Вітаю Вас, Гость
Головна » Файли » Наши файлы

Зауваження, щодо проекту закону України «Про сімейне підприємство»
[ Викачати з сервера (30.0 Kb) ] 19.04.2010, 17:34

Зауваження, щодо проекту закону України «Про сімейне підприємство»

Як видно з назви проекту Закону України «Про сімейне підприємство» (далі-Проект), Проект спрямований  на запровадження нової організаційно-правової форми юридичної особи. Відповідно до преамбули Проекту, Закон регулює правові засади застосування системи оподаткування, обліку, звітності, створення, діяльності та ліквідації сімейного підприємства.  Отже, цей Проект здебільшого є проектом нормативно-правового акту у сфері податкового законодавства. Проект встановлює правові засади застосування податкових пільг для сімейного підприємства, та створює умови та обмеження, щодо його створення.

Оскільки ініціатива Мінфіну та ДКРПП України стосувалась запровадження податкових пільг для сімейного бізнесу, вважаю, що Проект дуже поверхнево врегульовує застосування податкових пільг для сімейного бізнесу з наступних підстав:

1.                Проект запроваджує податкові пільги для сімейного підприємства, тим самим позбавляючи  фізичних-осіб підприємців на отримання податкових пільг, тим більше, що сімейний бізнес здебільшого малий, і існує  у формі ФОП.

2.               Проект необґрунтовано обмежує кількість учасників сімейного підприємства до 5 осіб. Тобто сім`ї в яких більше 3 дітей не можуть всією сім‘єю створити сімейне підприємство. На мій погляд прийняття такої норми заб’є черговий  цвях в проблему народжуваності в Україні.

3.               Проект обмежує вік учасника сімейного підприємства до 16 років, хоча згідно ЦК України фізична особа може стати учасником юридичної особи з 14 років, з дозволу батьків, що у сімейному підприємстві само собою розуміється.

4.               Сімейний бізнес охоплює безліч ремісницьких видів діяльності, в яких майстерність передається від батька до сина та від сина до онука і т.д., навчання починається змалку, тому серед  майстрів ремісницької справи багато тих, хто ще й не досяг  14-річного віку. Таким чином, Проект робить сімейне підприємство непривабливим для ремісників.

5.                 Запровадження посади директора сімейного підприємства, та кваліфікування праці його членів, як трудових відносин, що регулюється трудовим законодавством України на загальних підставах, фактично «множить на нуль» всі запроваджені податкові пільги, і, можливо, створює менш сприятливі умови для сімейного бізнесу ніж ті, що є сьогодні. Адже сімейне підприємство буде змушено приймати на роботу всіх свої членів, та платити за них відрахування до фондів, що у формі ФОПів не робилося, оскільки кожний член сім`ї є само зайнятим.

6.               Незрозумілим є також відсутність зв‘язку між цим Проектом та Законом України «Про фермерське господарство», адже про суті фермерське господарство теж будується на родинних зв‘язках. 

Після аналізу даного Проекту у мене склалося враження, що він спрямований на те, щоб надати пільги якомога меншій кількості підприємців, а не для того, щоб стимулювати розвиток сімейного бізнесу.

На даний момент я розробляю проект Закону України «Про сімейне підприємництво»,  який направлений на регулювання усіх видів сімейного бізнесу, що існують, та можуть існувати в Україні. Сподіваюся, що ця розробка дозволить створити сприятливі умови для розвитку сімейного бізнесу, та запроваджує контроль (замість обмежень) для збереження суспільства від можливих афер.

 

З повагою,                                                                                                                 Зільберт О. Є.  

Категорія: Наши файлы | Додав: Правління
Переглядів: 892 | Завантажень: 186 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]