Вітаю Вас, Гость
Головна » Файли » Наши файлы

Звернення координаторів Донецька й Донецької областi
16.12.2010, 02:03

Шановнi панi та панове!

 

Ми, координатори Донецька й Донецької областi, розглянувши поточний стан справ в протестному русi, дiйшли висновку:

 

вiдсутнiсть чiткої програми наступних дiй та стратегiчної мети, з якими б погодився увесь народ України, є найбiльшою на часі перешкодою для всiх нас.

 

Також беззаперечним є той факт, що яка завгодно влада, намагаючись подовжити свiй статус, перш за все "вдосконалює" законодавство під себе, й особливо - виборче законодавство. Таким чином,

 

не змiнивши це законодавство, якi завгодно вибори приведуть до влади таких же, як і нинішні. Отже, такі вибори просто безглузді, й навіть шкідливі, а вся боротьба виявиться марною.

 

Виходячи з цього, а також з того, що накладення чи ненакладення вето на Податковий кодекс аж нiяк не може бути кiнцевою, стратегiчною нашою метою, ми пропонуємо оголосити всьому народу про те, що

 

стратегiчною нашою метою є кардинальна зміна системи влади в Україні на таку, зміст та діяльність якої будуть повністю відповідати проголошуваним нею ж цілям — держава для людини й розвиток держави через розвиток особистості.

 

Оскiльки таку мету не досягти одним стрибком чи розчерком пера, то ми вважаємо за необхiдне роздiлити шлях до її досягнення на програму-мiнiмум та основну програму, якi повиннi виконуватися паралельно.

 

 

Програма-мiнiмум:

 

1. Забезпечення недiєздатностi Податкового кодексу та інших подібних йому за своєю антиконституційністю законів та нормативних актів через вимоги накладення на них вето, через численнi судовi позови про їх незаконнiсть, через акції громадського спротиву й непокори.

2. Створення ефективної системи захисту прав підприємців від свавілля влади через організацію профспілок та/або координацію дій вже існуючих профспілок.

3.     Збiр та розповсюдження iнформацiї про протиправнi дiї влади по всiм напрямам її дiяльностi.

 

 

 

Основна програма:

 
1. Оскільки Закон "Про всеукраїнський та місцеві референдуми” й положення діючої нині Конституції, що мають відношення до проведення всенародних референдумів відносно питань довіри народу до влади, протирічать як духу, так і загальним положенням, зокрема ст. 5, тієї ж Конституції, а тому не дають змогу провести всенародний референдум у разі недовіри народу до Верховної Ради чи Президента України, то негайно розробити процедуру проведення всенародного референдуму на основi загальних положень Конституцiї, норм мiжнародного права, Загальної декларації про права людини, Європейської конвенцiї про права людини, Міжнародного пакту про громадянські й політичні права, і легітимізувати її через міжнародні інституції та перший референдум на її основі.

Нова процедура проведення всенародних референдумів повинна містити в собі, в тому числі:

 

- повністю незалежний від влади чи окремих її органів механізм прийняття народом рішень з питань конституційного устрою України, змісту Конституції, включно з повноваженнями влади та окремих її органів, довіри чи недовіри діючим органам державної влади;

- норму про обов'язковість рішень всенародних референдумів на всій території України для всіх громадян,  органів влади, представництв іноземних держав, з урахуванням норм міжнародного права та міжнародних угод, до яких приєдналася Україна; 

- зміни до процедури проведення всенародних референдумів можуть вноситися лише рішеннями таких референдумів.

 

2. Оскільки виборча система в Україні створювалася владою на основі ще радянських норм, а потім "вдосконалювалася” нею ж суто під свої інтереси, й завдяки цьому на даний час є лише прикриттям для буцімто легітимної системи влади в країні, що начебто обирається народом в начебто демократичний спосіб, то для повернення народу загарбаного в нього права бути джерелом влади негайно розробити нову виборчу систему в Україні на основі загальних положень Конституцiї, норм мiжнародного права, Загальної декларації про права людини, Європейської конвенцiї про права людини, Міжнародного пакту про громадянські й політичні права, і легітимізувати її через міжнародні інституції та перший же всенародний референдум. Нова виборча система повинна містити в собі, в тому числі:

 

-                жорсткі вимоги до кандидатiв на виборчi посади (в тому числі базові знання iсторiї України, володіння державною мовою, відповідний стан здоров'я, докладне резюме, iсторiю майнового статку, передачу власного бiзнесу в iншi руки, юридичний договiр з виборцями про майбутню дiяльнiсть, й т.iн.);

-                вiдмову вiд будь-яких партiйних спискiв;

-                iншi питання, запропонованi, в тому числі, об'єднанням "Українi - чеснi вибори", пiсля їх обговорення громадськiстю та фахiвцями-юристами.

 

3. Зазначені в п.п. 1 і 2 проекти документів оприлюднюються в ЗМІ та розповсюджуються всіма наявними засобами.  

 

4. Пiдготовка та проведення всенародного референдуму з наступних питань:

 

4.1. Затвердження порядку проведення всенародних референдумів в Україні та імплементації їх результатів;

 

4.2. Затвердження норм виборчої системи в Україні;

  
4.3. Необхідність дострокових перевиборів Президента, Верховної Ради, всіх місцевих органів представницької влади України;

 

4.4. Дата проведення виборiв Президента України, Верховної Ради України та всiх мiсцевих органiв влади в разі згоди з п. 4.3;

 

4.5. Оголошення нинi дiючої влади тимчасово виконуючою свої обов'язки з рiзким звуженням її повноважень (які завгодно її рішення неоперативного характеру є недійсними й виконанню не підлягають) в разі згоди з п. 4.3.

 

5. Пiдготовка та проведення одночасно виборiв Президента Украiни, Верховної Ради України, всiх мiсцевих органiв влади в разі прийняття такого рішення референдумом (п. 4). При цьому в програмах дiй всiх кандидатiв на всi виборчi посади повинно бути положення про їх зобов'язання по докорiнному реформуванню виконавчої та судової гiлок влади.

 

6. Запрошення до України на всiх вищеприведених етапах якомога бiльшої кiлькостi мiжнародних спостерiгачiв, просто іноземних громадян, представникiв іноземних ЗМI.

 

7. Задля фiнансування всiх наведених вище заходiв утворити всенародний фонд з вiдкритим доступом всiх бажаючих до iнформацiї про надходження та витрати коштiв.

Закликаємо всiх координаторiв, лiдерiв громадських органiзацiй, представникiв полiтичних сил, всiх громадян Украiни до спiльної роботи заради майбутнього нашої країни та нас i наших дiтей в нiй!

Особливо звертаємося до людей, що беруть участь в акціях протесту самостійно, з поклику свого серця, без усіляких координаторів чи лідерів – ви зробили мужній крок, не боячись самотужки протистояти владі, але зробіть іще один – приєднайтеся до конкретної спільноти, беріть участь не тільки в акціях, але й в повсякденній її діяльності.

Гурт з десяти однодумців більш потужна сила, ніж десять самостійних людей.  

Слава Україні!

Категорія: Наши файлы | Додав: Правління
Переглядів: 819 | Завантажень: 0 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
1 Сергей  
0
г. Мариуполь, Общественная организация "Самопомощь", Готовы работать вместе. (0629) 530-530 Красновский Сергей. Ждем ответа.

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]