Вітаю Вас, Гість
Головна » 2010 » Січень » 29 » Анатолій Ковальов. Про розвиток громадянського суспільства.
13:11
Анатолій Ковальов. Про розвиток громадянського суспільства.

 

Про розвиток громадянського суспільства.

 

Громадянське суспільство в моєму розумінні – це суспільство, що ефективно створює собі зручні умови для існування. Таке суспільство активне у виборчих процесах, при цьому дружно і свідомо формує всі ланки державних мужів, розставляє їх на керівні посади відповідно умінь створювати належні  умови для організації суспільного порядку. Таке суспільство завжди здатне спитати в будь-кого про виконання ним службових обов’язків, відкликати будь-яку посадову особу, якщо вона не відповідає потребам цього суспільства.

          Завданням громадянського суспільства є створення для  кожного його члена надійних умов для життя. Існують міжнародні стандарти, які описують рівень життя. І велике запитання в тому, що наші громадяни мають значно нижчий рівень життя, чим поляки, білоруси, росіяни, не говорячи про інші народи, хоча на кожного українця маємо порівняно значно більші ресурси: родючу землю, великі запаси корисних копалин, достатній інтелектуал нації. Хіба в нас можна говорити про надійність життя нації, коли представники вищих ешелонів убивають людей, грабують, насилують, злочинним методом нагло захвачують землі, підприємства. Хто все це зможе зупинити? Олігархічна влада? Не зупинить! Вона під нашим тиском лише трошки може послабити наругу. Може ми зможемо вибрати кращих? Не виберемо! Виберемо тих же самих, адже за діючим принципом кандидатом може бути лиш той, що має і викладає стільки грошей, скільки не може собі дозволити представник середнього класу, не говорячи про бідніших.   Подумаємо, скільки їх – олігархів? Скажете – дуже мало. А нас скільки? Правильно, дуже багато. Чуму ж даємо нас ошукати, пограбувати, наглумитися? Чому ж ми голосуємо за них? І коли це кінчиться? Вони прихватили всі канали телебачення, радіо, пресу.  Ви бачили хоч раз, щоб представник середнього чи малого бізнесу виступав по телебаченню із своїми проблемами  та своїми пропозиціями, чи середній фермер ділився своїми враженнями від «політики роздягання»?  Не бачили і не побачите, доки не виробимо і не проявимо громадянської національної позиції.

             Як бути?... Коли 3 куми збираються, обов’язково рано чи пізно заводять розмову про суспільне життя, про наших політиків. А якщо збираються четверо і більше, то вже не лише констатують факти, а навіть пробують пропонувати програми дій. Тому застерігають зверху: «Більше трьох – не збиратися!».  Нам потрібно гуртуватися. Фактично вже створено багато громадських організацій. Для чого вони створювалися? – Правильно,- щоб  захищати інтереси членів свого  колективу.  21 січня цього року відбулися в Білій Церкві  збори громадських організацій із багатьох областей України. Збори звертаються до громадян України: «Об’єднуйтеся в громадські організації за інтересам! А діючі громадські організації гуртуйтеся в спілки».  Адже у всіх нас одна мета: ми повинні жити краще, для цього в нас є всі необхідні і достатні умови.

             Організовані громадські організації можуть все:

  • вони, і тільки вони сформують громадську думку виборців при обранні мерів, депутатів;
  • вони зобов’язані забезпечити постійний контроль за роботою всіх рівнів державних службовців, обраних  депутатів, міліції, прокуратури, суддів (ця велетенська армія держслужбовців - народних утриманців зобов’язана створити надійні умови життя громадян);
  • вони повинні ставити все нові і все вищі вимоги до досягнення держструктурами все кращих результатів, брати участь в атестації цих працівників;
  • вони повинні впливати на законотворчий процес як в регіонах, так і через свої пропозицій  в цілому по країні;
  • вони повинні постійно бути на виду в суспільстві, виступати регулярно в ЗМІ;
  • вони постійно повинні захищати кожного свого члена від свавілля несправедливості і беззаконня;
  • вони працюють за матеріальну вигоду, а заради покращення суспільства, нації, України, заради майбутнього своїх дітей, тому вони діють відкрито, впевнено, гласно і законно.

               

         Громадськість повинна знати, що досягти своєї мети можна лише змінивши чинну Конституцію України. Основним новим положенням повинно бути те, що єдиним органом влади є Український народ, а Президент, Парламент, Судова система – це лише незалежні між собою інструменти для здійснення народом своєї влади. Народ вибирає в ці органи незаплямованих українців прямим мажоритарним голосуванням і має завжди змогу відкликати кожного. Не кандидат виступає із передвиборчою програмою, а громадські організації складають програму, яка народу вигідна і народ на кожному етапі розвитку обнародує програмні вимоги; і якщо знаходиться кандидат, який готовий організувати виконання засад даної програми, то його включають в список для голосування, крім цього він підписує громадянський договір із зазначенням строків, об’ємів, зазначенням рівня відповідальності за невиконання, тоді його вибирають Президентом,  Народним депутатом, чи Суддею.

Після виборів в державі встановлюється відповідальність держави через систему державних службовців за всіма процесами. Наприклад, держава відповідає за те, що в магазинах повинні продаватися кожному громадянину якісні товари, які не гірші від еталону, а в аптеках якісні ліки. А якщо мені продали туфту, то держава в особі відповідального службовця компенсує мої втрати, службовець несе моральну, матеріальну, а в особливих випадках і кримінальну відповідальність за появу в торгівельній мережі неякісних товарів, послуг, тощо. На засадах приватної власності та надійним контролем за якістю товарів, що потраплятимуть споживачу, законодавчо регульованої конкуренції повинно прискорено розвиватися вітчизняне виробництво, наука, культура. Жоден виробник не повинен свій товар продавати по ціні, що перевищує собівартість на 30%, а той, що перепродує має право націнити не більше 15%, тоді не буде таких випадків, що продається електроенергія виробнику за ціною в кілька разів більшій від її собівартості. А ліки, а пальне?!

          Міняти Конституцію хто буде? Олігархи? Ніколи! Вона їх цілком влаштовує. Вини її склепали під себе тоді, коли ми спали. Міняти Конституцію потрібно методом Конституційних зборів. Тут громадськість покликана зіграти основну роль. Нас багато, сильні ми в об’єднанні. Готуймося до Всеукраїнського з’їзду громадських організацій. Активісти в регіонах, спонукайте до об’єднання людей, формуйте союзи громадських об’єднань та профспілок. Україна в нас одна. В нас мета одна. Жити нація повинна значно краще.

 

Анатолій Ковальов т.096-3891937, aaa77748@mail.ru       www.pidprukr.ucoz.ua       28.01.2010р.

 

Переглядів: 844 | Додав: Правління | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]