Вітаю Вас, Гість
Головна » 2016 » Липень » 3 » Ігор Каганець. Українська ідея, національна мета
10:30
Ігор Каганець. Українська ідея, національна мета
Українська ідея, національна мета
 
 
 

Найгірше – це добре робити те, чого взагалі не треба робити. Колеса українських реформ остаточно забуксували. Природно, що люди дедалі частіше запитують, куди йде Україна? Яка в неї мета? В чому сенс її існування? Може ми взагалі щось не те робимо?

160602parostok.jpg

«Це місце, де розгадуються всі загадки. Тут зв’язок між цим світом і наступним» (Френк Герберт)
«Це місце, де розгадуються всі загадки. Тут зв’язок між цим світом і наступним» (Френк Герберт)

Ідея нації — це не те, що вона думає про себе в часі, а те, що Бог думає про неї у вічності (Володимир Соловйов).

Багато хто пам’ятає, які гарячі дискусії точилися навколо української ідеї на початках державної незалежності. Чому через 25 років знову виринуло це питання? Тому, що 25 років – це час зміни поколінь. У 2016 році почався другий етап українського державотворення. Нова генерація українців бажає знати, куди ми рухаємось.

Чому попередники не спромоглися знайти відповідь на це запитання? Тому, що їхнє головне завдання полягало в іншому – у звільненні України з московського рабства. Тоді національна мета полягала в тому, щоб від нас усі відчепилися.

Натомість завдання нового покоління – творення власної української держави.Для його виконання треба знати місію України, сенс її існування, світове призначення. Усе це і є національною ідеєю. Знаючи її, можна побачити національну мету, тобто стан, якого треба досягти. Знаючи мету, можна виробити стратегію та критерії  наближення до цієї мети.

Досі українську ідею намагалися знайти у душах українців. Тому це була не ідея, а мрія: власна держава, народовладдя, незалежність, воля, «садок вишневий»... Проте відомо, що призначення системи визначає надсистема. Тому свою національну ідею українцям треба шукати у тих запитах, які нині формує світовий розвиток.

Для початку треба усвідомити сенс глобальної кризи. Він полягає в тому, що людство здійснює перехід від індустріальної до постіндустріальної формації. Індустріалізм – це масове виробництво, масовий збут, масова освіта. Великий конвеєр і людина як «жива гайка» у соціальній мегамашині. Індустріальна формація вичерпала себе, а тому розпадається.

З її «перегною» виростає нова формація – постіндустріальна. Її сенс у тому, що людина скидає кайдани індустріальної мегамашини і починає вільно творити. Людина стає світоглядно, економічно, енергетично незалежною. Усе це вже є навколо нас: мобільний зв’язок, інтернет-освіта, дистанційна робота, використання енергії сонця і вітру, органічне землеробство. Міні-фабрики і 3d-принтери. Вибухово зростає глобальний ринок ручних виробів, наявних тільки в одному примірнику. Люди вдома власними силами збирають автомобілі та літаки з деталей, отриманих поштою.

Загальна криза в тому, що стара система опирається народженню нової. Світовий запит полягає в тому, щоб дати вільний простір паросткам нового світу. Розрізнені інновації треба об’єднати у цілісну систему, щоб вони посилювали один одного. Подібно, як це зробили трипільці 7500 років тому: вони зібрали все найкраще і заснували нову цивілізацію. Ця подія зафіксована у традиційному українському календарі. Він ведеться від 5508 року до н. е. – від «сотворення світу». Вочевидь, сотворення не кимось чужим, а нашими предками.

Саме в цьому і полягає українська ідея, місія України, сенс її існування: Ми маємо зібрати все передове і дати йому простір для вільного розвитку. Українцям треба звільнити людину від індустріального рабства і дати їй можливість стати самодостатнім творцем. Якщо Україна візьметься реалізувати цей запит Всесвіту, то він сприятиме Україні, дасть їй «зелене світло» у всіх починаннях.   

Але цивілізація – це не один народ, а ціла сім’я народів. Тому її неможливо створити самотужки. Треба діяти гуртом з нашими братніми народами – литовцями, поляками, білорусами... А також долучити до справи геополітичних союзників, передусім США. Тому практичним проявом Української ідеї сьогодення є спільне творення нової ЄвропиЗаснування постіндустріальної Співдружності Міжмор’я – це наша національна мета.

Чому нинішня українська держава не має стратегії розвитку? Тому, що нема мети. Натомість поява національної мети дає фундамент для вироблення стратегії досягнення цієї мети. Адже тоді стає зрозуміло, в якому напрямі треба рухатися. Відповідно, можна виробити точні критерії наближення до мети, оцінити успішність роботи керівництва.

Ви бажаєте знати, якою буде майбутня Україна? Погляньте на навколишній світ і дослідіть передові тенденції в освіті, охороні здоров’я, суспільній організації, виробництві, енергетиці, екології. Об’єднайте їх у гармонійну цілісність – оце й буде нова Україна.

Заснування постіндустріальної цивілізації – це українська мета сучасності.

Тому що народжувати нові світи – вічне призначення України, її національна ідея.  «Коли беззаконня розхитує світу основу, тоді сам із себе народжуюсь знову і знову» (Бгагавад-гіта). 

Audio iconАудіоверсія статті

 

 

Наші інтереси: 

Якщо є місія, то з’являється мета, якщо є мета, то з’являється стратегія і критерії досягнення цієї мети.  

Українська ідея - творення нових цивілізацій. "Коли беззаконня розхитує світу основу, тоді сам із себе народжуюсь знову і знову" (Бгагавад-гіта).  

http://ar25.org/article/ukrayinska-ideya-nacionalna-meta.html

 

 
 
Гравець: 
Ігор Каганець
Переглядів: 820 | Додав: Правління | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]