Вітаю Вас, Гість
Головна » Статті » Наши статьи

Анатолій Ковальов. Реформування податкової системи - термінова необхідність

І. Мета реформування податкової системи в Україні.

 1. Метою реформування податкової системи в Україні є створення умов для розширеного товарного виробництва, на основі якого відбуватиметься  прискорений розвиток економіки країни. Створити не лише умови для розвитку товарного виробництва, а і забезпечити його розвиток через систему оподаткування, а також через використання в переважній більшості товарів українського виробництва на внутрішньому ринку. Встановити річну норму податків та зборів відносно ВВП, щоб залишалися кошти для розширеного відтворення товарного виробництва. Усунути перешкоди для безпосередньої реалізації товаровиробником  свого товару на експорт. Експорт товарів не обкладати податками, а навпаки його стимулювати. Обкладати податками експорт сировини (руди, металолому, зерна, соняшника та ін. і не обкладати експорт труб, борошна олії та ін.).
 2. Через передачу більшості контролюючих функцій  територіальним громадам, громадським організаціям, через покращення діяльності органів державного контролю забезпечити неможливим розкрадання бюджетних коштів або нераціонального їх використання.
 3. Податок на додану вартість, як такий, що гальмує розвиток економіки країни, замінити податком із покупки товару. А в сільськогосподарському виробництві, крім податку із покупки, запровадити єдиний податок від кадастрового гектара використовуваної землі (наприклад – 300грн/га). Стимулювати сільгоспвиробників займатися будь-яким іншими видами  діяльності (навіть не сільськогосподарськими) із залученням сільського населення. Місцеві податки на своїй території повинні встановлювати та використовувати територіальні громади.
 4. Забезпечити раціональне використання та розвиток трудових ресурсів та наукового потенціалу в Україні.
 5. Зменшити до 10% прибутковий податок на доходи фізичних осіб.
 6. Максимально скоротити витрати на державний апарат управління, ліквідувати ряд міністерств та відомств, функції яких можуть виконувати паралельні структури, багато функцій передати громадським формуванням,  зменшити на порядок чисельність осіб, що не створюють товари.
 7. Ліквідувати всякого роду комерційні структури, що створені при державних органах або які їх обслуговують.
 8. Зовнішні запозичення можливі лише для розвитку товарного виробництва в Україні із рентабельністю, що забезпечить їх повернення не більше як за 2,5 років. Стимулювати іноземні інвестиції та дозволяти іноземним інвесторам виробляти в Україні товари для внутрішнього і зовнішнього ринку на умовах оподаткування українських товаровиробників.
 9. Заборонити використовувати як внутрішні так і зовнішні офшорні зони. Збільшити оподаткування капіталу, що перекидається резидентами України на іноземні рахунки, навіть для закупівлі обладнання та товарів, що не виробляються в Україні.
 10. На порядок спростити  звітність, яку вимагають різні державні органи.
 11. Забезпечити збереження та розвиток села. Встановити, що жодна особа не має права мати в користуванні (оренді, власності) більше 300га орної землі, крім цього користувач в обов’язковому порядку повинен жити біля цієї землі та сам безпосередньо брати участь у вирощення на даній землі сільськогосподарських культур для товарних цілей.
 12. Надати можливість територіальним громадам сіл повністю розпоряджатися землями, лісами та водними масивами, що розміщені на їх території.

 

ІІ. Основні наслідки та недоліки  існуючої податкової системи.

 1. Бідніше стали жити люди.
 2. Різко зменшилася чисельність дрібних та середніх підприємців та збільшилася чисельність олігархів, що паразитують як на простому населенні, так і на малому та середньому бізнесі.
 3. Надана   можливість великому капіталу безмірно вивозити з України кошти  та використовувати офшорні зони для відмивання чорних прибутків олігархами.
 4. Практично знищене в Україні масове товарне виробництво, навіть простих товарів.
 5. Експорт відбувається не товарів, а в основному сировини.
 6. Постійно спостерігається негативне сальдо в експортно-імпортних операціях.
 7. Все більше і більше країна живе не на свої ресурси, а використовує зовнішні запозичення, зовнішня заборгованість перейшла допустиму межу – граничну із можливим зникненням України як держави.
 8.  ПКУ не регулює межу витрат на надбудову країни відносно  об’єму товарного виробництва в державі, тому маємо велетенську та необґрунтовану кількість різного роду непотрібних чиновників, які «поїдають» більше в кілька разів ресурсів, ніж сприяють  їх розвитку та збільшенню.
 9. Нераціонально використовуються трудові ресурси та науковий потенціал країни.
 10. Не використовуються в достатній мірі державні основні засоби виробництва, основні засоби виробництва, в порівнянні із іншими державами, втрачені, дуже мізерна доля державного сектору економіки в порівнянні із розвиненими країнами Європи та Америки, пріоритетні галузі були задарма віддані можновладцям та забрані із загальнонародної власності. 
 11. ПКУ абсолютно не захищає основу економіки України – грошову одиницю – гривну.
 12. ПКУ сприяв збільшенню числа працівників податкової, разом із тим сприяв не контрольованості платниками податків за  використанням  зібраних коштів, дуже складна системи бухгалтерського обліку,  дуже часто змінюються різні форми звітності.

ІІІ. План системних змін.

