Вітаю Вас, Гість
Головна » 2012 » Липень » 16 » Заява Ради Громадського руху Вільний Простір, Координаційної ради Асамблеї громадських організацій малого та середнього бізнесу України...
22:43
Заява Ради Громадського руху Вільний Простір, Координаційної ради Асамблеї громадських організацій малого та середнього бізнесу України...
Заява Ради Громадського руху Вільний Простір, Координаційної ради 
Асамблеї громадських організацій малого та середнього бізнесу України ,  Демократичного Альянсу
 
 
14 липня   представники  громад Львівщини вкотре протестували з приводу незадовільного стану доріг. 
Нагадуємо, що шляхопроводи утримуються за рахунок наших податків. Ввівши замість транспортного податку акциз на паливо, уряд та правляча коаліція у Верховній Раді  змусила всіх без винятку водіїв сплачувати з кожного літру пального  більше одної гривні податку на дороги. Причому незалежно від того, чи це інвалід чи пенсіонер. Чи це фермер, який практично не користується дорогами, бо працює своєю технікою в полі. Неважко порахувати, що якщо раніше транспортний збір  для авто до 1500 см3 складав 75 грн. то, купивши 75 літрів бензину, автомобіліст може проїхати не більше 1000 км. Таким чином транспортний податок зріс в середньому в тридцять – п’ятдесят разів! Але це аж ніяк не позначилось на якості наших доріг. Центральні органи влади  відібрали ці та інші кошти в місцевих  органів самоврядування, залишивши їх  повністю безправними та дотаційними. Для того, щоб отримати гроші на ремонт доріг чи на інші потреби, потрібно йти на поклін до голів адміністрацій, яких громада не обирала, та просити сплачені громадянами (тобто свої!) гроші, доводячи свою лояльність, та на умовах, що диктуються чиновниками. Відбувається грандіозне розкрадання на державному рівні коштів, що виділялись на ремонт доріг. Так вартість одного кілометра дороги Житомир-Київ та Київ-Харків за оцінками незалежних експертів доходила до 132 мільйонів гривень, що в 12-15 разів більше, ніж в Європі!  Щоправда, в Європі такі дороги служать без подальшого ремонту десятки років, а в нас окремі ділянки дороги Чоп – Рівне вже потребують ремонту. В той же час, шляхи міжобласного та особливо міжміського  сполучення, зокрема на Львівщині,  знаходяться в незадовільному стані, а деякі з них скоріше є напрямками руху, а не дорогами. 
Незважаючи на десятки звернень, скарг, акцій протесту представників місцевих громад, органи влади ніяк не реагують. Жителі  Кам’янка – Бузького району вже шість разів лише за останні місяці  влаштовували акції протесту на трасі Львів-Луцьк. Останній раз 14 липня на короткий час на трасі Київ - Чоп та одночасно  тривалу акцію на трасі Львів-Луцьк. Замість того, щоб вирішити проблему, забезпечити правопорядок, представники органів влади вдалися до провокацій. Було віддано наказ спровокувати бійку  працівниками міліції за п'ятнадцять хвилин до закінчення заздалегідь та в рамках чинного законодавства заявленої акції, причому неподалік в автобусі знаходилося кілька десятків міліціонерів спецпідрозділу Беркут. Особливо обурює, що окремі представники правоохоронних органів, виконуючи завідомо злочинний наказ начальника міліції міста Кам’янка-Бузька Сидорука Ігора Ігоровича, били своїх земляків, зокрема заступник начальника міліції, підполковник Міськів Дмитро Михайлович та  дільничний інспектор з селища Прибужани Березюк Богдан, що напав на журналіста газети Край Олексевич Назарія Романовича, намагався відібрати фотоапаратуру та бив останнього.   Лише завдяки злагодженим діям мітингувальників, їх витримці провокація не вдалася і акція була продовжена та закінчена в обумовлений термін. 
На жаль правоохоронні органи вчергове захищають представників органів влади, а не законні вимоги громади. Вже 15  липня, в неділю були вручені повістки чотирьом активістам.  
Ми заявляємо про підтримку законних вимог  протестувальників – представників громади Львівщини. Ми рішуче застерігаємо від протиправних дій з боку окремих представників правоохоронних органів, що намагаються шляхом залякувань, шантажу та фабрикування кримінальних справ заставити замовкнути та змиритися з тотальним пограбуванням українського народу, кожного громадянина злочинною владно-чиновницькою системою. Ми нагадуємо про особисту відповідальність кожного чиновника за виконання злочинних наказів, що порушують конституційні права громадян України, зокрема право на свободу слова та мирних зібрань. Ми закликаємо всіх  небайдужих та вільних людей бути готовими прийти на допомогу львів’янам, підтримати їх законні вимоги та захистити  активістів, що піддаються репресіям. 
Окремо від імені мітингувальників просимо вибачення за тимчасові незручності в автомобілістів та хочемо висловити слова вдячності всім, хто підтримав пікетувальників, особливо тим автомобілістам та пасажирам, які долучилися до даної акції. 
Також висловлюємо подяку тим працівникам правоохоронних органів, які не виконували злочинні накази.  Виходячи з досвіду проведеної акції буде дано рекомендації щодо проведення в  подальшому подібних акцій в режимі, який б мінімізував би незручності для громадян та приносив би максимальний ефект.
Переглядів: 735 | Додав: Правління | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
0
1 Luzia   [Матеріал]
This is an article that makes you think "never thuohgt of that!"

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]