Вітаю Вас, Гість
Головна » Файли » Наши файлы

Віталій Комов Суть проекту формування структурованих територіальних громад.
[ Викачати з сервера (16.7 Kb) ] 26.09.2021, 14:44

ГО «ГРОМАДСЬКА РАДА САМОВРЯДУВАННЯ»

Тел. 095 196 86 89,  067 404 49 60

Суть проекту

формування структурованих територіальних громад.

 

Проект створює умови для розвитку громадянського суспільства на основі виконання стст. 1, 3, 5, 7, 8, 140, 143 Конституції України (далі – КУ), Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства (далі – Стратегія), Європейської хартії міст ІІ і розділу «Проблеми, які потребують розв’язання» Концепції Статуту територіальної громади м. Києва (рішення Київради від 20.12.2017 р. № 707/3714).

Методами реалізації проекту є спільна діяльність активних громадян та фахових спеціалістів щодо виконання пілотних проектів по формуванню мікрогромад, які мають стати частиною Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства на 2021-2026 рр.

Формування територіальних колективів на рівні мікрогромад будинків, кварталів та громад мікрорайонів (пп. 34, 35 Європейскої хартіі міст ІІ) забезпечує реальне здійснення принципу субсидіарності (правовий принцип Євросоюзу) і виконання стст. 3, 5, 8, 140, 143 КУ, дає можливість народу здійснювати владу безпосередньо. Що і є основою суті КУ.

На рівні району в місті або на рівні міста члени громади здійснюють владу безпосередньо і через органи місцевого самоврядування.

Мікрогромада багатоквартирного будинку і ОСББ є базовою формою самоорганізації і розвитку спільних ресурсів громади – бюджету, нерухомості, землі, комунальних підприємств.

В нашому проекті мікрогромада будинку, кварталу - це не суто господарське  утворення!

Ми виховуємо колективного власника в складі своєї громади. Як результат – поява колективної солідарності, робота на колективне благо. Даємо розуміння мешканцям їх ролі в формуванні та подальшому розвитку своєї громади.

 

 Фундаментальною частиною проекту є договори про спільну діяльність (ст. 1130 ЦКУ), які є базою соціальної вертикалі – від громадянина до державних органів влади. Формується система громад і органів влади на основі суспільних договорів (Статутів, положень), які є підставою для створення Конституція України на нових принципах.

Така система дозволить перезавантажити владу в Державі, встановити владну піраміду, основа якої знаходиться на землі серед людей.

  

  На прикладі великих міст, а саме Києва, де проживає більше  3-х млн. мешканців, ми бачимо, що неструктурована громада не може здійснювати владу безпосередньо, як це вимагає Конституція України.

 

Спроби Київської міської ради та її виконавчого органу – КМДА виправити ситуацію в рамках Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства за допомогою міської програми на 2020-2022 рр. не мають позитивного результату за відсутністю фахівців належного рівня.

Висновок.

Вважаємо справою честі членів громади за допомогою фахівців з Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України виправити ситуацію з виконанням міської програми «Сприяння розвитку громадянського суспільства на 2020-2022 рр.» з подальшою участю у виконанні Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2021-2026 рр.

 

Члени Правління ГО «Громадська рада самоврядування»,

 

Голова Правління                                                                                                    М. Сергеєв

 

ІНСТИТУТ ДЕРЖАВИ І ПРАВА

ім. В.М. Корецького НАН України

 

 

19.11.2015  № 3126/405

Голові ГО

«Громадська рада самоврядування»

КОМОВУ В.В.

 

На Ваше звернення від 12.11.2015 р. надсилаємо висновок науково-правової експертизи щодо проекту Концепції «Формування територіальної громади», підготовлений науковими співробітниками Інституту.

 

З повагою,

Директор Інституту, академік НАН України                                         Ю.С. Шемшученко

 

Висновок

науково-правової експертизи щодо проекту Концепції "Формування

територіальної громади", розробленої робочою групою ГО "Громадська рада самоврядування", виконаної відповідно до звернення голови ГО В.В. Комова

 

Розділ 5. Узагальнюючий висновок НП експертизи

Детальне вивчення та аналіз вищезгаданих правових актів, спеціальної юридичної літератури, а також положень проекту Концепції дають можливість зробити висновок, що вона є творчим, пошуковим документом, спрямованим на вдосконалення системи врядування і самоорганізації міської територіальної громади.

Проект Концепції може бути взятий за основу для його подальшого доопрацювання з врахуванням висловлених зауважень.

 

 

Науково-правові експерти:

 

Доктор юридичних наук, професор, старший науковий

співробітник відділу конституційного права та

місцевого самоврядування Інституту держави і права

ім. В.М. Корецького НАН України                                                                    О.В. Батанов

 

 

Кандидат юридичних наук, доцент, старший науковий

співробітник відділу конституційного права та

місцевого самоврядування Інституту держави і права

ім. В.М. Корецького НАН України                                                                     М.О. Пухтинський

 

 

м. Київ, 19 листопада 2015 р.

 

 

 

 

Категорія: Наши файлы | Додав: Правління
Переглядів: 12 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]