Вітаю Вас, Гость
Головна » Файли » Наши файлы

Звернення до уманчан
27.08.2011, 23:21

                                                   ЗВЕРНЕННЯ

                                                                до уманчан.

Шановні земляки! Напередодні двох великих для українського народу свят: Дня Українського Прапора і Дня незалежності України - ми вимушені звернутися до вас у зв'язку з наступними подіями.

Тривалий час громадські організації міста спільно з активістами Уманської громади вимагають привести в цивілізоване правове русло обстановку, пов'язану з перебуванням в Умані іноземців, в основному - ізраїльтян, що називають себе хасидами.  Якщо раніше ці люди в помірній кількості в основному приїжджали на святкування іудейського Нового року - Рош-ха-шаны, то тепер число іноземців, що постійно проживають в Умані, перевищує декілька сотень, а приїжджих в період масового заїзду - більше двадцяти тисяч. У зв'язку з відміною візового режиму, що набула чинності, аналітики припускають збільшення числа туристів в період свята до 70 тисяч чоловік - при населенні Умані 86 тисяч. 

Організація релігійного туризму в Умані має свою специфіку.  На відміну від світової практики туризму, при якій прибутки від приїзду гостей відчутно поповнюють місцеві бюджети, в Умані на протязі багатьох років штучно створювалася ситуація, коли усі фінансові потоки замикалися на керівництві міста.  Іншою особливістю цього процесу є напружена атмосфера між приїжджими і місцевими жителями, винуватцями якої в основному були самі приїжджі, що демонстративно не виконували вимог українського законодавства і не визнавали місцевих звичаїв.  Вам відомо, до яких драматичних і трагічних наслідків привело таке "взаємонерозуміння" минулого року. Пропозиції громадськості міста, висловлені в офіційних зверненнях і на акціях протесту, і були спрямовані на усунення цих негативних явищ. Але, як виявилося, вони були зустрінуті "у багнети" міським головою і його оточенням. Демонстративно проявляючи повну бездіяльність в наведенні ладу  в мікрорайоні вулиць Пушкіна-Бєлінського, представники влади фактично узяли під захист протиправні дії окремих іноземців. Особливо гостро це проявилося при спробі громадськості ліквідувати незаконно зведені ними (іноземцями) кіоски. Безсоромно розправляючись з кіосками громадян Умані, влада покірно піднімає руки вгору, коли порушниками виявляються "хасиди".  Їх незаконні будівлі були узяті під захист міліцією. Самі міліціонери заявляють, що "якби було рішення виконкому…". Але при розгляді нашої заяви члени виконкому здивовано заявляли: "- І чим вам ці кіоски заважають"?  І це - не дивлячись на приписи МНС, ДАІ і Інспекції містобудування, що підтверджують незаконність і небезпеку цих споруд! Самі ж хасиди простодушно заявляють: "- Ми сплатили вашим начальникам великі гроші, тому все законно".

 Поїздки хасидів в Умань, що почалися як чистий релігійний захід,  швидко перетворилися спочатку - в комерційні проекти, а потім - в спосіб захоплення уманської землі.  Можна зрозуміти хасидів, яким не солодко в оточенні арабів, - але важко зрозуміти наших місцевих чиновників, які так легко перетворилися на "п'яту колону" ізраїльських яструбів. Про який патріотизм, Прапор і Незалежність може йтися, якщо так легко одні і ті ж люди "провертають" свої справи? Ось приклади:

У 2007 році фірмі "Мехбуд" була віддана в оренду на 20 років ділянка 1,7 га по вул. Визволителів для виробництва будматеріалів, з оплатою 11 тис грн. в рік. Та сама ділянка, на якій один раз в рік розміщувалися величезні намети для хасидів. Звичайно ж, ні про які будматеріали і мови не велося, та і не думалось. І так окупність - декілька тисяч відсотків!

25 вересня 2008 року 35 сесія міськради більшістю в 1 голос (міського голови) приймає безпрецедентне протиправне рішення про продаж ТОВ "Паломник" ділянки землі по вул. Пушкіна, 21-б (Ветлікарня). Зараз ця ділянка успішно перепродана іноземцям - говорять, з божевільною вигодою! А в процесі перепродажу "випали" і деякі попередні умови і зобов'язання, і тепер цілий будинок № 21 відсічений від вул. Пушкіна бетонним парканом. Зараз ніхто і не приховує факту, що за обома цими фірмами стоїть одна і та ж особа :  колишній радник губернатора Черевка, а нині - депутат облради Г.С. Грановський, батько «самого молодого єврейського олігарха України», як називають його сина Олександра в Інтернеті. Навряд чи цей батько коли-небудь обтяжувався такими фетишами, як якийсь там Прапор, або ще щось не грошове. Ось і в ніч з 7 на 8 серпня на дитячому майданчику будинку № 46 по вул. Пушкіна, прямо під Українським прапором виріс новий незаконний кіоск. Чиновники міськвиконкому власника "не знають", а хасиди говорять, що це - знову "Паломник" і хтось Хаїм з приїжджих. Навіть хасидів обурюють спроби "урити" цей кіоск в землю - це порушує їх релігійні канони. А  нашим активістам довелося з 19 серпня чергувати під Прапором України, щоб запобігти цьому "вростанню" в українську землю. Якраз в цей час влада розповідала на урочистих зборах, як багато вона робить для незалежності держави і для захисту її Прапора.

