Вітаю Вас, Гость
Головна » Файли » Наши файлы

ЗВІТ ПРО РОБОТУ КООРДИНАЦІЙНОЇ РАДИ 11 05 10
[ Викачати з сервера (46.5 Kb) ] 13.05.2010, 22:13

ЗВІТ

ПРО РОБОТУ КООРДИНАЦІЙНОЇ РАДИ

АСАМБЛЕЇ МАЛОГО ТА СЕРЕДНЬОГО БІЗНЕСУ УКРАЇНИ.

 

Координаційна рада була обрана 12.03.10 р. на засіданні   асамблеї малого та середнього бізнесу України у складі 11 осіб за регіональною ознакою. Згідно з принципом ротації підготовка та проведення чергової асамблеї було доручено Хмельницькому регіону.

Було прийнято положення про робочі органи Асамблеї, відповідно до яких Координаційна рада здійснювала свою діяльність з моменту утворення і до поточного зібрання.

Основними напрямками роботи ради, відповідно до Меморандуму Асамблеї, були:

-         розбудова організаційної структури Асамблеї;

-         підготовка алгоритму формування діалогу з владою;

-         безпосередні заходи із захисту порушених прав підприємців за їх зверненнями.

 

Розбудова організаційної структури Асамблеї

Станом на 12.03.10  учасниками Асамблеї було 72 громадських організацій підприємців. На сьогодні кількість цих учасників складає 87 осіб, тобто збільшилася на 15 учасників. Це свідчить про зростання інтересу підприємницької спільноти України до об’єднання, зокрема, шляхом участі в Асамблеї.       

Слід зазначити створення регіональних аналогів Асамблеї, нехай іноді з іншими назвами у Черкаській, Вінницькій,    областях. 

З 12.03.10 р. Координаційна рада провела два засідання 25.03 в м. Києві та та 26.04. в Черкасах. Було проведено три  голосування в електронному режимі по окремих питаннях. Постійно відбувався обмін інформацією та обговорення ряду документів через електронну почту та в телефонному режимі. Така форма роботи довела свою ефективність, та дає змогу більш якісно підготуватися до засідань та зборів.

Члени координаційної ради прийняли участь в регіональній конференції в Черкасах. Головна увага в роботі Координаційної ради була зосереджена на становленні виконавчих

та координуючих органів асамблеї, пошук найбільш оптимальних форм співпраці з урахуванням принципів та регламенту асамблеї.

        На засіданні Координаційної ради  25.04.10 було прийнято рішення утворити її наступні робочі

органи

- секретаря Координаційної ради, яким було обрано Касьян І. (Вінниця)

комітети:

            - стратегічного розвитку та зовнішніх зв’язків   В.Кулинич (Одеса);

            - інформаційного –  А.Ковальов (м.Черкаси)

            - комітету з питань координації взаємовідносин малого та середнього бізнесу з фінансово    

              банківськими установами  - А. Панаетов  (Київ)

            - експертно-моніторингового – І.Касьян (м.Вінниця)

            - прямої дії – В.Михайлов (м.Київ)

            - галузевого комітету по ринках – О.Ракова (м.Черкаси)

            - галузевого комітету проблем перевізників  К. Байчук

Хочу наголосити, що всі без виключення члени координаційної ради працюють на громадських засадах та ще й фінансують всі поїздки, всі проекти фактично за власний рахунок.

            На сьогодні найбільш активно працюють інформаційний (Ковальов А.К.), експертно-моніторинговий (Касьян І.В.) комітети та комітет по ринках (Ракова О.Ф., Кнець Н.В.). Є напрацювання в сфері роботи з фінансовими установами (Панаетов А.В.).

Про роботу комітетів  більш докладно ви почуєте в ході Асамблеї від представників цих робочих органів.

