Вітаю Вас, Гость
Головна » Файли » Наши файлы

Володимир Пилипук. Грамотні – аж жуть.
28.10.2012, 20:36

imageВолодимир ПИЛИПЧУК,
академік Академії економічних наук, професор

У сьогоднішньому  інтерв’ю пана Томенка є теза, що майбутнє України і своїх дітей українці визначать на виборах, керуючись ”... розумом, серцем, чи шлунком”. Хоча, я б замість сполучника „чи”, поставив би сполучник „та” (шлунком).

Наступне. Читаю останні соціологічні дослідження, які  показують, що ПР, начебто, „набирає” від 20 до 26% голосів виборців. А Тигіпко (найнездаліший за результатами роботи урядовець, не рахуючи Азарова) замахнувся аж на 30-35% голосів підтримки ПР за партійними списками.

Попереду –  суттєва девальвація валюти і такий же суттєвий зріст інфляції. Резерви НБУ невпинно і впевнено тануть. Збереження українців розтануть, як морозиво в літню пору.Спершу стосовно соціологічних досліджень. Методологія соцопитувань, що використовується в Україні, розрахована на застосування в умовах демократичного суспільства і не може вважатися прийнятною для  суспільства з авторитарною системою влади, тому що всі, хто незадоволений владою, але її бояться, відповідатимуть, що цю владу підтримують, або не знають. як голосуватимуть, або не знають, чи прийдуть на вибори. Згадана категорія (боязливих громадян) ніколи не відповість відверто, що голосуватиме „проти” влади. Не відповість, бо не знає наступного:

  • хто і для чого проводить опитування;
  • куди  і кому дослідники-„опитувачі” цю інформацію спрямують;\
  • чи не зашкодять його відповіді його ж кар’єрі, доброботу, спокою, свободі, чи  навіть-  його життю.

Соціологи мають розуміти, шо опитування проводиться не у вільній країні, а при диктатурі криміналітету. Люди-боягузи чи хитрі, завбачливі, не відверті завжди будуть казати, що вони "ЗА" владу.Соціологи мають розуміти, шо опитування проводиться не у вільній країні, а при диктатурі криміналітету. Люди-боягузи чи хитрі, завбачливі, не відверті завжди будуть казати, що вони "ЗА" владу. Але соціологи цих моментів не враховують, задаючи людям питання  "в лоб”.  У методології передвиборчих досліджень відсутні розрахунки кількості „заляканих” громадян, тому і відсутні поправочні коефіцієнти „на страх” людей перед владою.

Тому я пропоную будувати аналіз рівня підтримки влади на виборах на основі іншої методології. А саме тієї, про яку натякнув пан Томенко.

 Проаналізуємо, на яку максимальну підтримку населення може розраховувати ПР, відштовхуючись від згаданих вище висловлювань, при умові, що вибори відбудуться без фальсифікацій.

30-35% % підтримки  ПР (за Тигіпком) - це фантастика і велика неправда - одночасно! Моя оцінка  наступна: максимально можлива кількість голосів, що теоретично можуть бути віддані за ПР коливається в межах 17-19 %. І я так стверджую не як провидець, а як науковець, що знайомий з методологією статистичних досліджень. Такий висновок я зробив на основі аналізів результатів інших опитувань громадян, де предметом опитування були запитання на зразок наступного: „Чи задоволені своїм життям?” „Чи бажаєте ви змін у країні?”,  „Чи у вірному напрямку розвивається ситуація в державі?” , „Чи вірите у своє світле майбутнє в Україні?” та інші подібні. Так ось, мій аналіз результатів саме таких опитувань висвітлює число, що стійко коливається біля 17%. Якщо 17% громадян України всім задоволені і їх усе влаштовує, то саме вони за власним покликом душі МОЖУТЬ проголосувати за ПР. Повторюю –„можуть” голосувати за ПР, але чи будуть, чи всі вони прийдуть на вибори?

Одночасно, уявити собі людину, що не відноситься до згаданих 17% „щасливих” громадян, яка буде голосувати за владу, яка щасливими їх не зробила, важко.  НЕМОЖЛИВО собі уявити виборців, яких влада зробила НЕщасливими, і вони „забажають”  знову проголосувати за ПР, якщо вони не психічно хворі, чи неадекватні. Такі теж є. Недавно я прочитав думку одного луганчанина, який про відомого там регіонала сказав, що той бандит і обікрав Луганщину до нитки, але він голосуватиме за нього і ПР, бо основна біда - „бандери”!!!. Максимум, чого бажає цей донецький раб – стати рабовласником українців, але не рівним серед рівних. Тобто, для України не так страшний сам чорт, як .....чортенята.

