Вітаю Вас, Гость
Головна » Файли » Наши файлы

Звернення Асамблеї щодо проблеми банків
10.12.2010, 10:44

Звернення

Асамблеї громадських організацій малого та середнього бізнесу України

до Голови та депутатів Верховної Ради України

 

Шановний Володимире Михайловичу,

шановні народні депутати !

 

Асамблея громадських організацій малого та середнього бізнесу України висловлює свій протест діям державної влади України, які створюють проблеми в життєдіяльності малого і середнього бізнесу.

Це видно як готувався та приймався Податковий кодекс з його драконівськими нормами для цього  бізнесу. В цьому ж напрямі йдуть і ініціативи НБУ та Верховної Ради стосовно створення проблем для малих і середніх банків. Це виявилося у прийнятті НБУ  Постанови НБУ № 273,  якою підвищені вимоги до мінімального капіталу банків до 120 млн. грн. і заборонено банкам, які не мають капіталу у встановленому розмірі, приймати нові депозити фізичних осіб, а значить – і надавати нові кредити позичальникам.

Прийняття проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законів України (щодо регулювання діяльності банків)”, реєстраційний №0884, відкриває можливість Національному банку створити проблеми для всієї групи малих та середніх банків.

Передбачене ст.67 цього законопроекту право НБУ на отримання поза процедурою перевірки банку копій будь-яких первинних документів (у тому числі кредитних та депозитних договорів), ліквідує інститут банківської таємниці в Україні, створює умови для корупції та неконкурентних дій на ринку, що являє безпосередню загрозу функціонуванню підприємництва як такого.

Розглядаємо це як грубу спробу створення нерівноцінних умов роботи суб'єктам малого та середнього бізнесу в країні, порушення антимонопольного законодавства, ринкових принципів і конституційних прав та свобод громадян України.

Малий та середній бізнес в Україні тісно пов'язаний з малими та середніми банками. Вони мають досвід позитивної співпраці, дієвий інструментарій  кредитування і інших форм взаємодій. Тому у прийнятті згаданих документів вважаємо безпосередню небезпеку для нормального функціонування малого і середнього бізнесу в Україні і розцінюємо це як свідоме створення непереборних перешкод для його життєдіяльності.

Заявляємо про консолідацію зусиль представників малого бізнесу і банків, спрямованих на захист своїх громадянських та професійних прав.

Ми звертаємося особисто до Вас, шановний Володимире Михайловичу, та до всіх народних депутатів із вимогою уважно поставитися до озвучених нами проблем та не допустити прийняття згаданого законопроекту у запропонованій редакції.

Очікуємо розумного і державного підходу до цього звернення.

 

Голова Асамблеї ГО  

малого і середнього бізнесу України          Ігор Гурняк           

09.12.2010 р.

Категорія: Наши файлы | Додав: Правління
Переглядів: 849 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]