Я хотів би почути в ходів обговорення звіту ваші пропозиції щодо організаційної структури Асамблеї. Нам потрібно затвердити цю організаційну структуру або у тому вигляді, який визначила Координаційна рада, або, якщо будуть інші пропозиції, - з врахуванням таких пропозицій. Тому прошу всіх учасників Асамблеї подавати ваші пропозиції в письмовому вигляді, або під час виступів.

Ще одним важливим організаційним питанням є фінансування спільних заходів та проектів. Ми категорично виступаємо проти вождізму та зароблянні кимось грошей на Асамблеї, але питання фінансування стоїть досить гостро, бо, хоча на ентузіазмі ми й можемо багато зробити, але часто необхідні певні кошти. Тому це питання потрібно вирішувати, і я буду вдячний вам за надання відповідних пропозицій у ході сьогоднішньої Асамблеї.

Підготовка алгоритму формування діалогу з владою.

Це є ключовим питанням в роботі Асамблеї і Координаційної ради. Ефективний діалог з владою можливий на паритетних засадах. На жаль, сьогодні про це годі й казати.

Органами влади, особливо це стосується органів місцевого самоврядування, практично ігноруються вимоги Закону України «Про засади державної регуляторної політики в сфері господарської діяльності» при прийнятті регуляторних актів. А це ж, зокрема, акти, якими регулюються принципові сторони господарської діяльності – порядок видачі документів дозвільного характеру, встановлення вартості адмінпослуг, ставок єдиного податку та ринкового збору тощо.    

Маємо шквал сигналів з регіонів України щодо повального економічного терору з боку практично всіх контролюючих органів з повним ігноруванням вимог Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) в сфері господарської діяльності». 

Досить, м’яко кажучи, жвавими та дещо дивними видаються законодавчі ініціативи  влади щодо практичного скасування спрощеної системи оподаткування, посилення відповідальності підприємців за наповнення державного бюджету незалежно від отриманих доходів тощо.

Все це вимагає від нас прискорити роботу із налагодження таких відносин з владою, за яких буде враховуватися думка підприємців при прийнятті владних рішень на всіх рівнях.

Ми бачимо декілька напрямків такої роботи:

1.      Підготовку    проектів    нормативно-правових   актів   власними   силами   учасників Асамблеї та наступне супроводження процедур їх прийняття.

В цьому напрямку нашим експертно-моніторинговим комітетом підготовані проекти змін до Законів України «Про засади державної регуляторної політики в сфері господарської діяльності», «Про автомобільний транспорт», спільно з комітетом по ринках підготовний проект Закону України «Про ринки та ринкову діяльність», направлено до Держкомпідприємництва зауваження до проекту Закону України «Про сімейне підприємство», в стадії завершення проект Закону України «Про сімейне підприємництво». В роздаткових матеріалах ви маєте короткі концепції пропонованих законопроектів. Ці концепції будуть озвучені головою експертно-моніторингового комітету Іриною Касьян, і я прошу всіх зацікавлених осіб надавати їй свої пропозиції з приводу формування нормативної бази з питань підприємництва.   

2.      Формування конкретних вимог до влади і лобіювання їх виконання.

З цією метою громадською організацією «Софія» (м.Вінниця) підготований проект

концепції розвитку малого та середнього бізнесу України. Представник розробників презентує вам сьогодні цю концепцію, вона розміщена на сайті Асамблеї, і, думаю, її затвердження нашим сьогоднішнім зібранням дасть підгрунтя для організації відповідних переговорів із владою.

           Координаційною радою підготовне також звернення до Президента України, яке містить зокрема, першочергові заходи, що, на нашу думку, мають бути реалізовані в інтересах підприємництва. Реалізація цих вимог сприятиме можливостям підприємців значно пожвавити виконання своїх соціальних функцій.

