Вітаю Вас, Гость
Головна » Файли » Наши файлы

Звернення (відозва) з нагоди Дня Підприємця. Асоціація платників податків Львівської області
09.09.2010, 23:20

Звернення (відозва) з нагоди Дня Підприємця.

Загальновідомо, що на сьогоднішній день «у тіні» знаходиться більш як половина бізнесу України (і малого, і великого!). Але в наш час однієї констатації фактів уже замало. Треба думати як про причини, так і про наслідки.

Сьогоднішнє державне регулювання призвело до того, що «біла» зарплата і «праві» доходи  не вигідні не лише підприємцям, а й найманим працівникам. Причиною цього є надмірний рівень оподаткування та соціального страхування в їх сукупності,  а також - вимоги органів місцевого самоврядування, не передбачені законодавством. Очевидно, що держава сама спричиняє тінізацію через створення несприятливих, завідомо нереальних для виконання умов функціонування бізнесу. Важлива роль у цьому належить системі оподаткування, яку вже тривалий час різні уряди намагаються «втиснути» у  Податковий кодекс, та визначені законодавством соціальні гарантії.

Від часу набуття Україною Незалежності через відсутність реального реформування і тотальний популізм в нашій державі склався такий «симбіоз» систем оподаткування та соціального страхування, за якого розмір зобов’язань перевищує  доходи. Наша молода держава вперто втілює у нове українське життя старий, ще радянський принцип безконтрольного привласнення нею значної частини реалізованої праці її громадян. Через це вони не можуть власною працею повноцінно і вчасно фінансувати свої потреби та потреби своєї сім’ї, родини. В результаті бідніють і родини, і все українське суспільство. Адже, якби працівник за своє трудове життя відкладав пенсійні внески на депозит навіть під найменші відсотки, то за 35-40 років мав би на рахунку кошти, достатні для десятків років життя на пенсії. І це такі кошти, що можуть успадковуватися, ставати надбанням не лише особи, а цілої родини! Відсутністю такого механізму в Україні порушується один з засадничих принципів Загальної декларацiі прав людини: «Сiм'я є природним i основним осередком суспiльства i має право на захист з боку суспiльства та держави» (Документ ООН/РЕS/217 А).

Саме в цьому напрямі все українське суспільство і,  зокрема, його підприємницька частина,  прагнуть реформування економіки України.

Без особистих пенсійних і соціальних рахунків громадян, які наповнюються не роботодавцями, а громадянами особисто, і передаються у спадок, не буде ні справжніх зарплат, ні доходів бюджетів від їх оподаткування, ні належного соціального статусу найманої праці в Україні. Відтак – не буде і продукції та послуг, які потребують справді значної кількості висококваліфікованої, а тому високооплачуваної праці. І це - за реальної наявності справді значних економічних ресурсів!

            Новий Податковий кодекс покликаний створити такі умови оподаткування та соціального страхування, при яких приховування доходів, заробітних плат та кількості реалізованої найманої праці стане недоцільним. Лише в цьому випадку виникнуть умови для реального оподаткування  прибутку підприємств, доходів фізичних осіб, формування бюджетів і соціальних фондів.

Для досягнення такої цілі треба усунути з оподаткування та соціального страхування  норми, які створюють прив’язку формування солідарних систем фондів соціального страхування, перш за все – Пенсійного, до заробітної плати найманого працівника. З цією метою треба забезпечити можливість вибору способу формування солідарної частини фондів соціального страхування для якнайширшого кола суб’єктів підприємництва: або шляхом нарахування 33,2% на ФОП, або шляхом перерахування до солідарної частини таких фондів визначеної частки від сукупного доходу.

Щоб реально розраховувати на оподаткування фінансових результатів від господарської діяльності, необхідно, також усунути потрійне оподаткування дивідендів у спрощеній системі оподаткування та подвійне їх оподаткування – у загальній.

Замість боротьби зі спрощеною системою потрібно спростити загальну систему оподаткування, наблизити умови оподаткування суб’єктів підприємництва – фізичних осіб до умов оподаткування юридичних осіб. При цьому найбільш малорентабельні але загально поширені види діяльності слід оподатковувати за мінімальними фіксованими ставками.

Багаторічна практика прийняття податкових законів та розроблення проектів Податкового кодексу переконує, що перш за все необхідно розробити і затвердити концептуальні засади функціонування системи оподаткування та соціального страхування в Україні на основі прийнятних для суспільства принципів.

03.09.2010р. Асоціація платників податків Львівської області

Категорія: Наши файлы | Додав: Правління
Переглядів: 652 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]