Вітаю Вас, Гість
Головна » 2017 » Червень » 9 » Анатолій Ковальов. Полеміка із Олексієм Шуміло по матеріалах громадських слухань щодо ринку щземлі
10:35
Анатолій Ковальов. Полеміка із Олексієм Шуміло по матеріалах громадських слухань щодо ринку щземлі

Відповідь Олексію Шуміло з приводу надісланого матеріалу:  ОЛЕКСІЙ ШУМІЛО. РОЗДІЛ ДО ПІДРУЧНИКА. ЗЕМЕЛЬНИЙ СЕРВІТУТ. ЕМФІТЕВЗИС. СУПЕРФІЦІЙ (http://www.seredniy-klas.org/load/oleksij_shumilo_rozdil_do_pidruchnika_zemelnij_servitut_emfitevzis_superficij/1-1-0-2612 ) та полеміки з приводу Резолюції громадських слухань щодо обігу земель сільськогосподарського призначення  (http://www.seredniy-klas.org/news/anatolij_kovalov_gromadski_slukhannja_shho_do_obigu_zemel/2017-06-02-280 )

Я щиро вдячний Вам за надісланий матеріал. Погоджуюся, що  через правовий нігілізм громадяни бояться використовувати ті, чи інші форми відносин між власниками (умовними власниками) та користувачами речей чи відносин.

Цікавий і потрібний аналіз Ви провели у своїй праці. Корисність її ще й в тому, що систематизовано матеріал та пояснено із посиланням на першоджерела, проведено історичний екскурс виникнення відносин.

Дякую, що використали  та дали посилання на нашу Резолюцію.

Наші люди, що обговорювали проблему запровадження ринку землі на підставі відповідних пропозицій Кабінету  Міністрів України, із свого практичного досвіду зробили висновки, які лягли в основу резолюції:

  • Розпоряджатися землями, які розміщені в адмінмежах місцевих рад від імені держави повинні лише територіальні громади цієї місцевості. Численні факти зловживань Держкомземів та неспроможність їх навести порядок приводить до вимог як землевласників так і землекористувачів ліквідувати взагалі  такі інституції в Україні. Землі комунальної власності, землі державного запасу, що розміщені на відповідній території повинні бути під пильним оком відповідної територіальної громади та управлятися через орган територіальної громади – через загальні збори територіальної громади, а не через їх представницький орган – виконкоми місцевих рад, сесії місцевих рад. Інакше буде продовжуватися безлад в земельних відносинах. Аналогічно водні та лісові об’єкти. Збори територіальної громади не дадуть дозвіл нищити ліси, ставити огорожі і не давати доступу до водойм.
  • Слід пов’язати облік землі із податками. Приблизно так: «Припустимо із певної територіальної громади від сільськогосподарської діяльності поступав за рік податок в державу 7млн грн. (сюди входять абсолютно всі податки та збори, в т.ч. пенсійні відрахування, ПДВ, ПДФО та ін.), а всього землі, що використовується для ведення сільськогосподарського товарного виробництва – 3000га (тобто 7000000 : 3000 = 2340грн/га), крім цього 20га в селі ще є землі під бувшими господарськими дворами, які  позаростали, не використовуються  і потребують рекультивації. То на дану громаду накласти податок 2340 х 3020га = 7,1млн. грн. Громада при цьому буде зацікавлена у раціональному використанні земель. Землекористувачі всі будуть поставлені в однакові умови щодо оподаткування і зацікавлені у збільшенні об’єму реалізації товарів  (при цьому збільшення суми реалізації не впливатиме на збільшення об’єму податків). Територіальна громада делегує обов’язки контролювати за ходом виконання державної норми оподаткування (яка є сталою)  та за збором місцевих податків, встановлених щорічно загальними  зборами місцевої територіальної громади.
  • Землю слід розглядати не як річ, а як головну субстанцію, що забезпечує життя народу України, а також – це територія для існування, мешкання. Земля (яка віднесене до земель сільськогосподарського товарного виробництва)   у вигляді наділів (паїв) перейшла окремим громадянам із держави (загально народної власності), тому вона не може продаватися. Ось тут визначте та опишіть головний сервітут, який встановлює держава,  та місцевий сервітут, який встановлює місцева територіальна громада, виходячи із своїх суспільних потреб.
  • Одностайно учасники наших громадських слухань підкреслили, що рано ще нам  використовувати  в земельних відносинах емфітевзис.   Пізніше, коли територіальна громада закріпить свої конституційні права розпоряджатися своєю територією, навчиться захищати права своїх членів і ефективно працювати як представник держави, тоді вже автоматично виникнуть нові відносини, що не штучно нав’язані агрохолдингами, а такі, які будуть захищати членів територіальної громади і  будуть сприяти економічному розвитку держави і суспільства.

Ціню, що Ви знайшли час проаналізувати Резолюцію і дати нам відповідь. Запрошую до співпраці в розвитку  України.

Ще запрошую переглянути:https://youtu.be/7NSqEc5zRS4   або https://www.youtube.com/watch?v=NCyv-GShpwM

 

Переглядів: 238 | Додав: Правління | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]