            Протягом звітного періоду здійснено письмові реагування на звернення підприємців з міст Луганська, Полтави, Миргорода, Славути стосовно врегулювання їх відносин з органами місцевої влади.  І якщо в Луганську звернення Асамблеї призвело до конкретного результату, то в інших місцях влада такі звернення поки що проігнорувала. Ми маємо прийняти рішення щодо подальших дій за зверненнями з регіонів при обговоренні цього питання порядку денного.

3.      Заходи громадського впливу.

Враховуючи ігнорування наших звернень, на засіданні Координаційної ради 23.04.10  за участю представників з шести областей України було прийнято рішення про ініціювання створення страйкового комітету та проведення всеукраїнської акції протесту.

Чи за збігом обставин чи як реакція на наші рішучі наміри  кілька днів  назад до учасників асамблеї звернулись представники Держкомпідприємництва, відбулася зустріч наших представників  з Михайлом Юрійовичем Бродським - головою Держкомпідприємництва.  Сьогодні пан Бродський хоче сам озвучити  пропозиції щодо співпраці. Координаційна рада прийняла рішення надати голові Держкоміпдприємництва можливість спілкування з учасникми Асамблеї. Ми пропонуємо послухати, задати питання та потім спільно вирішити, наскільки ці пропозиції збігаються з цілями Асамблеї та в якій формі ми бачимо цю співпрацю.

Вбачається за можливе використати цей державний орган для лобіювання наших інтересів. Єдине, на чому хочу наголосити, і чим занепокоєні багато представників ГО, щоб нас в черговий раз не забалакали. 

Я думаю, ми визначимо наших повноважних представників для співпраці з Держкомпідприємництвом, але головним нашим завданням вважаю подальшу розбудову нашого обєднання. Коли ми будемо мати потужну структуровану силу, з нами неминуче будуть рахуватися. Незалежно від кольору і намірів влади. 

Безпосередні заходи із захисту порушених прав підприємців.

Я вже наводив приклади порушення законних прав та інтересів підприємців. Одним з факторів, який робить можливим таке беззаконня, є відсутність системного реагування підприємницької громадськості та практична безвідповідальність чиновників.

Координаційна рада пропонує створити мобільні групи Асамблеї, які зможуть на місцях безпосередньо здійснювати заходи громадського впливу, звернення до органів місцевої влади, правоохоронних органів та органів суду. Маємо певний досвід громадських об’єднань Хмельницької, Вінницької,  та  в інших областях.. Звісно, треба здійснити певну підготовку членів таких мобільних груп, продумати їх ресурсне забезпечення, наприклад, створити спеціальний фонд самозахисту підприємництва. До речі, в кожній області має щорічно здійснюватися бюджетне фінансування заходів з розвитку підприємництва. От і можна запропонувати використати ці кошти на розбудову системи правового захисту бізнесу.

Питання методології захисту стоїть окремо в порядку денному сьогоднішньої Асамблеї, і ми ще повернемося до його обговорення.

 

Шановні учасники Асамблеї! Шановні запрошені!

Малий та середній бізнес є основою середнього класу в будь якій країні. А одними з головних ознак середнього класу є його економічна та політична незалежність. Ми, підприємці, прекрасно усвідомлюємо свій соціальний обов’язок. Але хотілося б, щоб такий самий обов’язок із створення належних умов функціонування малого та середнього бізнесу усвідомлювала б і влада. Адже правове підґрунтя щодо створення таких умов є – це Закони України «Про державну підтримку малого підприємництва» та «Про Національну програму розвитку підприємництва».

Ми готові разом із владою, керуючись цими та іншими законодавчими актами, практично розвивати свій бізнес, збільшуючи його частку у валовому внутрішньому продуктові, сплачуючи справедливі податки, співпрацюючи у вирішенні соціально-економічних питань нашої країни, за яку ми всі вболіваємо.

Сподіваємося побачити перехід від слів до справи.

11 травня 2010р.       Олександр Супрунюк      

Категорія: Наши файлы | Додав: Правління
Переглядів: 764 | Завантажень: 98 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]