Вітаю Вас, Гость
Головна » Файли » Наши файлы

Звернення про соціальні внески
[ Викачати з сервера (35.0 Kb) ] 22.12.2010, 00:56

Профспілка захисту підприємництва м. Хмельницького

 

м. Хмельницький, вул. Зарічанська 34/1, кв. 30 т. 70-27-05, моб. 8-098-47-99-089,

е-mail profspalka4@gmail.com


                           

від_________________№ ____

 

 

Президенту України

Януковичу В.Ф.

 

Голові Верховної Ради України

Литвину В.М.

 

Копія

Губернатору Хмельницької області

Ядусі В.С.

 

 

ЗВЕРНЕННЯ

Профспілка захисту підприємництва м. Хмельницького звертається до Вас стосовно термінів введення в дію Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»  2464-VI від 08.07.2010 р. Згідно прикінцевих та перехідних положень (п. 1) зазначеного Закону, він має набрати чинності з 01 січня 2011 року, проте, на наш погляд, його введення в дію з 01 січня 2011 року є несвоєчасним та не відповідає сьогоднішнім економічним та політичним реаліям, що склалися в Україні. Більше того, його введення в дію з 01 січня 2011 року може призвести до посилення соціальної напруги в суспільстві. Наші твердження випливають з наступного:

1) Зазначений Закон України приймався Верховною Радою влітку 2010 року. Вочевидь, його розробка та прийняття проводилось у рамках розробки та прийняття нового Податкового кодексу України, згідно з проектом якого (станом на дату прийняття цього Закону) суттєво мав змінитись з 01 січня 2011 року режим оподаткування підприємців, що знаходяться на спрощеній системі оподаткування. Враховуючи події, що відбулися восени 2010 року, та прийняття остаточної редакції нового Податкового кодексу України без Глави 1 Розділу XIV, система оподаткування підприємців, що знаходяться на спрощеній системі оподаткування, залишається без змін з 01 січня 2011 року і має бути врегульована окремим законом або внесенням відповідних змін до Податкового кодексу після їх розробки, суспільного обговорення та прийняття відповідного рішення Верховною Радою України. Отже, ці питання, які регулюються даним Законом, мають бути врегульовані в цих майбутніх документах, а не бути введенні як окреме рішення щодо одностороннього фактичного підняття фінансового навантаження на підприємців, як це виглядає зараз. Тим більше, що це суперечить дорученням Президента України стосовно врегулювання питань, пов’язаних зі змінами в оподаткуванні підприємців, які знаходяться на спрощеній системі оподаткування, зокрема відповідному Указу Президента України, згідно якого зараз провадиться оподаткування підприємців на спрощеній системі.

2) Значну частину соціальних внесків складають пенсійні платежі. До закінчення в країні пенсійної реформи, розприділення коштів на накопичувальний та солідарний рахунки, у деяких підприємців не буде економічного стимулу сплачувати кошти в існуючу солідарну частину, а в малозабезпечених підприємців (пенсіонерів, інвалідів, багатодітних, одиноких батьків, які виховують дитину) недостатньо можливостей навіть на утримання своїх сімей. Тому вважаємо недоцільним впроваджувати єдиний соціальний внесок до закінчення пенсійної реформи.

3) Крім цього, в зв’язку з проведенням адміністративної реформи в країні звертаємо Вашу увагу на неефективність діяльності соціального фонду від нещасних випадків та фонду по безробіттю, оскільки більшість підприємців не звертаються до них, а при звертанні не отримують належної допомоги. Тому утримання недієвих державних структур в за рахунок підприємців викликає в останніх незадоволення. Повторно наполягаємо на фактичному об’єднанні всіх фондів соціального страхування, значному скороченні адмінперсоналу, зменшенні затрат на їх утримання вдвічі, а платежі до цих фондів зробити на 50 % меншими та добровільними, за вибором приватних підприємців.

4) Слід зауважити, що цей Закон свого часу не пройшов аналізу майбутнього регуляторного впливу, а, отже, ніхто не підрахував наслідки його введення для економіки України та його впливу на взаємовідносини відповідних органів влади та підприємців.

Виходячи з вищевикладеного, з метою уникнення можливого нового посилення напруги серед підприємців, просимо Вас виступити з законодавчою ініціативою щодо внесення змін в розділ VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» № 2464-VI від 08.07.10 р відносно термінів набрання чинності Закону, відклавши строк введення в дію цього Закону на більш пізній термін, зокрема після остаточного врегулювання питання оподаткування підприємців, які знаходяться на спрощеній системі оподаткування, пенсійної та адміністративної реформ.

 

Голова Ради

Профспілки захисту підприємництва

м. Хмельницького                                                                         Кнець Н.В.

 

Голова Регіональної Асамблеї

громадських організацій малого та середнього

бізнесу Хмельницької області                                                      Кулик Г.А.

Категорія: Наши файлы | Додав: Правління
Переглядів: 839 | Завантажень: 97 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
1 Сергій  
0
Пропоную встановити конституційну норму, щодо обов'язкових платежів та податків - загальна сума яких повинна не перевищувати - 20% чистого доходу.

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]