Вітаю Вас, Гость
Головна » 2010 » Февраль » 9 » Консолідація підприємницького руху - майбутнє України.
12:17
Консолідація підприємницького руху - майбутнє України.

Консолідація підприємницького руху - майбутнє України.


Тенденція - продовження зустрічей в багатьох містах, Київ, Черкаси, Біла Церква, Хмельницький, Тернопіль, Вінниця з метою об’єднання громадських організацій.
В підприємницькому середовищі проходять болючі процеси пошуку виходу з кризи, що охопила всі сфери українського життя, йде намагання знайти лідера, знайти партію чи політичний рух, але гіркий досвід 2004-2009 року показав, що віра в «доброго царя» призвела до плачевних наслідків.
Ми бачимо, що так звана політична еліта,(яка є не чим іншим як прямим нащадком Радянської системи влади, лише адаптованим до сьогодення, з усіма негативними явищами, що процвітали в останні роки в СРСР, корупція, телефонне право, диктат
чиновництва, подвійна мораль, недоторканість членів КПРС) нездатна ефективно керувати країною, більше того наносить непоправну шкоду народу України.
В суспільстві зараз назріла необхідність нових, якісно нових сил, що базувалися б не на принципах клановості, а на державницьких принципах. Сьогодні влада належить великому капіталу та чиновництву, які між собою зрослись і переплелись в окремі клани, які з однієї сторони паразитують на народові, а з іншого боку ведуть непримиренну війну одним з одним за владу. В той же час ведеться робота по планомірному знищенню малого та середнього бізнесу, який вже набрав сили і є конкурентом для великого капіталу в економіці та несе загрозу для кланів в цілому як майбутній політичний конкурент. Адже малий та середній бізнес має всі можливості , щоб при умові консолідації навколо спільних ідей привести до влади нову політичну силу.
На жаль підприємницький рух є недостатньо організований, дезорієнтований. Влада всіляко намагається розколоти та розділити народ, та підприємців зокрема. Постійно нав’язується думка про те, що йти у владу то є ганебно для порядної людини, тому достойні люди бояться влади як чорт ладану, зате пройдисвіти приходять до влади. Нав’язується думка, - хай вже ці злодії нахапали, То вже може більше красти не будуть, а нові будуть більше красти. Але треба розуміти, що той, хто вже неодноразово дурив народ буде дурити його й далі. Нам постійно підкидаються різні проблеми, які є надуманими, лише б відволікти увагу народу від злободенних питань (НАТО, НЕНАТО, мова, віра, національність, схід-захід, конституційна реформа, пільги тощо). Нам постійно нав’язується думка, що громадські організації не повинні ставити питань політичних, а випрошувати у влади різних послаблень. Зараз боремося проти постанови про відрахування в пенсійний фонд, але поки ми це питання вирішимо, влада підкине нам новий подарунок.
Виборча система в Україні фактично відсторонила народ від безпосереднього права на вибір, ввівши партійну систему. Підприємці, які наївно намагаються самостійно прийти в депутатський корпус з благородними намірами попадають в пастку партійної хунти і виявляються лише грошовими мішками на вибори. Можуть лише вирішувати власні бізнес-інтереси (і то не завжди). Крім того є багато прикладів, коли депутатські мандати продаються людям, які не просто випадкові, а яких просто небезпечно допускати до влади.
У нас є всі атрибути громадянського суспільства, є численні громадські організації, політичні партії, задекларовані права й свободи, але самого громадянського суспільства ще нема. На жаль якщо проаналізувати підприємницькі організації, то їх можна умовно поділити на кілька видів:
- кишенькові, це ті з якими влада завжди «радиться»і за допомогою яких створюється ілюзія демократії;
- «грантоїди»-організації, які проїдають гроші міжнародних організацій, створюючи видимість бурхливої діяльності, проводячи різні семінари, симпозіуми, випускаючи періодичні видання, ефективність таких організацій дорівнює нулю, хоча є достатньо виключень, коли такі організації проводять і конкретну роботу;
- трампліни-розвинувши бурхливу діяльність, яка зводиться в основному до критиканства, окремі громадські діячі рвуться у владу, після чого про інтереси громади новоспечені депутати забувають і починають ділити владного пирога нарівні з тими, кого ще вчора так запекло критикували;
