Вітаю Вас, Гость
Головна » Файли » Наши файлы

Захистимо українського виробника (Шприци)
09.02.2011, 01:00

На корупційній голці або як українські суди «убивають» вітчизняну галузь

 

  За два роки бюджет України втратив понад 40 млн. гривень внаслідок недоотриманих митних платежів та зборів від  імпортерів  одноразових шприців, які ввозяться в Україну за демпінговими цінами. Водночас  національні виробники втрачають щороку 12 – 15% вітчизняного ринку,  що може призвести до втрати цілої галузі.

  У 2009 році Міжвідомча комісія Мінекономіки провела розслідування  і запровадила антидемпінгові заходи стосовно ввезення  шприців в Україну, адже імпортна продукція декларується дешевше  в країні виробництва, аніж в Україні.  Відбувається це за рахунок підміни – під виглядом німецьких та британських шприців завозяться китайські, які не контролюють відповідні  органи України. І в цей же час такі шприци коштують у два – три рази дорожче, аніж українські. Це є прямим геноцидом вітчизняної галузі і злочином проти української держави та її громадян.  Лише за 2009 рік вітчизняні виробники шприців ВАТ «Гемопласт» та  ЗАТ «ТюменьМедикоСміла» сплатили в державний та місцеві бюджети близько 11 мільйонів грн. податкових зборів.  За цей же період три імпортери, які отримують за ввезені шприци надприбутки перерахували в бюджет  всього 614.5 тис.грн.  Що називається – відчуйте різницю. І це при тому, що  вітчизняна  галузь  забезпечує доходами та роботою понад  10 тисяч людей  в економічно та соціально депресивних регіонах.

  Генеральний директор ВАТ «Гемопласт» Богдан  Подгорний: «Виробників вітчизняних одноразових шприців та інших медичних виробів  хочуть знищити. І поставити на грань виживання тисячі наших працівників та членів їхніх сімей».

  Чому ж склалась така ситуація?  Долю фактично всієї галузі та багатьох тисяч  працівників  вирішують суди. У відповідь на антидемпінгові заходи  Мінекономіки імпортери подали позов в Київський окружний адміністративний суд, який  зупинив дію обмежувальних антидемпінгових процедур. Мінекономіки подало  апеляцію на це рішення  в  Київський апеляційний господарський суд.  В обох випадках суд ухвалив рішення в інтересах імпортерів. Причому є чому дивуватись, адже рішення по апеляціях ухвалювали  одні і ті ж судді – В.В. Кузьменко, Я.М. Василенко, О.В.Умнова.   

  Член спостережної ради ЗАТ  «ТюменьМедикоСміла» Євген Дядюк: «Фірми, які є замовниками цього судового процесу використовують  рішення суду для можливого безмитного ввезення в Україну засобів медичного забезпечення.  Це завдає збитків нам, українським виробникам, а також державному бюджету». 

  Ця історія показує, наскільки благородні наміри уряду можуть бути заблоковані представниками судової системи з подачі зацікавлених осіб.  Й мова йде не про поодинокий випадок, а про систему, коли фактор корупції залишається вирішальним.

  Залишається тільки сподіватись на проведення тотальної судової реформи, що дозволить не допустити повторення подібних ситуацій у майбутньому.

 

              Сценарій проведення акції на захист національного виробника.

 Час: понеділок, 7 лютого, 12.00

 Місце проведення: КМУ , АПУ, Вища рада юстиції

Число учасників: від 10 – ти  пікетувальників  на кожному з об»єктів

 Мета заходу: привернути увагу представників урядових структур, ЗМІ, широкої громадськості до проблеми корупції в судах , захистити національного виробника.

 Гасла:  «Суддівська рука нищить національного виробника»

                  «Судья решает – госбюджет теряет»

                   «Зніміть суддів з корупційної голки»

                   «Судді позбавили бюджет 40 ка мільйонів гривень»

                     «Захистимо національного виробника – геть китайську голку»

                     «Ваша честь – де ваша чесність!»

                      «Українське правосуддя  - горе от умновой»

                       « Що важливіше – хабарі суддям чи доходи в бюджет!»

                        «Українській попі – український шприц!»

                        «Український суд – гірший за самосуд!»

                             «Умновський суд -  як солі пуд!»

                    «Умнова «рішає» - Соломон відпочиває!»

