю ділянкою та безпосередньо на цій землі працювати разом із найманими працівниками (так зроблено в сусідній Польщі).

Заборонити практику, коли вибрані фірми займаються ЗЕД по експорту с/г продукції, як правило не виробники. Дозволити будь-якому виробнику мати право експортувати свою вироблену продукцію без обмежень.

Через сільськогосподарські кооперативи збирати від населення овочі та фрукти, надання послуг населенню

Категорично не завозити в Україну м'ясо (особливо із простроченим терміном) та сало,  гречку та ін.. крупи, що виробляються в Україні.

Стимулювати будівництво житла в селах. За 20р в селах р-ну не побудовано жодної хати.

Дозволити виробництво в селах – вир вина, хорошої горілки, виробів із дерева, глини, органічних добрив, гончарних виробів, інших всяких ремесел, харчових напівфабрикатів, випікання українського хліба та хлібних виробів, дозвіл жителям на видобування кустарним способом без заборони корисних копалин, що знаходяться на території сіла.

 

 1. Створити в кожному селі територіальну громаду як юридичну особу.
 2. Ввести обмеження  в землекористуванні (оренда, власна. земля) не більше 300га на особу, крім цього вказана особа повинна мати хату біля цієї землі, жити поряд із своєю ділянкою та безпосередньо на цій землі працювати разом із найманими працівниками.
 3. Дозволити будь-якому сільгоспвиробнику займатися ЗЕД
 4. Активізувати створення сільськогосподарських кооперативів.
 5. Заборонити ввозити в Україну ті  харчові вироби, які в достатній кількості виробляються в нас.
 6. Стимулювати будівництво житла в селах.
 7. Стимулювати виробництво в селах різних товарів, зменшивши оподаткування такої діяльності до нуля.

 

22.12.2013Джерело: http://1
Категорія: Наши статьи | Додав: Правління (22.09.2013) | Автор: Анатолій Ковальов E W
Переглядів: 996 | Коментарі: 1 | Теги: малий бізнес, проблеми села, проблеми бізнесу, Територіальні громади | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
0
1 Правління   [Матеріал]
На підтвердження див. досвід Грузії: http://www.inliberty.ru/library/573-akt-ekonomicheskoy-svobody

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]