Дорогі уманчани! Наше місто несподівано набуло стратегічного значення. Колишній посол Ізраїлю Зіна Калай-Клайтман, що разом з мером Умані та іншими чиновниками багато чого зробила для закріплення хасидів в Умані, навіть скандал влаштувала своєму керівництву, так не хотіла від'їжджати з України до Рош-ха-шаны! Очевидно, мала якісь свій особистий інтерес.  Новий посол - Реувен Динель, колишній працівник МОССАДу, видворений з Росії і не прийнятий Туркменістаном, фахівець високого класу у своїй професії, але не дипломат - всіляко зміцнюватиме уманський "Нахман-сіті".  Що ж, це їх робота.  Але подивіться, хто допомагає їм в цій роботі, з кого складається їх українська "п'ята колона"! Це - суцільно заслужені будівельники, лауреати, орденоносці - та інші. Це - бездіяльна прокуратура, це міліція, яка далеко не з народом, це СБУ, що мовчить. Поки вони просто хвалять себе у своїх ЗМІ і нагороджують один одного орденами і званнями - досить того, що ми з іронією і гидливістю спостерігаємо за цим. Але зараз, коли дії чиновників стали відверто зрадницькими - ми закликаємо вас до пильності.  У складі цієї "колони" люди різних національностей.  Об'єднує їх хіба що сріблолюбство, а деякі мовчать просто з боягузтва.  Існує думка, що "з ними", тобто людьми певної національності, нічого не зробиш, усе ними надійно куплено.  Але якщо чиновник у своїй діяльності керується своїми етнічними коренями більш ніж законом – треба гнати його негайно поганою мітлою! І ще не пізно висловити недовіру тому, хто не соромиться так поводитися.

 Серед жителів цього мікрорайону поширюються чутки про майбутнє виселення їх в інше місце. Про такий варіант відкрито неодноразово заявляли хасиди, що постійно живуть в Умані.  За офіційними даними, вже більше 70% (!) нерухомості в цьому мікрорайоні належить іноземцям. Чи не станеться так, що, прокинувшись одного разу, ви виявите, що живете в абсолютно іншій державі?

Не з нашої з вами вини вийшло, що деяка обставина, для інших країн що визналася б благом, нам з вами приносить тільки неприємності і клопіт. Ми говоримо про приїзд хасидів на могилу раби Нахмана.  Давайте тверезо визнаємо, що візити ці триватимуть. Але потрібно усе так влаштувати, щоб і приїжджим туристам було зручно, і уманчанам вигідно, і до бюджету міста грошик тік. І це - в наших з вами силах. На жаль, поки дії влади Умані важко назвати такими, що відповідають ситуації. Вони так і не звільнилися від ілюзій, що можна усе залишити, як було, і їх кишеням нічого не погрожує.  Вони демонстративно вступають в протистояння з громадськістю, підтримують незаконні дії іноземців, дезінформують уманчан. Так вони поводяться тому, що ми їм дозволяємо так себе вести.  Погодьтеся, чи так вже вас хвилюють проблеми вулиці Пушкіна, якщо ви живете на Міщанці? І чому деякі політичні партії і громадські організації, що голосно печуться про народ і державу, залишаються досі в стороні від відстоювання інтересів уманчан?  Так давайте тісніше об'єднуватися. Інакше - зжеруть.

Ми закликаємо уманчан прийти 23 серпня, в День Українського прапора, і 24 серпня, в День незалежності, на вулицю Пушкіна, до флагштока з Прапором України - у будь-який час. Нехай іноземці, що живуть там, відчують, що це - живий символ нашої віри у майбутнє.

Ми закликаємо вас приходити на це місце і у будь-який інший день – для того, щоб не склалося у деяких панів думки, що вони повністю виконали завдання хазяїв, і ця земля вже не українська. А також для того, щоб подивитися, що вони роблять з цією нашою землею.

Ми закликаємо чиновників нашого місцевого самоврядування, депутатів усіх рівнів згадати, що вони - теж уманчани, і у своїх діях повинні керуватися тільки інтересами територіальної громади, а не шкірними планами окремих ділків.

Ми закликаємо працівників СБУ не залишатися сторонніми спостерігачами за процесом відкритого захоплення уманської землі.  Адже сьогодні – Умань, а завтра – Україна!

 

 

Герман Рахматулін – керівник Уманської Асоціації виборців,

                                        редактор газети «Уманський Час»

Валерій Кислинський – голова МРС «Рада Громадських організацій».

Володимир Гончарук – підприємець, активіст Уманської громади.

Категорія: Наши файлы | Додав: Правління
Переглядів: 751 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]