Вітаю Вас, Гость
Головна » Файли » Наши файлы

Заява Координаційної Ради Асамблеї громадських організацій малого і середнього бізнесу України з приводу планованих змін у сфері оподаткув
25.06.2011, 21:52

 

 

Заява Координаційної Ради Асамблеї громадських організацій малого і середнього бізнесу України

з приводу планованих змін у сфері  оподаткування та регулювання бізнесу

 

Адміністрація Президента України

Кабінет міністрів України

Верховна Рада України

 

 

Шановні панове,

вже вкотре, починаюче з липня минулого року ми вимушені констатувати усталену практику порушення чинного законодавства України Урядом України та Верховною Радою України при прийнятті нового податкового законодавства. Владні структури не сприйняли до відома та й не зрозуміли мотиву дій підприємництва ні під час Податкового Майдану, ні під час Автомайдану. Топтання ногами чинного законодавства та Конституції набувають все більш цинічних форм.

Особливо наочним підтвердженням цього факту є повторення неправомірних процедур при прийнятті у першому читанні законопроекту №8521 про внесення змін у Податковий кодекс України та розгляд законопроекту «Про внутрішню торгівлю».

 

Зокрема:

-       Урядом при підготовці зазначеного законопроекту 8521 порушено вимоги Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності»,

-       накладається додаткове регуляторне навантаження, яке не обґрунтовано розробником,

-       має місце нечітке унормування відносин щодо встановлення ставки податку,

-       має місце додаткове регуляторне навантаження на банки та фізичних осіб-підприємців при видачі короткотермінового свідоцтва та нечітке унормування відносин щодо видачі короткотермінового свідоцтва,

-       прогнозується значне додаткове регуляторне навантаження на підприємців,

-       фактично збережено обмеження на співпрацю підприємців-спрощенців з юридичними особами, оскільки останні підлягають обов’язковій реєстрації як платники податку на додану вартість, а процедура набуття такого статусу згідно з Податковим кодексом є складною, а досить часто і нереальною для проходження,

-       фактично встановлена заборона на застосування спрощеної системи оподаткування підприємцям, які здійснюють імпорт товарів

-       не визначено підстави відмови при видачі свідоцтва про спрощену систему, що є корупційно небезпечною ситуацією,

-       також ряд інших суттєвих неправомірних положень.

 

Розглянувши проект закону України «Про внутрішню торгівлю», ми прийшли до висновку щодо неможливості його прийняття з наступної підстави:

-       Мають місце суттєві порушення вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» та Методики проведення аналізу регуляторного впливу, яка затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2004 № 308, та інші важливі недоліки цього законопроекту.

Ми розуміємо, що уряд своїми хаотичними кроками хоче виправити цілий ряд власних помилок, паралельно з цим зменшивши спротив найбільш активних протестних верств нашого суспільства та максимально відтермінувати час власної відставки.

Але якщо ми і надалі будемо чинити кроки у не правовому полі і закривати очі на порушення законодавства, правової держави у нас не буде ніколи, а отже не буде і держави заможних та захищених громадян.

Наша вимога є простою: будь – які зміни до податкового законодавства мають вноситися та прийматися виключно з дотриманням чинного законодавства України. Усі неправомірно прийняті законодавчі акти мають бути відмінені.

Нашвидкуруч написаний і незаконно прийнятий Податковий кодекс треба не "латати", а розробити його нову редакцію робочою групою у складі представників наукових та підприємницьких кіл, громадських організацій та урядових установ.

 

 

Координаційна рада громадських організацій Асамблеї малого і середнього бізнесу України

25.06.2011р.

Категорія: Наши файлы | Додав: Правління
Переглядів: 598 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]