Вітаю Вас, Гость
Головна » 2011 » Январь » 14 » Спільна позиція ГО Союз Чорнобиль, ГО Ветерани Афганістану, Асамблеї, ГР «Вільний простір» та Асоціацій фермерів
02:58
Спільна позиція ГО Союз Чорнобиль, ГО Ветерани Афганістану, Асамблеї, ГР «Вільний простір» та Асоціацій фермерів

Громадянам України

 

Сучасні вітчизняні урядовці крок за кроком наближають державу до соціального колапсу.

Понівечивши судову систему – інструмент захисту прав та свобод громадян, звузивши до сміхотворних розмірів середній клас українців шляхом погіршення і без того неефективної системи оподаткування та адміністрування податків, обклавши великий бізнес муром недоторканності та офшорного добробуту та усунувши з нього будь – які серйозні прояви нелояльності до владних органів (фактичне зрощення великого бізнесу та органів влади), усунувши можливості заробітку всередині держави для мільйонів українців та виштовхнувши разом із попередниками працездатне населення на заробітки у понівечені кризою, але суттєво привабливіші щодо умов функціонування бізнесу Іспанію, Португалію, Італію та інші держави ЄС, а потребуючих підтримку людей загнавши до рівня нижче наймінімальнішого з усіх офіційних і неофіційних прожиткових рівнів, уряд за рахунок тимчасової нездатності українців до самоорганізації надалі залишається біля керма держави.

Бізнес за створених умов не здатен створити достатню базу для оподаткування, економіка без достатніх інвестиційних коштів (які не надходять в незахищене законодавством та судовою системою середовище) не створює робочих місць, бюджет суттєво недоотримує надходжень, суди не приймають очевидних рішень на базі Конституції та законів, а ті, хто потребує допомоги, поступово стають вигнанцями та людьми другого сорту.

Що ж далі?

Практика вичавлювання майна, грошей, землі з обмеженого середовища має очевидні наслідки. Це пустеля – трансформація громадян у заробітчан, поступова втрата основ моралі, культурних середовищ.

Перші з цих наслідків уже на часі. Мова йде насамперед про сумнозвісний прийнятий у першому читанні законопроект № 7562 "Про гарантії  держави щодо виконання рішень суду ". В основному, цей законопроект - це завуальована відміна соціальних пільг.

Пільги – це явище нездорового суспільства, джерело корупції, але в ситуації відсутності інших механізмів та джерел виживання, спровокованої слабкості економіки їх відміна є очевидною аморальністю.

Забираючи пільги у працівників міліції, слідчих прокуратури, пожежників, робиться небезпечний крок у напрямку подальшого нищення цих державних структур. Піддаючи сумніву наявні мізерні виплати учасникам та інвалідам війни, уряд переходить межу власної неадекватності.

Можливість зменшення виплат студентам, що потерпіли від Чорнобильської катастрофи в умовах проблем з бюджетом Пенсійного фонду України звучить фальшивими нотами у дуеті з відмовою від розгляду схем мінімізації використання вітчизняним великим бізнесом офшорних схем.

Нагадаємо ряд раніше прийнятих рішень.

 

У разі якщо особа має право на отримання пенсії, щомісячного довічного грошового утримання відповідно до закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи",  призначається … щомісячне довічне грошове утримання за її вибором. При цьому різниця між розміром пенсії, на який має право особа відповідно до зазначених законодавчих актів, та розміром пенсії із солідарної системи відповідно до цього Закону фінансується за рахунок коштів Державного бюджету України. До чого тут виправдання урядовців щодо порожнього бюджету Пенсійного фонду України на 2011 рік, тим більше, що ця абсолютно непрозора структура співіснує з іншим Пенсійним фондом, що не є юридичною особою і водночас на рахунок якої в Ощадбанку підприємці сплачують свої соціальні внески.

 

З метою виконання заходів, пов'язаних з ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи та поводженням з радіоактивними відходами на виконання доручення Прем'єр-міністра України передбачається збільшення видатків по загальному фонду державного бюджету на 217,3 млн. грн., які будуть спрямовані на: ...- забезпечення виконання вимог Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в частині відшкодування Пенсійному фонду плати, що покриває фактичні витрати на виплату та доставку пенсій та погашення заборгованості за спожитий газ –139,5 млн. грн.

 

 

Після усіх цих як виявилось популістських рішень, законопроектом 7562 передбачено:

 

Установити, що у 2011 році норми і положення статей 39, 50, 51, 52, 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" ( 796-12 ) застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України виходячи з наявного фінансового ресурсу бюджету Пенсійного фонду України на 2011 рік".

 

Хочемо нагадати.


Відмінити пільги без внесення змін у Конституцію України неможливо!

 

Зміни, які пропонуються у законопроекті, про гарантії держави звужують зміст та обсяг існуючих прав громадян. Зокрема, йдеться про обмеження або скасування соціальних гарантій, установлених для певних категорій населення України, що є неприпустимим без відповідної компенсації. Але згідно з Конституцією, при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

 

 

Аналогічною є ситуація з планованим введенням ринку купівлі – продажу земель сільськогосподарського призначення.

 

Читаємо статтю 13.

Земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони є об’єктами права власності Українського народу.

 

Цей уряд вже зібрався продавати землю сільськогосподарського призначення, забувши при цьому відмінити статтю 13 конституції України.

Цей уряд збирається позбавити пільг тих, хто їх потребує, і вже фактично це зробив, перевівши виплату пільг афганцям та чорнобильцям до рівня судових рішень. Залишилось формалізувати існуючу ситуацію.

Цей уряд вже на цей момент знищив сотні тисяч малих підприємств, суттєво звузивши базу оподаткування.

 

Лише наша спільна позиція щодо створення нормальних умов для розвитку бізнесу, демонополізації економіки, зменшення корупції за забюрократизованості суспільства, соціальної справедливості може вивести Україну зі стану триваючої десятками років політичної, економічної та суспільної кризи.

Держава потребує реальних реформ, а не резервацій, латифундій, морального винищення. Нам така перспектива не підходить.
 

Переглядів: 3181 | Додав: Правління | Рейтинг: 4.4/16
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]