                        «Чесний суд чи корупційний зуд!»

                      «Корупційний суд – перестань дурити люд!»

           «Від суду  до судилища – шлях корупційного чистилища!»

                       «Судді …. коштували країні 40 мільйонів!»

   «Що важливіше: 10 тисяч робочих місць чи спокій трьох корупційних сідниць»

                       «Президент працює – суддя саботує!

                       «Уряд працює – суддя саботує!»

                     «Суддя Кузьменко – об»єгорив і підкузьмив!» 

                

 Речники акції :

Тетяна Шальман  - Голова комітету по протидії корупції в органах влади

 Костянтин Черненко  - член комітету по протидії корупції в органах влади                             

 Тези виступів:

-         українські суди поставили на коліна цілу галузь виробництва одноразових шприців та медичного обладнання

-         український бюджет втрачає відрахування у бюджет, без доходів залишається 10 тисяч людей в регресивних регіонах

-         уряд намагається захистити національного виробника борючись з демпінгом, але корумповані суди захищають спекулянтів

-         нам пропонують ширпотреб у 2 - 3 рази дорожчий, аніж вітчизняний продукт

-         не хочемо китайських шприців, наші кращі і дешевші

-         чому судді думають про китайців та кількох спекулянтів, а не про українців.   

Технічне забезпечення: гучномовці, мегафони, транспаранти, заява громадських організацій для преси

 

 

                                                     

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                               ЗАЯВА

                 Громадських організацій України на підтримку національного виробника

  Ми, представники українських громадських організацій стурбовані  ситуцією в судовій системі України. Зокрема, рішеннями, які суперечать національним інтересам держави, завдають збитків та позбавляють заробітку тисячі українців.  

  За два роки бюджет України втратив понад 40 млн. гривень внаслідок недоотриманих митних платежів та зборів від  імпортерів  одноразових шприців, які ввозяться в Україну за демпінговими цінами. Водночас  національні виробники втрачають щороку 12 – 15% вітчизняного ринку,  що може призвести до втрати цілої галузі.

  У 2009 році Міжвідомча комісія Мінекономіки провела розслідування  і запровадила антидемпінгові заходи стосовно ввезення  шприців в Україну, адже імпортна продукція декларується дешевше  в країні виробництва, аніж в Україні.  Відбувається це за рахунок підміни – під виглядом німецьких та британських шприців завозяться китайські, які не контролюють відповідні  органи України. І в цей же час такі шприци коштують у два – три рази дорожче, аніж українські. Це є прямим геноцидом вітчизняної галузі і злочином проти української держави та її громадян.  Лише за 2009 рік вітчизняні виробники шприців ВАТ «Гемопласт» та  ЗАТ «ТюменьМедикоСміла» сплатили в державний та місцеві бюджети близько 11 мільйонів грн. податкових зборів.  За цей же період три імпортери, які отримують за ввезені шприци надприбутки перерахували в бюджет  всього 614.5 тис.грн.  І це при тому, що  вітчизняна  галузь  забезпечує доходами та роботою понад  10 тисяч людей  в економічно та соціально депресивних регіонах.

   Долю фактично всієї галузі та багатьох тисяч  працівників  вирішують суди. У відповідь на антидемпінгові заходи  Мінекономіки імпортери подали позов в Київський окружний адміністративний суд, який  зупинив дію обмежувальних антидемпінгових процедур. Мінекономіки подало  апеляцію на це рішення  в  Київський апеляційний господарський суд.  В обох випадках суд ухвалив рішення в інтересах імпортерів. Причому є чому дивуватись, адже рішення по апеляціях ухвалювали  одні і ті ж судді – В.В. Кузьменко, Я.М. Василенко, О.В.Умнова.   

  Ця історія показує, наскільки благородні наміри уряду можуть бути заблоковані представниками судової системи з подачі зацікавлених осіб.  Й мова йде не про поодинокий випадок, а про систему, коли фактор корупції залишається вирішальним.

  Залишається тільки сподіватись на проведення тотальної судової реформи, що дозволить не допустити повторення подібних ситуацій у майбутньому.

Ні  - корумпованим суддям!

Так  - національним виробникам!

Представники громадських організацій: (підписи).

 

Категорія: Наши файлы | Додав: Правління
Переглядів: 908 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]