Вітаю Вас, Гость
Головна » Файли » Наши файлы

Володимир Щербина. В саму суть фукуціонування украєнської економіки ЗАКОНОДАВЧО закладена корупція:
01.12.2010, 22:49
В саму суть фукуціонування украєнської економіки ЗАКОНОДАВЧО закладена корупція:
для виплати кожної гривні заробітної плати роботодавець повинен врахувати в ціні товару чи послуги ще й ті податкові та соціальні зобов’язання, які слід виконати у зв’язку з її виплатою на руки в очищеному вигляді. Не важко порахувати, що для виплати найманому працівникові однієї гривні чистої зарплати вона повинна бути врахована в ціні товару як (1/0,8)*1,42*1,2)=2,13 грн.
Проте, виплатою заробітної плати у грошовій формі цикл відтворення не завершується. Його завершення відбувається шляхом споживання працівниками необхідних їм товарів та послуг. При цьому, коли згадана гривня легальної зарплати вийде на ринок споживання і складе платоспроможний попит, то з неї через механізм ПДВ держава вилучить ще 17 копійок. Тож сума податків та соціальних внесків, що припадають на одну гривню платоспроможного попиту, сформованого від легальної зарплати, складе 1,30 грн.! І це, - не враховуючи акцизів, митних зборів і різних інших податків.
Очевидно, що наведене співвідношення не може бути легально реалізоване навіть теоретично, тобто, реального джерела для фінансування податкових та соціальних зобов’язань, сформованих від легальної найманої праці, не існує. Це є джерелом численних проблем України як у фінансовій, так і в соціальній сферах, оскільки виставляє легальну найману працю за межі економічної доцільності. Відсутність джерела фінансування поточних податкових та соціальних зобов"язань в економіці не лише ослаблює Україну, а й робить законодавство про податки та соціальне страхування фікцією, профанацією!
І це ж таки є джерелом брехні та корупції: якщо рахунки не сходяться по критерію наявності джерела фінансування податкових і соціальних зобов"язань, ВСІ (включно з урядовцями), постають навіть не перед вибором брехати і давати/брати хабарі, чи ні, а перед нагальною необхідністю це робити. І брешуть, і дають/беруть, і будуть це робити, допоки українське суспільство не прийде до висновку: треба ДОКОРІННО ЗМІНИТИ Стандарти оподаткування та соціального страхування в Україні. ЖОДНІ СИЛОВІ СТРУКТУРИ З ПРОБЛЕМОЮ НЕ ВПОРАЮТЬСЯ, БО ВОНИ НЕ МОЖУТЬ ЇЇ УСУНУТИ І САМІ ПЕРЕБУВАЮТЬ В КОЛІ КОРУПЦІЙНИХ ЗВ"ЯЗКІВ ПЕРЕРОЗПОДІЛУ НЕСТВОРЕНОГО ПРОДУКТУ, ЯКЕ ЗАДАЄТЬСЯ ЗАКОНОДАВЧИМИ НОРМАМИ.
Без корупції ця "економіка" просто загнеться!
А вихід простий (він був запропонований Указом Президента №727/98): перенесення бази нарахування внесків до соціальних фондів (у тому числі й до Пенсійного) з заробітної плати найманих працівників на виручку з метою вивільнення заробітної плати зпід тягаря нарахувань різних зобов"язань.., при яких податкові зобов"язання нагромаджуються на соціальні (насамперед - пенсійні), до моменту використання яких дожити практично немає шансу. І цим оббираються родини, які втрачають свій інвестиційний ресурс - КАПІТАЛІЗОВАНІ пенсійні нагромадження.
Перенесення джерела сплати пенсійних внесків у солідарну частину ПФ на виручку від будь-яких продаж призведе до того, що для виплати найманому працівникові однієї гривні чистої зарплати вона повинна бути врахована в ціні товару як (1/0,8)*1,0*1,05*1,2)=1,58 грн., а додавши 17 копійок, які вилучаються з гривні зарплати через механізм ПДВ при споживанні, отримаємо 1,75 грн. Тобто, при цьому підході сума податків та соціальних внесків, що припадають на одну гривню платоспроможного попиту, сформованого від легальної зарплати, складе 0,75 грн. Тут чітко спостерігається наявність РЕАЛЬНОГО ДЖЕРЕЛА ФІНАНСУВАННЯ усіх поточних зобов’язань перед бюджетами та фондами, а крім того - для нагромадження у сімейних бюджетах.
Пропоновані у такому підході структурні зміни дадуть можливість з реальних фінансових джерел наповнити бюджети і Пенсійний фонд України, не обтяжуючи внесками до його солідарної системи заробітну плату найманих працівників і цим УСУВАЮЧИ КОМУНІЗАЦІЮ ПРАЦІ - ДЖЕРЕЛО БРЕХНІ ТА КОРУПЦІЇ.

Чекаю на відповідь.

З повагою,
Володимир Щербина, м. Львів.
Категорія: Наши файлы | Додав: Правління
Переглядів: 678 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]