- адвокатські - під виглядом громадських організацій фактично надаються юридичні послуги для платників внесків. Іншої роботи практично не ведеться.
На жаль неефективність таких об’єднань, а зачасти й шкода, яку нанесли окремі так звані громадські діячі призвела до недовіри з боку пересічного громадянина до самих об’єднань.
Класичні (колективні)- громадські організації, що засновані за прямим призначенням в Україні не стали ще масовими і є розрізненими.
В той же час необхідність в об’єднанні підприємців (і не тільки підприємців) в громадські організації зараз надзвичайно актуальна.
В умовах, коли влада всіх рівнів займається мародерством, коли не працюють закони, коли суди, прокуратура, інші правоохоронні органи не захищають підприємця (так само як і простого українця), коли чиновники бачать в особі підприємця лише засіб для наживи, єдиний ефективний засіб для захисту своїх прав - це об’єднання в громадські організації, які сформовані за принципом взаємодопомоги та взаємовиручки. Ці формування повинні діяти на постійній основі, виконавчі структури повинні жити на внески кожного члена громадського об’єднання. Для уникнення вождізму керівництво громадською організацією здійснюється колегіально координаційною радою з представників підприємців, а секретар виконує рішення координаційної ради та звітує щотижня про виконану роботу. Крім того наявність потужного активу та колегіальність в прийняті рішень дає змогу «пом’якшити» тиск з боку влади на окремих активістів. Координаційна рада обирається на зборах і періодично проводиться ротація. В той же час кожен член громадської організації має право бути присутнім на засіданнях та давати свої пропозиції.
Досить ефективно проявили себе мобільні групи, в які входять активісти громадської організації з залученням депутатів та журналістів, мета цих мобільних груп-запобігати безпідставним та незаконним перевіркам з боку контролюючих органів та присутність при планових перевірках з метою контролю за дотриманням процедури та букви закону перевіряючими.
Кожен член громадського формування повинен розуміти, що від його активної життєвої позиції залежить ефективність роботи громадської організації. Якщо людина заплатила внески, але продовжує давати хабарі перевіряючим, коли вона нічого не робить для свого захисту (навіть боїться написати письмову заяву про порушення своїх прав), то ніяка громадська організація його права не захистить. Принцип роботи громадської організації: якщо ти хочеш, щоб захистили тебе-захисти свого сусіда.
Особливо необхідно наголосити на тому, що громадська організація повинна захищати права підприємців що намагаються працювати в правовому полі, які не дискредитують своїми діями громадську організацію. Від цього залежить імідж організації, її майбутнє.
Щодо засад, на яких повинен ґрунтуватися підприємницький рух.
1.Громадська організація повинна об’єднати кращих представників підприємництва.
2.Громадська організація не повинна діяти в інтересах окремих бізнес-угруповань.
3.Громадський рух повинен бути самостійною силою, не повинен бути придатком будь-якої політичної чи адміністративної сили чи структури.
4.Необхідно розбудувати розгалужену систему громадських організацій, що сповідують єдині принципи на місцях, з координаційними центрами в регіонах та єдиним координаційним центром.
5. Система повинна ґрунтуватися на принципах максимальної самостійності осередків на місцях та їх рівноправності та дотримання членами кодексу честі.
6. Принцип асоційованого членства. (взаємодопомога між організаціями та окремими членами.)
7.Ми завжди повинні пам’ятати, що бізнес повинен бути соціально відповідальним перед суспільством, і потрібно перебороти егоїзм як власний так і колективний. Ми повинні пам’ятати що ми лише частина народу, а не весь народ.
Хотілося б щоб ми перейшли від голослівних закликів про об’єднання до обговорення конкретних кроків. Робота ця досить складна, займе більше часу, ніж ми хотіли б, але чим раніше ми почнемо, тим швидше зробимо.


Голова Хмельницької обласної
громадської організації
Товариство підприємців «Край» О. Супрунюк

 

Переглядів: 1182 | Додав: Правління | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]