Вітаю Вас, Гость
Головна » Файли » Наши файлы

Звернення Асамблеї громадських організацій малого і середнього бізнесу України до підприємців, журналістів, до всіх громадян України
06.09.2011, 11:55


            Шановні співвітчизники!

            Підприємці України продовжують безстрокову акцію протесту, оголошену 23 вересня 2010 р. проти політики знищення малого та середнього підприємництва. За цей період вона проводилася у формах всеукраїнського та місцевих майданів, масових відмов від сплати хабарів, судових позовів до чиновників і силовиків, що порушують закон.

            Зараз прогресуюче свавілля чиновників змушує нас розпочати новий етап нашої акції – її інтернаціоналізацію.

            Відомо, що у травні 2011 року Україна перебрала на півроку головування в Раді Європи – поважній організації, що опікується дотриманням прав і свобод громадян. Так, стаття 3 її Статуту зазначає: "Кожний член Ради Європи обов'язково повинен визнати  принципи верховенства  права  та  здійснення  прав людини і основних свобод всіма особами,  які знаходяться  під  його  юрисдикцією".

            Ми надіялися, що після того, як Україна стала головувати в Раді Європи порушення прав людини і, зокрема, неправомірний тиск на підприємців зменшиться. На жаль цього, не сталося. Навпаки  - репресії на місцях проти наших колег і, особливо, активістів останнім часом посилилися.

            Що характерно для українських реалій на зібраних нами прикладах?

            1.Абсолютна бездіяльність силових правоохоронних структур, покликаних захищати права громадян України, їх самоусунення у випадках виникнення серйозних конфліктів між громадянами та злочинними утвореннями. Яскравою ілюстрацією сказаного є доля Геннадія Фіміна – підприємця з міста Свердловськ, що звернув увагу владних структур на незаконний видобуток вугілля у місті. Наслідок для нього – побиття,  підпал автомобіля, розбійний напад на будинок. Реакція міліції до останнього моменту – відсутність складу злочину.

            2.Нездатність суду прийняти рішення у правовому полі. Максимально, що може суд – повернути справу на додаткове розслідування, будуючи у такий спосіб компроміс між совістю та високими приватними інтересами. Наочний приклад – доля правозахисника з міста Сєверодонецьк Рімми Білоцерківської, що мала сміливість організувати спротив незаконному вилученню прибудинкової території під приватне будівництво.  Наслідок її правозахисної діяльності – обвинувачення на припущеннях та доказах, отриманих незаконним шляхом, та статус невиїзної.  Щоб позбавити правозахисника здатності боротись, руйнується бізнес, зокрема практикуються незаконні відключення електроенергії та газу при існуючих договірних відносинах. Електроенергію відключили  на базі рішень судів, які приймались  заднім числом. А газ взагалі відключили, не розриваючи угоди.

            3.Нищення бізнесу на базі анонімної заяви (практика так званих фактичних перевірок) з абсолютною відсутністю відповідальності ініціаторів та причетних посадовців правоохоронних органів до цього беззаконня. Найкращий приклад – справа підприємця Ігора Запрудського, активного учасника Податкового майдану, одного з профспілкових активістів Луганська, чий бізнес на досить довгий період часу у такий спосіб було зруйновано та позбавлено можливості вести активну громадську діяльність. Людину, що пережила клінічну смерть, інваліда ІІ групи було фактично позбавлено засобів до існування.

            4.Побиття профспілкових лідерів, погрози та їх здійснення щодо членів їх сімей стали звичайною практикою.  За словами голови незалежної шахтарської профспілки міста Свердловськ Костянтина Ільченка, їх доля сьогодні все більше нагадує поле військових дій. 

            5.Після виступу на мітингу до Дня Незалежності України у Луганську активістам Асамблеї та Вільного простору Ігору Запрудському та Віктору Ільченко від посадових осіб прокуратури міста Луганська прозвучали чіткі погрози щодо кримінального переслідування.

            6.Як показують дії правоохоронців Умані щодо представника Черкащини в Асамблеї Олександра Томасевича,  працівникам міліції сьогодні безкарно можна фактично викрасти людину, її сім’ю силоміць виштовхати з автомобіля та відібрати транспортний засіб, не маючи на це жодних законних підстав, без пред’явлення жодного посвідчення особи, без складення протоколу.

            7.Збір конфіденційної інформації прокуратурою міста Первомайськ щодо підприємця Інни Левченко, активіста Асамблеї, з перевищенням службових повноважень, без реєстрації скарги на неї та її розгляду у порядку, встановленому законом, із порушення постановою прокурора кримінальної справи щодо неї заднім числом.

            Ці факти є  лише ілюстрацією системних та  тотальних порушень Конституції України, чинного законодавства, загальнолюдських моральних норм щодо представників підприємництва, профспілкових лідерів, окремих громадян.

            Чи має право така держава головувати у Раді Європи? На наш погляд – ні. Це є не лише зневагою над українським народом, а й наругою над європейськими демократіями.

            Тому Асамблея громадських організацій малого і середнього бізнесу України розпочинає кампанію кінцевою метою якої є дострокове відкликання в України повноважень Голови Ради Європи. Для цього ми, серед іншого, підготуємо і направимо до Страсбурга перелік усіх відомих нам порушень українськими виконавчими органами, судами та окремими чиновниками прав громадян.

            Звертаємося до кожного з вас з проханням: про кожен випадок, кожен факт наруги чиновника над підприємцем негайно повідомляйте Асамблею на адреси peremoha2010@gmail.com та rima1962@i.ua. Повідомлення має бути максимально інформативним і коротким, відповідати на питання: що, з ким, де і коли трапилось? Хто з чиновників причетний (ім'я та прізвище, посада), його дії? Як реагували потерпілі  - куди зверталися, коли, до кого і з чим саме? Якою була відповідь?. Якщо є фотографії, аудіо- чи відеозаписи – додайте до листа. Якщо інформація неповна і Ви не в змозі її викласти вичерпно – надсилайте те, що маєте, ми її доповнимо своїми каналами.

 

            І ще одне прохання.

            14 вересня відбудеться наступне засідання за кримінальною справою, відкритою проти представника Асамблеї від Сєверодонецька Рими Білоцерківської.- відомої багатьом з вас правозахисниці, яка своїми порадами і судовими позовами допомогла і продовжує допомагати десяткам представників малого та середнього бізнесу.

            Зберіть 14 вересня своїх колег та друзів, прийдіть до вашої місцевої адміністрації з гаслами "Руки геть від Ріми Білоцерківської, Олександра Томасєвича, Ігора Запрудського, Геннадія Фіміна, Віктора Ільченка, Інни Шевченко!" Віддячте кількома годинами свого часу тих, хто заради вас і незважаючи на погрози веде бій тижнями і місяцями без перерв на обід, без вихідних і відпусток, жертвуючи своїм здоров'ям та сімейними обов'язками.

 

            Закликаємо й далі об'єднуватись,  проводити роз'яснювальну роботу серед підприємців та інших категорій населення, готуватися до проведення масового всеукраїнського етапу нашої акції в Києві.

 

З повагою,

за дорученням Асамблеї громадських організацій малого і середнього бізнесу України –

Голова Координаційної Ради

 

Лідія Кривенко                                                          м.Запоріжжя, 4 вересня 2011р

Категорія: Наши файлы | Додав: Правління
Переглядів: 640 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]