Вітаю Вас, Гість
Головна » 2010 » Лютий » 9 » Про збір у Вінниці та підготовку дро зїзду
14:20
Про збір у Вінниці та підготовку дро зїзду
Про збір окремих представників громадських та профспілкових організацій у Вінниці 25 лютого 2010р.
Ініціював збір у Вінниці «Центр проблем підприємництва» (структура регуляторної політики при КМ).
Стояли питання: а) Про форму створення всеукраїнської організації; б) Про створення комісії по підготовці та проведенні З’їзду громадських організацій.
Хід роботи.
1. Засіданні групи вів модератор Центру проблем підприємництва Леонід Зільберг.
Першим постало питання, яка це буде всеукраїнська організація – як юридична особа (наприклад, Асоціація) чи не юридична особа (наприклад, Асамблея). Думки розділилися. Юрист з Умані Томасєвич О.В. доводив, що необхідно створювати об’єднання як юридичну особу, тоді воно буде дієвим, зможе ставити свої вимоги, матиме статус. Підтримували це ряд представників областей, в тому числі і я. Модератор висунув пропозицію створити Асамблею, тобто зібрання (це навіть не об’єднання) без створення юридичної особи, що було прийнято більшістю голосів.
Для довідки, наводжу словникові пояснення: АССАМБЛЕЯ, 1) собрание. 2) В некоторых странах название парламентов или их высших палат, а также высшего органа ряда международных организаций. Дивіться - Кримська Асамблея http://maidanua.org/wiki/index.php/%D0%93%D0%90%D0%A3:%D0%A0%D0%B5%D0%B3%D1%96%D0%BE%D0%BD%D0%B8/%D0%90%D0%A0_%D0%9A%D1%80%D0%B8%D0%BC_%D1%96_%D0%A1%D0%B5%D0%B2%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D1%8C Асоціація ОБЪЕДИНЕНИЯ ЮРИДИЧЕСКИХ ЛИЦ (ассоциации и союзы) - некоммерческие организации, созданные юридическими лицами на добровольных (договорных) началах и на основе членства (в форме ассоциаций и союзов) в целях координации их деятельности, представления и защиты их общих, в т.ч. имущественных, интересов. О.ю.л. не вправе осуществлять какие-либо управленческие функции в отношении участников, которые полностью сохраняют свою самостоятельность и права юридических лиц. В качестве учредителей О.ю.л. могут выступать и коммерческие, и некоммерческие организации, причем как порознь, так и совместно. Висновок, Асамблея – зібрання, що вправі лише декларативно проголосити своє бачення подій, про це вони можуть повідомити владу, але юридичних наслідків при цьому не наступає. Навіть ніхто не зобов’язаний давати відповідь на проголошене асамблеєю. На противагу Асоціація – це юридичне утворення, яке координує діяльність членів асоціації і діє в стосунках із владою обумовлених законом, наприклад «Про об’єднання громадян» та ін. Асоціація вимагає не декларативні, а конкретні рішення. На звернення асоціації даються відповідно закону рішення. Асоціація може проводити експертизу влади, а асамблея – ні.
2. Другим спірним питанням було: чи повинні у всеукраїнську організацію входити громадські організації будь-які, чи лише громадські організації підприємців. Більшістю голосів постановили, що у всеукраїнську організацію можуть входити будь-які громадські організації (прослухайте репортаж на сайті  www.pidprukr.ucoz.ua ) Це, на мою думку, являється правильним. Полеміка навколо даного питання продовжувалася на перериві а також після.
3. Вважаю, щоб правильно вирішити по цих двох питаннях потрібно ще раз про це поговорити як на засіданні робочої групи по підготовці до зїзду, а також на самому зїзді.
4. Наступним питання – було створення робочої комісії. В комісію ввійшли:Яценко, Попик, Томасєвич, Касьян, Супрунюк, Панаєтов, Кулініч, Лепешкін, Ковальов, Запрудський. З інших областей в робочу комісію ввійдуть члени в робочому порядку.
5. Вирішили, що до 15 лютого спілкуємося в он-лайн режимі, а 25 лютого на 11 год в Києві збираємося на засідання робочої групи.
6. Поступило зауваження від Коломієць Лариси Григорівни, що її звернення та пропозиції не були розміщені серед документів конференції. А пропозиції було дві: створювати об’єднання як юридичну особу і в об’єднання можуть входити будь-які громадські організації та профспілки, а не лише підприємці.
7. Висловив Супрунюк О.О. пропозицію, щоб делегати з’їзду заздалегідь надіслали дані про свою громадську організацію.
 
Анатолій Ковальов.
Переглядів: 760 | Додав: Правління | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]