Вітаю Вас, Гість
Головна » 2012 » Липень » 13 » Заява ... з приводу перешкоджання роботі телевізійного каналу ТВі
21:46
Заява ... з приводу перешкоджання роботі телевізійного каналу ТВі

Заява Асамблеї громадських організацій малого і середнього бізнесу України, громадського руху Вільний простір та Демократичного альянсу з приводу перешкоджання роботі телевізійного каналу ТВі

У 2010 році шляхом позбавлення частот та постійного тиску було завдано серйозного удару по роботі найбільш неупереджених у висвітленні інформації телевізійних каналів України: 5 каналу та ТВі.  Зусилля руху «Стоп цензурі», чисельні заяви громадських організацій, зокрема Асамблеї громадських організацій малого та середнього бізнесу України, було проігноровано. Цензура стала повсякденною реальністю інформаційного простору України.

На жаль аудиторію ТВі було штучно зменшено до мінімуму. Проте для широкого кола користувачів супутникового телебачення саме канал ТВі залишився чи не єдиним джерелом об’єктивної інформації.

12 липня у порушення мораторію на перевірку засобів масової інформації в передвиборний період канал ТВі вирішили ще раз поставити у рамки «поміркованої опозиційності».

Проблему мораторію обійшли, скориставшись наперед заготованою інформацією піврічної давності. Кримінальну справу проти директора каналу Миколи Княжицького  було порушено на базі перевірки, здійсненої у квітні.  Наголосимо, що постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 25 червня було скасовано усі податкові повідомлення – рішення, на основі яких була відкрита кримінальна справа проти посадових осіб ТВі. Проте 9 липня було отримано ухвалу Шевченківського суду Києва з дозволом на проведення виїмки оригіналів документів, а 11 липня було дано доручення відділу податкової міліції на проведення виїмок. Ось так працює сьогодні канал, «захищений» мораторієм на перевірки ЗМІ.

Цей випадок є яскравим свідченням цілеспрямованої політики нищення свободи слова в Україні. Ми хочемо попередити суспільство про необхідність адекватного реагування на такі випадки брутального порушення конституційних прав українців, а органи влади - про неуникну кримінальну відповідальність за такі злочинні дії. 

Переглядів: 774 | Додав: Правління | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]