Вітаю Вас, Гість
Головна » Файли » Наши файлы

. Вивід зарплати з тіні. Фадєєв С.А.
[ Викачати з сервера (39.5 Kb) ] 02.02.2015, 12:23

6. Вивід зарплати з тіні.

 

Ситуація поточна:

Відсутність практичної зацікавленості з будь якої сторони.

 1. Робітник:  пенсія - далеко і мала, хвороба - поки що відсутня, або, навпаки - вже настала,  тому - зарплату зараз і реальну за будь яких форм.
 2. Роботодавець: зниження витрат - за будь яку ціну.

 

            Маємо результат.

 1. Слабке соціальне забезпечення.
 2. Малий платоспроможній попит на товари та послуги, бо, майже, треть населення - не платоспроможня.
 3. Замкнуте коло: купувати нікому, бо не за що, бо немає роботи, а для виробництва немає попиту і фінансів, а фінансів немає бо немає роботи і т.д..

 

Передумови для виправлення ситуації:

 1. Ліквідація першої спекулятивної складової - цю передумову слід створити.
 2. Негайне введення дворівневого соціального страхування (єдиного соціального внеску).

 

Заходи:

 1. Вирівнювання ситуації з різницею в доходах (зарплата і прибуток) дасть можливість більшому колу населення задовольнити свої потреби - забезпечити більший оборот коштів.
 2. Ліквідація першої спекулятивної складової забезпечить зростання бази обчислення соціального внеску (як і взагалі податку з доходів громадян).
 3. Доцільно поділити соціальний внесок на дві частини. Перша - для забезпечення солідарної системи соціального забезпечення (виключно мінімальні: пенсії, допомоги по непрацездатності та безробіттю, а також у повному обсязі - медичне обслуговування). Солідарна частина сплачується роботодавцем і не залежить від виплачених або обчислених сум заробітної плати.
 4. Друга - для забезпечення персонального пенсійного накопичення - з індексацією накопичених сум та витратою у подальшому для виплати додаткової пенсії (з будь якої причини - чи то інвалідність, чи за віком), а також заохочувальних сум - в момент виходу на пенсію та через кожні п'ять років у розмірі певного відсотка від наявного накопичення. Накопичувальна частина сплачується з доходів громадян.
 5. Вільний доступ до коштів персонального накопичення забезпечується як застрахованій особі - після досягнення пенсійного віку, так і спадкоємцям  застрахованої особи - після її смерті.
 6. Можливі додаткові умови доступу до персональних накопичень для застрахованої особи, яки б стимулювали як най подальший термін накопичування.
 7. Накопичувальна частина єдиного соціального внеску повинні бути такою, щоб був інтерес з боку робітника вимагати офіційної виплати заробітної плати, при чому складність процедури і зацікавленість сторін слід оцінити та врахувати. На мій погляд - краще вирахування із сум сплаченої заробітної плати, але роботодавцем (в момент і місці виплати).

 

 •  

            Чи мала кількість роботодавців не відчуває не тільки зацікавленості, навіть відповідальності в вирішення проблеми соціального захисту, але тиск з боку робітника, який хоче одержати реальні свої накопичення, дасть свій результат.

 

 •  
 1. Забезпечені пенсіонери та утриманці не створюють соціальної напруги.
 2. Забезпечені пенсіонери та утриманці також вносять долю в обіг коштів в економіці.
 3. Нарешті з'явиться можливість належного медичного обслуговування, дійсно повністю безоплатного і якісного.

 

 

Фадеєв Сергій Анатолійович

Черкаси 068 10 66 841

arfid@ukr.net

Категорія: Наши файлы | Додав: Правління
Переглядів: 563 | Завантажень: 22 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]