Вітаю Вас, Гость
Головна » 2012 » Ноябрь » 16 » СКАРГА з приводу побиття представника ЗМІ та громадських активістів в Кам’янка-Бузькому районі Львівської області
21:32
СКАРГА з приводу побиття представника ЗМІ та громадських активістів в Кам’янка-Бузькому районі Львівської області

Генеральному прокурору України

Пшонці В.П.

01011, м. Київ, вул. Різницька, 13/15

Тел. 200-7662, 2801020

Факс: 280-2269, admin@gp.gov.ua

 

 

Прокурору Львівської області

Василенку О.А.

79000, м.Львів, пр.Шевченка 17/19

Тел.: 235-83-92

 

 

Прокурору Кам’янка-Бузького району Львівської області

Приходьку М.П.

80400, м.Кам’янка-Бузька, вул. Незалежності, 47

Тел.: (03254) 5-16-30

 

 

СКАРГА

з приводу побиття представника ЗМІ та громадських активістів в Кам’янка-Бузькому районі Львівської області

 

Громадська організація Товариство підприємців «Край» із обуренням повідомляє про неправомірні дії працівників правоохоронних органів Кам’янка-Бузького району Львівської області, що проявилися у побитті, залякуванні, викраденні особистих речей та перешкоджанні законній діяльності по відношенню до представника ЗМІ – Газети вільних людей «Край» Олексевича Назара Романовича та громадського активіста, члена Асамблеї громадських організацій малого та середнього бізнесу України, голови Вільної профспілки працівників торгівлі та сфери послуг Олексевича Романа Володимировича.

14 листопада 2012 р. близько 16.00 год. Олексевич Роман Володимирович, голова Вільної профспілки працівників торгівлі та сфери послуг, отримав інформацію від водіїв вантажівок про те, що в с. Гайок Кам’янка-Бузького району Львівської області біля АЗС встановлено електронну вагу для зважування вантажних автомобілів з метою контролю їхньої завантаженості. Також було повідомлено про факти вимагання та отримання грошових коштів від громадян працівниками правоохоронних органів, що контролювали процес зважування. Олексевич Р.В. та Олексевич Н.Р. виїхали на місце події де стали свідками вищевикладеного. Працівник ДАІ у форменному одязі (№ жетона ЛВ 0096) здійснював масову зупинку транспортних засобів в результаті чого утворився затор більш як на 20 вантажних автомобілів. На прохання представника ЗМІ та громадських активістів працівники ДАІ відмовились надати будь які пояснення з приводу встановленої ваги та створення перешкоди дорожньому руху. Олексевичем Р.В. та Олексевичем Н.Р.  викликали наряд міліції за телефоном «102». На місце події прибула слідчо-оперативна група Кам’янко-Бузького РВ та декілька чоловік в цивільному. Працівники Кам’янку-Бузького РВ не з’ясовуючи обставин виклику, в грубій формі вимагали від Олексевича Р.В. та Олексевича Н.Р. «забратися геть». Працівник міліції Підгайний А.Є. дав команду іншим правоохоронцям силоміць посадити Олексевича Р.В. та Олексевича Н.Р. в приватний автомобіль. В той же час гр. Підгайний А.Є. почав душити Олексевича Н.Р. (представника ЗМІ) ремінцем від відеокамери, а старший лейтенант міліції Данько відібрав відеокамеру на яку здійснювалась відео фіксація цих подій. За командою Підгайного А.Є. троє працівників міліції в цивільному, силоміць заштовхали Олексевича Р.В. до приватного автомобіля та відібрали два мобільних телефони. В автомобілі Олексевичу Р.В. не давали змоги сісти на сидіння, а весь час змушували лежати головою вниз, на підлозі, а гр. Підгайний А.Є. безкарна бив Олексевича Р.В. по голові.

В той же час, працівники Кам’янка-Бузького РВ, використавши спеціальний силовий прийом – залам правої руки за спину та погрожуючи табельною зброєю заштовхали Олексевича Н.Р. – представника ЗМІ в приватний автомобіль. Не даючи змоги здійснити телефонний дзвінок працівник Кам’янка-Бузького РВ завдав удару долонею по голові Олексевича Н.Р.

У приміщенні ЦМЛ черговим лікарем Каретником було зафіксовано тілесні ушкодження отримані Олексевичем Р.В., в той же час Олексевич Н.Р. перебував в автомобілі поруч із ЦМЛ затиснутий працівниками міліції, що використовуючи фізичну силу затулили йому ніс і рот намагаючись унеможливити подачу сигналу оточуючим. В подальшому в приймальному покої  ЦМЛ було зафіксовано тілесні ушкодження нанесені працівниками міліції Олексевичу Н.Р.

Вказані факти свідчать про перевищення влади та службових повноважень працівниками Кам’янка-Бузького РВ (ст. 365 КК України), що проявились у перешкоджанні законній діяльності професійної спілки та громадських організацій (ст. 170 КК України), перешкоджанні законній професійній діяльності журналіста (ст. 171 КК України), грабежі (ст. 186 КК України), завданні побоїв і мордування (ст. 126 КК України).

Відповідно до ст.12 Закону України «Про прокуратуру», на прокурора покладається розгляд заяви і скарг про порушення прав громадян та юридичних осіб та здійснення нагляду за додержанням вимог законодавства щодо порядку розгляду скарг всіма органами,   підприємствами, установами, організаціями та посадовими особами.

Оскільки, на теперішній момент заяви про злочин подані Олексевичем Р.В. та Олексевичем Н.Р. перебувають на розгляді в Кам’янка-Бузькому РВ та вказана справа має значний суспільний резонанс та стосується порушень законодавства вчинених працівниками правоохоронних органів та перебуває на розгляді у тому ж таки підрозділі, працівники якого вчинили протиправні діяння, що може негативно позначитись на розгляді поданих матеріалів, з їх подальшим умисним перекручуванням, знищенням, використання владних повноважень працівниками правоохоронних органів для подальшого залякування потерпілих та членів їх сімей звертаємося до вас у відповідності до Конституції України, ЗУ «Про прокуратуру», «Про звернення громадян», вимог КПК та

 

 

ВИМАГАЄМО:

 

1. Взяти під особистий контроль подальший розгляд справи Олексевича Романа Володимировича та Олексевича Назара Романовича.

2. Провести особисте ознайомлення із матеріалами справи для отримання достовірної та об’єктивної інформації.

3. Вжити заходи прокурорського реагування по притягненню винних осіб працівників Кам’янка-Бузького РВ прізвища яких вказані у даній скарзі до дисциплінарної та кримінальної відповідальності.

4. Про результати розгляду скарги, з додаванням копій підтверджуючих документів, що свідчать про проведення перевірки органами прокуратури та притягнення винних осіб до відповідальності надіслати поштою на адресу нашої організації у строки згідно вимог чинного законодавства.

 

 

 

Голова Координаційної ради

ГО ТП «Край»                                                                                        Казіміров А.В.

 

Переглядів: 1090 | Додав: Правління | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]