Вітаю Вас, Гість
Головна » 2012 » Жовтень » 29 » Вимога щодо встановлення законності на ринках України
22:35
Вимога щодо встановлення законності на ринках України
 

Вимога
щодо встановлення законності на ринках України
Автомайдан, Київ, 25 жовтня

Генеральна прокуратура
України


Згідно пунктів 2 та 7 Правил торгівлі на ринках від 26.02.2002 р. N 57/188/84/105 (зареєстровано в Мін'юсті України 22.03.2002 р. за N 288/6576), ринок - це суб'єкт господарювання, створений на відведеній за рішенням місцевого органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування земельній ділянці і зареєстрований в установленому порядку; адміністрація ринку узгоджує проектну документацію щодо функціонального планування території ринку, розміщення приміщень, торговельних місць і об'єктів, їх кількості і розміру з територіальними установами державної санітарно-епідеміологічної служби, ветеринарної медицини, пожежного нагляду, архітектурно-будівельної комісії, Державтоінспекції. Улаштування та утримання території ринків повинно відповідати вимогам Санітарних правил утримання територій населених місць (СанПіН N 4690-88) та Ветеринарно-санітарних правил для ринків, затверджених наказом Головного державного інспектора ветеринарної медицини України від 04.06.96 N 23 та зареєстрованих у Мін'юсті України 19.06.96 за N 314/1339.
Порядок розроблення, погодження та затвердження проектної документації щодо ринків, як об’єктів цивільного призначення, регламентують Державні будівельні норми України «Проектування. Склад, порядок розроблення, погодження та затвердження проектної документації для будівництва ДБН А.2.2-3-2004», які затверджені Наказом Держбуду України від 20 січня 2004 р. N 8. 
Відповідно до п.1 Ветеринарно-санітарних правил для ринків, які поширюються на ринки і ринкові комплекси всіх типів як існуючих, так і тих, що будуються або реконструюються, незалежно від їх підпорядкування і форм власності, проектування, будівництво, реконструкція чи капітальний ремонт ринків проводиться за типовими або індивідуальними проектами, узгодженими в установленому порядку, в тому числі обов'язково з установами державної санітарно-епідеміологічної служби державної ветеринарної медицини та пожежного нагляду. 

Таким чином, створення ринку вимагає виконання певних умов, а саме: прийняття органом місцевого органу виконавчої влади чи органом місцевого самоврядування рішення про відведення земельної ділянки під будівництво ринку та в встановленому законом порядку узгодження проектної документації щодо ринку, що є об'єктом містобудування.

Ми стверджуємо, що земельні ділянки більшості ринків України не були відведені під ринок, як об’єкт містобудування. 

Таким чином, посадовими та службовими особами виконавчого комітету місцевих рад було підроблено відповідні Акти про прийняття в експлуатацію ринків.

Такі дії посадових та службових осіб виконавчих комітетів, які всупереч вимогам ст. 19 Конституції України, використали надані їм службові повноваження у злочинних цілях та, діючи умисно, вчинили в інтересах конкретних юридичних осіб службове підроблення, яке виразилося у підробленні Акту про прийняття в експлуатацію ринку, спричинило істотної шкоди інтересам держави та охоронюваним законом правам та інтересам окремих громадян, мають ознаки складу злочинів, передбачених ст. 364 (Зловживання службовим становищем), 366 КК України (Службове підроблення). 

Юридичні особи – ринки протягом тривалого часу здійснюють фіктивне підприємництво щодо діяльності ринку, а саме: за відсутності рішення місцевого органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування про відведення їм земельної ділянки під будівництво ринку та без узгодження у встановленому законом порядку проектної документації щодо ринку, без прийняття в експлуатацію закінченого будівництва такого об'єкта як ринок, отримують незаконні доходи, стягуючи з громадян, у тому числі підприємців, кошти за торгові місця, яких у них не має. При цьому ринки було вилучено з комунальної власності у злочинний спосіб з використанням найрізноманітніших тіньових схем. 
Оскільки юридичні особи - ринки не отримували та не узгоджували в установленому порядку земельної ділянки для забудови ринку, а також не узгоджували проектної документації щодо будівництва ринку та, як правило, не будували ринків, тому не мають у своїй власності відповідно облаштованих торговельних місць, лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи, упорядкованої території, громадських санітарних вузлів, достатньої кількості води, електроенергії, зв'язку, тепла. Наголошуємо, що робочі місця на ринках у злочинний спосіб створені за рахунок підприємців і використовуються сьогодні у фіктивній підприємницькій діяльності. Жодних документів, що підтверджують право власності на ці робочі місця, їм не було надано, а розрахунок ставки оренди за створене за їх ж кошти робоче місце відбувається сьогодні в абсолютно довільний спосіб. 

Таким чином, власники ринків з корисливих мотивів, з метою отримання незаконного доходу, не гребуючи жодними незаконними методами перешкоджання підприємницькій діяльності, протягом тривалого часу безпідставно вимагають кошти за нібито надані торгові місця, яких у них немає, з погрозою припинити підприємницьку діяльність окремих підприємців у торговельній споруді, виготовленій за власні кошти підприємців для здійснення торговельної діяльності з метою зберігання та продажу товару.
Тому вимагаємо встановити законність на ринках Одеси, Львова та інших міст України та усунути зазначену практику фіктивної підприємницької діяльності, повернувши ринки у комунальну власність їх законним власникам – територіальним громадам.
Ми будемо змушені до повернення ринкового бізнесу у правове поле, припинення процесів збирання "чорного налу" ініціювати процес відмови від сплати будь - яких платежів за будь - якими неузгодженими необґрунтованими тарифами.
Також вимагаємо припинити незаконні переслідування Рими Білоцерківської (Сєверодонецьк), Анатолія Полюховича (Рівне), Романа Давидовича (Кам’янка Бузька), Оксани Козлової (Львів), Надії Сало (Львів), Галини Балант (Львів). Вимагаємо порушити кримінальну справу за 170 ст. з приводу перешкоджання законній діяльності профспілки, переслідування, вчинення тиску щодо голови Вільної профспілки підприємців України Валентини Коробки.
Вимагаємо покарання за незаконні дії міліції щодо Євгенії Матейчук (Миколаїв).
Вимагаємо порушення кримінальної справи проти членів ЦВК, що змінили насильницьким шляхом волю 2500 кандидатів у народні депутати.

Від імені Асамблеї громадських організацій малого і середнього бізнесу України

Члени Координаційної ради:

Від імені ринків Одеси: 

Від імені громадського руху «Вільний простір»:
Від імені Вільної профспілки підприємців:

Переглядів: 808 | Додав: Правління | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]