Вітаю Вас, Гість
Головна » 2015 » Березень » 16 » Анатолій Ковальов. Зберегти село
22:14
Анатолій Ковальов. Зберегти село

Результат пошуку зображень за запитом "картинки сільське населення"

·    Вважаю, що це єдиний спосіб зберегти село.       

 

Відкрите звернення до Народних депутатів.

Спостерігається щорічне стрімке погіршення життя жителів сіл, поглиблення безробіття та виродження сіл, зменшення населення, руйнування інфраструктури села. Неодноразові факти як злочинними методами відбираються  в сільських територіальних громад належні їм землі, а працівники Держземагентств за хабарі піддаються відповідальності за порушення чинного законодавства.   Все це відбувається лише із-за недосконалого законодавства та прийняття законів земельного регулювання, що протирічать Конституції України. В зв’язку із цим звертаємося до Народних депутатів через засоби масової інформації негайно внести зміни в законодавство регулювання земельних відносин відповідно  поданих  пропозицій. Просимо журналістів висвітлити болючу проблему села та допомогти її вирішити позитивно.

 

 

Пропозиції до Законів України з метою збереження сіл в Україні та сільськогосподарського виробництва.

 

І.  Пропонується норма Закону.

 1. Законодавчо встановити для землекористувачів земель сільськогосподарського призначення (орендарів  землі в пайщиків, орендарів  земель державного запасу, фермерської землі та ін.):
 •  що надання землекористувачу  на пільгових умовах земель сільськогосподарського призначення можливе лише при дотриманні одночасно трьох умов:
 1. сумарна площа в одного землекористувача не  більше 300га;
 2. землекористувач повинен жити в селі, де знаходиться його земля;
 3.  землекористувач сам безпосередньо бере участь в організації товарного виробництва сільськогосподарської продукції на цій земельній ділянці.

Якщо не виконується хоча б одна із цих трьох умов, то такий землекористувач на всій землі, якою користується, сплачує додатковий податок в державу, а саме – 20% від суми всієї вирощеної  і  реалізованої сільськогосподарській продукції на цій землі. сплачує податок на прибуток  та  не користується пільгами, що встановлені для сільськогосподарського товаровиробника.

 

Очікувані результати від запровадження Закону.

 1. Обмеження землекористування в 300га приведе до збільшення робочих місць в кожному селі, так як кожний землекористувач змушений буде брати на роботу кілька працівників.
 2. Якщо землекористувач буде жити в селі, то він краще турбуватиметься за інфраструктуру.
 3. Якщо безпосередньо працюватиме по розвитку товарного виробництва, то є надія, що буде розвивати складські приміщення, переробку, тваринництво. А це ще додаткові робочі місця.
 4. Значно краще збережуться екологічні умови  навколишнього природного середовища, більше матиме Україна органічної продукції.
 5. Український народ буде порівняно краще забезпечений дешевою різноманітною продукцією рослинництва та тваринництва.
 6. Розпочнеться індивідуальне будівництво на селі, яке в даний час зовсім припинене. Розпочнеться будівництво доріг на селі.
 7. Зупиниться різке зменшення чисельності сільського населення та зникнення цілих сіл.
 8. За рахунок того, що землекористувачі, які не виконають хоча б однієї із трьох умов обмеження, сплачуватимуть додатковий податок від реалізації своєї продукції та податок на прибуток – у бюджет України надійде  додатково біля 70 млрд. грн.
 9. Значно зростуть достатки сільського населення, зменшиться «вилка» між самими багатими та самими бідними за рахунок сільськогосподарського виробництва. Зменшиться соціальна напруга сільського населення. 

 

Умови прийняття змін до законодавства.

 1. Впровадження пропозицій не потребує додаткових бюджетних коштів.

 

Міжнародний досвід.

Обмеження в землекористуванні, чим збережені села,  запроваджено в Польщі, Німеччині, Франції та інших країнах.

 

ІІ.  Пропонується норма Закону.

 1. Землею держзапасу (держрезерву) в адмінмежах сільських рад розпоряджається територіальна громада відповідного населеного пункту (підкреслюємо – не сільська рада, а територіальна громада), відібравши ці функції в Держземагентства.
 2. Згідно з 142 статтею Конституції  України  усе рухоме та нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, земля, природні ресурси передаються  відповідним територіальним громадам як юридичним особам публічного права.

 

Історичні підстави. В  20-х роках минулого століття в селян відібрали землю, загнавши їх в колгоспи. Відповідно чинної Конституції України, Декларації про державний суверенітет України та Європейської хартії про місцеве самоврядування було в кожному селі розпайовано землі, що розміщені в адмінмежах конкретної сільської ради, а частина земель залишена як держрезерв (держзапас) для забезпечення земельними наділами майбутніх мешканців села. Всю землю передано було у власність територіальної громади населеного пункту.

Для кожного села землі, що розміщені в адмінмежах сільської ради, являються єдиною умовою існування села та єдиним джерелом життя  жителів цього села, вони формують робочі місця для жителів села в сільськогосподарському товарному виробництві.  На початковому етапі землею в межах сільської ради розпоряджалася територіальна громада, потім передали функції управління землями районним державним адміністраціям, а тепер керує землею Держземагентство, проявляючи раз від разу корупційні дії. Територіальні громади, як власники земель в адмінмежах сільських рад, нікому не передавали свої земельні права. Тому для збереження села, для розвитку сільськогосподарського виробництва, для створення робочих місць на селі і для подолання корупції в земельних відносинах доцільно передати всі землі, що розміщені в адмінмежах сільських рад, територіальним громадам відповідних сіл. 

Очікувані результати від запровадження Закону.

 1. Буде краще збережено рухоме та нерухома майно, земля, природні ресурси.
 2. Зменшаться корупційні оборудки землею.
 3. Зміцниться громадянська активність  населення.
 4. Стануть багатшими населені пункти.
 5. Відновиться  будівництво житла в селах.
 6. Відбудеться справжня децентралізація влади.
 7. Значно поліпшиться екологічна ситуація в країні.
 8. Значно зростуть місцеві бюджети.
 9. В цілому стане багатшою країна.

Умови прийняття змін до законодавства.

 1. Впровадження пропозицій не потребує додаткових бюджетних коштів.

Міжнародний досвід.

Роль територіальних громад та їх функції зазначені в Європейській хартії місцевого самоврядування. Найближче до України можна вивчити польський досвід розвитку територіальних громад у вигляді гмінів.

Переглядів: 921 | Додав: Правління | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]