80% активів України сконцентровано в руках 5% сімей жителів України. Не всі, але більшість із них – потенційні прихильники ПР. Щастя олігархів – загроза Україні!Сьогодні 73,5% жителів Луганскої області вважають, що ситуація в країні розвиваєтся в неправильному напрямку. А скільки „проголосує” проти влади – покажуть вибори. Якщо більше 27%,  то фальсифікація – основний прийом ПР. Якщо жителі центру, півночі і заходу України сприймали ПР на попередніх виборах як небажану політичну силу, то зараз сприймають як ворожу. По іншому склалась ситуація в південно-східному регіоні. Якщо жителі  цього регіону сприймали ПР на попередніх виборах як бажану і навіть любиму  політичну силу, то зараз частина з них змінила свою любов на відверту ненависть до них.  Тобто ПР в серцях і умах їх виборців вже програла.

Результати вищезгаданого аналізу „кількості щасливих” прихильників ПР підтверджуються  (збігаються) з результатами іншого аналізу, що проводився в інших площинах. А саме :

- 80% активів України сконцентровано в руках 5% сімей жителів України. Не всі, але більшість із них – потенційні прихильники ПР. Щастя олігархів – загроза Україні!

-  близькі друзі олігархів, що мають значний зиск від кооперації з ними - в межах 3-4%. Не всі, але більшість із них – потенційні прихильники ПР.

- весь чиновницький апарат, призначений ПР, та їх сім'ї - 1-1,5%. Не всі, але більшість з них – потенційні прихильники ПР, особливо на півдні-сході України.

- у кожній країні психічно хворих 2-3%. Це їх генетична "ніша" незалежно від національності, віросповідання, країни проживання та ін. Вони завжди „люблять” владу, навіть якщо вона не турбується про їх побут і лікування.

- фанатичні і агресивні прихильники "руськаго міра", або затяті, "професійні" анти українці: на всіх попередніх виборах вони не набирали й 2% голосів виборців.

- частина тих російськомовних, для яких російська мова - більший пріоритет, ніж рівень їх життя і демократичні цінності - приблизно 3-5%. 

У підсумку: знову отримуємо максимальне число гіпотетичної підтримки ПР у межах 17-19%. Як кажуть математики, це "максимум максиморум", що можуть набрати регіонали на виборах. Усі інші проценти (понад 17-19%) – то або "художній свист”, або передвиборчі, виборчі, післявиборчі маніпуляції, або незаконні "схеми”. Але якщо вибори відбудуться без належного контролю зі сторони виборців, то вони можуть почути  що за ПР "віддано" і 130% голосів виборців...

Одначе, влада вже програла, програла ДО початку голосування. Програла симпатії виборців, програла, бо кількість незадоволених владою громадян суттєво перевищила кількість нею „ощасливлених”.

Вивели за кордон біля 60 млрд. доларів і саме на таку суму збільшили заборгованість перед іноземними державами.Про провали влади написано багато:

- провал у економіці, коли за перше півріччя зріст ВВП був лише 3%, а за результатами року очікується ще нижче - 1% зростання, а в промисловості й сільському господарстві – стрімке падіння обсягів виробництва;

- провал пенсійної реформи, провал податкової реформи, провал соціальної політики;  

- бюджетна політика „розпиляна” на олімпійській циркулярці і досягла вершин „вишок Бойка”. Граються в управління економікою держави, як діти, але грабують, як дорослі;

- провал грошово-кредитної, курсової і монетарної політики. Вивели за кордон біля 60 млрд. доларів і саме на таку суму збільшили заборгованість перед іноземними державами. Нормальній владі Україні іноземні кредити для бюджету і НБУ не потрібні. Кредити потрібні злодіям при владі. Тому й курс гривні – під загрозою. Попереду –  суттєва девальвація валюти і такий же суттєвий зріст інфляції. Резерви НБУ невпинно і впевнено тануть. Збереження українців розтануть, як морозиво в літню пору .

- провал у боротьбі з корупцією, контрабандою, наркоторгівлею, работоргівлею, чорними трансплантологами, відмиванням „брудних” грошей, втечею капіталу в офшори... Складається враження, що не з самими негативними явищами покінчено, а покінчено саме з боротьбою проти них. Укріплюється думка в суспільстві і за межами країни, що саме влада очолює ("кришує”) згадані процеси.

