Вітаю Вас, Гость
Головна » 2010 » Февраль » 9 » А.Чорний. Організаційний момент
12:16
А.Чорний. Організаційний момент

А.Чорний. Організаційний момент

То що таке громадська організація? Для чого вона взагалі, і кому потрібна?
Підемо по порядку.
Організація сповідує принципи патріотизму, моральності, порядку, рівних можливостей та свободи. Ми зобов'язані бути патріотами, тому що ми чітко усвідомлюємо, що ефективно розвиватися будь-яка структура - від сім'ї до держави - може лише на основі корпоративного (патріотичного) духу.
Щодо націоналізму, то кожен хто визнає конституцію України, апріорі є націоналістом, бо мета націоналістів була саме в розбудові незалежної України. Тому для нас поняття патріотизму та націоналізму тотожні (на противагу так само тотожним поняттям нацизму, расизму, більшовизму.)
Ми повинні повернути моральні норми співжиття в суспільство, які вироблені століттями нашими предками. Ці традиції - є запорука цивілізованого розвитку України, без цього ми не зможемо мати відповідальних та чесних політиків, бізнесменів, міліціонерів, лікарів та вчителів. Самого лише страху перед покаранням буквою закону недостатній для того, щоб людина утримувалась від аморальних вчинків. Набагато важливіший повинен бути осуд громади.
Саме середній клас (тобто ті, хто добросовісно виконує свою роботу, незалежно від того, чи вони самі створив власний бізнес, чи є висококваліфікованим робітником, чи належать до інтелігенції, якщо він сплачує податки і своєю діяльністю приносить користь суспільству, фактично утримуючи за свій рахунок армію чиновників та "соціально незахищених"), зацікавлений в стабільності та порядку в країні в усіх сферах життя.
Кожен день люди в Україні стикаються з проблемами, пов'язаними з штучними перешкодами, що створені бюрократичним апаратом та різними контролюючими органами. В країні вибудувана чітка горизонтально та вертикально структурована система, яка формувалася століттями починаючи від Петра 1, перейнята та доповнена більшовиками та удосконалена псевдодемократами та псевдопатріотами за незалежної України. Зараз ця система ґрунтується на клановому принципі, згідно з яким для невеликої частки, що складається з верхівки управлінців та наближених олігархів (котрі зачасти є або родичами або "любими друзями") доступ до матеріальних благ необмежений. Ця доступність (в тому числі й до бюджетів різних рівнів, що підконтрольні саме цим кланам) призводить до ситуації, коли решта населення змушена задля отримання благ давати хабарі, чим додатково годуються саме ці клани. Клани, як метастази проникли в усі сфери життєдіяльності людини, починаючи від президентських коридорів, Верховної Ради, закінчуючи лікарнями, жеками, місцевими енергогенеруючими кампаніями, які не є фактично державними, але використовують монопольне право та законодавчу підтримку тих же кланів. Причому хабарництво процвітає, про це всі знають, це практично частина політики державних органів влади, адже вищестоящі керівники на зборах підлеглих відкрито вимагають виконання плану по дачі хабарів "наверх".
Тому ми виступаємо за обмеження впливу держави на життєдіяльність людей, скасування безлічі контролюючих підрозділів, що є розсадником корупції, та забезпечення рівних стартових можливостей для всіх громадян України.
Що повинен робити пересічний Українець, щоб змінити ситуацію в Україні?
1. Перебороти страх перед системою.
2. Бути готовим жити за конституційними та морально-етичними нормами.
3. Боротися з системою, а не державними установами чи іншими контролюючими органами та чиновниками в цілому. Ми повинні усвідомити, що поділ на "чужих" і "своїх" на класи, раси, за релігійним чи національним принципом, рівно як за професійною ознакою, є хибним шляхом, який може привести (і часто приводив) до жахливих наслідків
Ми повинні усвідомити, що серед владних структур є порядні люди, які змушені виконувати свою функцію, бо інакше система викине таку людину, позбавивши засобів до існування. Так само і серед наших колег є люди, які порушують як юридичні, так і моральні засади, а інколи є відвертими злочинцями. Ми повинні усвідомити, що ми годуємо систему своїми хабарами. Тим самим ми порушуємо закон, за яким передбачена кримінальна відповідальність. Тому ми повинні усвідомити, що ми нічим не кращі і не гірші від чиновника чи представника інших професій.
4. Ми повинні шукати однодумців і разом з ними міняти систему. Система - це сукупність людей, які об'єднані між собою, і кожен виконує певну функцію,
Тому для того, щоб змінити систему, треба об'єднуватись і створювати громадські об'єднання, завдання яких - контроль за діяльністю різних гілок влади та поступова зміна системи влади. Фактично необхідно створювати альтернативну систему - контролю над владою. Поодинці ми бидло, пересічний українець, в кращому випадку електорат; разом ми сила, якої бояться. Поодинці ми роками можемо шукати правди в різних інстанціях, навіть іти в депутати чи органи влади, але системи ми не змінимо, бо вона або знищить, або купить нас.
5. Створивши чи вступивши до громадського об'єднання, ти повинен бути активним в міру своїх можливостей; така організація обов'язково повинна існувати на внески всіх членів об'єднання. Адже їй треба працювати постійно, щоб ефективно захищати твої права. Пам'ятай: свобода коштує дорого, але неволя коштує ще дорожче!
6. Навчись контролювати власну громадську організацію, не дай пройдисвітам пролізти і керувати нею. При створенні керівних органів вибирай людей, які не були заплямовані, користуються авторитетом та не працювали в органах влади чи силових структурах.
7. Якщо ти хочеш, щоб захистили тебе, захисти свого ближнього. Якщо сьогодні безкарно чинять наругу над сусідом, то завтра вчинять над тобою
8. Не питай, що тобі дасть організація, подумай, що ти можеш зробити для неї.
Які методи повинні застосовувати громадські об'єднання?
ГО та громадяни України мають право діяти виключно в правовому полі ненасильницькими методами. Для цього є вся необхідна законодавча база.
- Запити від ГО про правомірність дій тої чи іншої особи по всіх державних і контролюючих інстанціях аж до Президента;
- Усні та письмові звернення, організація круглих столів та зустрічі з громадськістю посадовців;
- Робота з депутатами різних рівнів;
- Організація пікетів та мітингів;
- Створення мобільних груп за контролем правомірності перевірок та діяльності державних органів влади;
- Громадський та юридичний захист членів ГО від неправомірних дій посадовців;
- Допомога потерпілим, хворим та бідним тощо.
Як бачите, нічого складного у цьому нема. За винятком одного моменту: власної байдужості і страху. Як казав про удавів кролик з повісті Ф.Іскандера: "Їхня сила - це всього лише наш страх".
Давайте не будемо боятися!

Переглядів: 1319 | Додав: Правління | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]