 1. Розглянути проблеми  існуючої  податкової системи та шляхи  її вирішення на Асамблеї громадських організацій малого та середнього бізнесу України.
 2. Розмістити проекти вирішення проблем в Інтернеті.
 3. Направити опис проблеми  та проекти вирішення  вченим економістам, учбовим закладам економічного профілю та Кабінету Міністрів України, Народним депутатам та кандидатам на посаду Президента України, Раді ВО «Майдан».
 4. Запропонувати засобам масової інформації  організувати обговорення проблеми та проекту змін.
 5. Ініціювати створення при Кабінеті міністрів України робочу групу: «Група по розробці шляхів і методів  зміцнення економіки України», залучити ряд науковців, спеціалістів з даної проблеми та представників бізнесу, в т.ч. малого і середнього, сільськогосподарських товаровиробників.
 6. Ініціювати Кабінету Міністрів  організувати проведення  науково-практичної конференції: «Про шляхи і методи  зміцнення економіки України».
 7. Підготувати проекти та прийняти ряд законів, що забезпечать зміцнення економіки країни. 

 

Див. досвід Грузії: http://www.inliberty.ru/library/573-akt-ekonomicheskoy-svobody

12.04.2014р

Категорія: Наши статьи | Додав: Ковальов6289 (12.04.2014) | Автор: Анатолій Ковальов E W
Переглядів: 845 | Коментарі: 2 | Теги: економічні реформи, пку, податковий кодекс, економіка України, товарне виробництво | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 2
0
2 Правління   [Матеріал]
Дякую за аналіз.
Проекспорт та товарне виробництво.
Уявимо, що країна складається із
двох осіб - Ви і я. І ми нічого не виробляємо ні для себе, ні для продажу один
одному та продажу на експорт:
Припустимо,що ми маємо по 1000 доларів, поїхали в Польщу, купили собі їжі, дещо з одежі. При
цьому витратили частину грошей. Але через деякий час знову потрібно їхати за
покупками. Але гроші закінчуються і якщо не позичить МВФ, то буде велика
скрута.

Краще розпочативиробництво та продавати товари один одному, при цьому зможемо без зовнішньої
допомоги трохи продержатися. Але коли ми будемо виробляти ще й на експорт, тоді
зможемо завозити в країну зовнішні долари, тоді зможемо розширювати виробництво
та зміцнимо свою спільну економіку.

 
Тому експортні операції обкладати податками (а цим
зменшувати експортні об’єми) не лише недоцільно, а і шкідливо. Те, що традиційно
такі податки існують, це ще не значить, що така система раціональна.

Анатолій Ковальов

0
1 Правління   [Матеріал]
Анатолій по поводу ПКУ - тут необхідно сформувати групу експертів. або рішучість влади захищати інтереси народу.
Чомусь у нас вважають що знизимо податки і інвестиції на нас нападуть.
І знижували (це при тому, що Україна з точки зору західних експертів є країною з найбільшими доходами на активи), а інвестиції не йшли..., зарплату платили в конвертах... .
при тому, що забуваємо, що цим самим ми знищуємо соціальну сферу.
Тому для активізації інвестиційної діяльності необхідно:
1. Знищити корупційний податок (відкати, взятки, подарунки тощо);
2. Ввести дві ставки податку на прибуток по-перше, підвищену від 40 до 70% (дискусія); по-друге 0% на інвестиційну складову;
3. Сформувати грошовій масі (її кредитно-інвестиційній складовій (під капітильно-інвестиційні проекти) дешевий ресурс - ціна до 5 відсотків і обмежити маржу комерційних банків - до 1%);
4. Створити державні фінансові інституції, які будуть кредитувати  капітильно-інвестиційні проектималого та середнього бізнесу під 3-5% річних.
5. За ПДВ я писав... - відповіді  не отримав (тому коли ми про одне і те декілька раз - виникає питання для чого). Тому пишу просто автоматично, коли читаю те що пишуть люди які не мають освіти, а значить їх пропозиції просто "дивують" і все.

ПРИКЛАД:  Метою реформування податкової системи в Україні є створення умов для розширеного товарного виробництва, на основі якого відбуватиметься  прискорений розвиток економіки країни. Створити не лише умови для розвитку товарного виробництва, а і забезпечити його розвиток через систему оподаткування, а також через використання в переважній більшості товарів українського виробництва на внутрішньому ринку. Встановити річну норму податків та зборів відносно ВВП, щоб залишалися кошти для розширеного відтворення товарного виробництва. Усунути перешкоди для безпосередньої реалізації товаровиробником  свого товару на експорт. Експорт товарів не обкладати податками, а навпаки його стимулювати. Обкладати податками експорт сировини (руди, металолому, зерна, соняшника та ін. і не обкладати експорт труб, борошна олії та ін.). - ПОЯСНЮЮ - експорт це 50% ВВП і фактично пропозиція автора призведе до колапсу бюджету. Якщо автор на увазі мав тільки мито, то його і так при експорті не використовують. І т.д.
Тому на мою думку краще зібрати спеціалістів з данної сфери (не державних службовців), які і сформують (напишуть) реформи.
6. Провести деофшоризацію фінансових потоків і власності;
7. Розвивати класичнеп державне-приватне партнерстов.
8. Тощо (можемо продовжувати).
АЛЕ НА МОЮ ДУМКУ СЬОГОДНІШНЯ ВЛАДА І НАСТУПНИЙ ПРЕЗИДЕНТ УКРАЇНИ НЕ ЗДАТНІ РОБИТИ ВЗАГАЛІ РЕФОРМИ.
ТОМУ НЕОБХІДНО ДІЙСНО РОБИТИ ВСЕ, ЩОБ РЕФОРМАТОРИ ВЗЯЛИ ВЕРХ!!!

Александр Aleksandr

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]