Янукович із Азаровим, Тигіпком та ін., вступаючи перед „ЛОХторатом”, не перестають нахвалювати про небувалі успіхи за ці майже три проклятих роки, які „снізошлі” на Україну і її населення з донецьких териконів.Янукович із Азаровим, Тигіпком та ін., вступаючи перед „ЛОХторатом”, не перестають нахвалювати про небувалі успіхи за ці майже три проклятих роки, які „снізошлі” на Україну і її населення з донецьких териконів...

Одним словом, у боротьбі за „покращення” вже сьогодні найбільших досягнень здобула лише статистика. Чим більше чуємо про донецьке „покращення”, тим більше хочеться у „помаранчеву” руїну. При правильній ситемі управління державою, при цивілізованій владі чесні її громадяни не повинні бути бідними, а нечесні – багатими.

Провали в зовнішньо-економічній політиці влади:

- обсяги експорту продукції невпинно падають, а імпорту – ростуть;

- спільне українсько-російське будівництво АНів  виявилося блефом;

- знижку за газ (Харківські угоди) оформили як зростання боргу України перед Росією;

- зменшення ціни на російський газ, яку обіцяли перед виборами - довгограюча буфонада, спектакль ;

- будівництво терміналу для прийому зрідженого газу, отримання газу з Європи та інші „прожекти” стали анекдотами;

Чи бачили очі, що підписували? Чим керувалися депутати (ПР+ комуністи+ литвинівці), коли ратифіковували невигідний Україні договір, що призвів до падіння темпів зросту ВВП, до ескалації „сирної” війни?- підписання угоди про зону вільної торгівлі (ЗВТ) з Росією і СНД відбулося влітку, коли Україна досягла 3% зосту ВВП. Перед підписанням тигіпки-азарови обіцяли, що ЗВТ дасть додатковий приріст ВВП України в 3,5 відсотки. Тобто на кінець року мали вийти на 4,5 % зросту. Але вже сьогодні (за два місяці до кінця року) ті ж дійові особи вже повідомляють, що приріст ВВП України в 2012 році складе всього... 1%.  Як же ви рахували, втягуючи Україну в ЗВТ із СНД? Чи бачили очі, що підписували? Чим керувалися депутати (ПР+ комуністи+ литвинівці), коли ратифіковували невигідний Україні договір, що призвів до падіння темпів зросту ВВП, до ескалації „сирної” війни?

Наступне. Провали в зовнішньо-політичному курсі влади:

- команда ПР „успішно позбулася” політичної підтримки не лише Європи, США, але й Росії;

- а ні сухопутний, а ні водний кордони України з Росією, відповідно - не демарковані і не делімітовані, тобто не узаконені;

- євроінтеграція  - „наказала довго жити”;

- наближення України до європейських стандартів життя  відбувається способом „рака-самітника”; 

- лідери команди ПР стають „нерукопожатними” в світі через  пусто-порожні обіцянки і їх наступне НЕвиконання . 

Після обрання Януковича президентом України російські шовіністи почали називати нашу державу УРКАїною. Бо у ПР немає внутрішнього почуття, що вони керують великою європейською державою, немає любові до народу котрий фінансує їх утримання.

Вся активність ПР спрямована на любов до розваг, до приємного відпочинку, до міжнародного туризму, до власної розкоші, до власного збагачення, до майна за кордоном, до навчання дітей за кордоном, до лікування за кордоном, до спорту й мисливства (в тому числі й на власних громадян та на їх майно)....

Чесно кажучи, до  приходу ПР до абсолютної влади я оцінював їх  набагато сильнішими і якщо не розумнішими, то хитрішими, ніж виявилося тепер. Тепер вони плюс до їх піратських „достоїнств” виглядають банально некомпетентними в макроекономічних розрахунках і управлінні економікою держави. Лише один маленький приклад. Півроку „ламали собі голову” і „забивали баки” населенню, що якщо піднімуть пенсійний вік, то Пенсійний Фонд у 2013 році стане бездефіцитним. Запропонували і провели відповідний закон. Але.... дефіцит Пенсійного Фонду в 2012 році ЗРІС у 1, 5 рази.... Грамотні – аж жуть.
Категорія: Наши файлы | Додав: Правління
Переглядів: 719 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]