Вітаю Вас, Гость
Головна » Файли » Наши файлы

ВИМОГИ (проект) Учасників автопробігу через місто Запоріжжя в рамках республіканського автопробігу, організованого Всеукраїнською Асамблеєю
30.04.2011, 23:51

ВИМОГИ

(проект)

Учасників автопробігу через місто Запоріжжя

в рамках республіканського автопробігу, організованого Всеукраїнською Асамблеєю малого та середнього бізнесу1. Розпочати реформування суспільних відносин в Україні з регуляторної реформи, яка спрямована на поліпшення якості державного регулювання та недопущення прийняття недоцільних чи неефективних регулювань шляхом залучення громадськості до участі в управлінні державними справами.

2. Поширити сферу регуляторної політики на всі види суспільних відносин, однією зі сторін яких є населення України чи окремі соціальні групи.

3. Внести зміни до закону про Регламент Верховної Ради України, згідно яких визначити процедуру прийняття законів-регуляторних актів.

4. Сформувати механізм регуляторної політики, з метою забезпечення якісного державного управління таким чином, щоб його стрижнем став Президент України.

5. При правотворенні:

- керуватись статтею 22 Конституції України згідно якої: «При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод»;

- оприлюднювати проект закона-регуляторного акта разом з аналізом його регуляторного впливу;

- в аналізі регуляторного впливу обов’язково досліджувати яким чином регулювання впливає на суб’єктів малого підприємництва;

- не допускати недбалості при підготовці законопроектів та пояснювальних записок до них.

6. Взяти за основу для внесення змін до Податкового кодексу України щодо спрощеної системи оподаткування законопроект «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва», який розроблений на основі Концепції спрощеної системи оподаткування, узгоджений Асамблеєю малого та середнього бізнесу й пройшов обговорення у всіх регіонах України.

7. Встановити мораторій на здійснення податковими органами перевірок суб’єктів малого підприємництва.

8. Внести зміни до Податкового кодексу України, встановивши податкові канікули для малого бізнесу.

9. Запровадити оподаткування нерухомого майна з метою згладження соціальної нерівності в Україні.

10. Прийняти закон про боротьбу з корупцією, виключивши з нього ті норми, які спотворюють сутність боротьби з корупцією та спрямовані на дискредитацію законопроекту шляхом встановлення явно неадекватних норм.

11. Зняти з обговорення законопроект «Про внутрішню торгівлю» у зв’язку з тим, що він підготовлений із порушенням Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

12. Встановити, що платниками до солідарної системи пенсійного забезпечення є власники капіталу, створеного за рахунок експлуатації найнятих працівників. Приватні підприємці, які не експлуатують найманих працівників не повинні сплачувати внески до солідарної системи пенсійного забезпечення.

13. Розглядати питання щодо наближення пенсійного віку до європейських стандартів лише після входження України до двадцяти найбільш економічно розвинутих держав світу (G20).

14. Розпочати перегляд регулювань у кожній із галузей економіки України на предмет їх системності, узгодженості та відповідності принципам регуляторної політики – від регуляторних актів Верховної Ради України до регуляторних актів органів місцевого самоврядування.

15. Переглянути норми Податкового кодексу України на предмет їх внутрішньої узгодженості та відповідності принципам державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності.

16. Вирішувати питання щодо отримання нового траншу міжнародної фінансової допомоги лише за умови надання громадськості звіту про використання, із градацією до копійки, попереднього фінансового запозичення.

17. Заборонити нарахування штрафу та пені з прострочених виплат за валютними кредитами, термін розрахунку за які припав на період фінансової кризи. Подовжити термін розрахунку за такі кредити до 2030 року.

18. Припинити глузування над підприємцями шляхом тиражування популістських заяв про великі досягнення нинішніх урядовців із дерегулювання, які полягають у видані нових регулювань замість вжиття дієвих заходів щодо забезпечення виконання вже прийнятих регулювань, здійснюються безсистемно та суттєво не впливають на поліпшення бізнес-клімату в Україні, зокрема:

- про відміну дозволів на виготовлення печаток, які не повинні видаватись ще з 06.10.2006, після набрання чинності частиною 1 статті 4 Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності»;

- скасування використання печатки для юридичних осіб приватного права, яке економить дві секунди, що витрачає підприємець для прикладення печатки до свого підпису в той час, коли підприємець витрачає години для вистоювання в черзі до податківця для здачі запровадженого з 01.01.2011 щомісячного звіту;

- перегляд регуляторних актів органів місцевого самоврядування згідно закону України «Про прискорений перегляд регуляторних актів, прийнятих органами та посадовими особами місцевого самоврядування» замість здійснення контролю та нагляду, у тому числі органами прокуратури, за дотриманням вимог закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» щодо формування та здійснення регуляторними органами, у тому числі Кабінетом Міністрів України, регуляторної політики;

- введення «модельних статутів» для суб’єктів господарської діяльності, що не вирішує жодної проблеми підприємців, так як у друкованих виданнях та в мережі Інтернет достатня кількість різноманітних типових статутів;

- створення посади Урядовий уповноважений з питань дерегулювання, замість того щоб кошти, що витрачаються на утримання одного високопосадовця, спрямувати на фінансування багатьох посадових осіб найнижчої ланки, які безпосередньо надають адміністративні послуги підприємцям.

19. Надати звіт, у розрізі регіонів, скільки було складено протоколів про адміністративні правопорушення суспільних відносин, взятих під охорону нормами статей: 166-10; 166-11; 166-12 Кодексу України про адміністративні правопорушення за час, коли Бродський М.Ю. очолював Держкомпідприємницва.

20. Завершити формування Єдиного державного реєстру документів дозвільного характеру та забезпечити взаємодію адміністратора дозвільного центру з місцевими дозвільними органами, суб’єктами господарювання та територіальним органом спеціально уповноваженого органу з питань дозвільної системи у сфері господарської діяльності щодо притягнення до адміністративної відповідальності осіб, які порушують терміни видачі документів дозвільного характеру.

21. Посилити відповідальність посадових осіб за порушення вимог законодавства щодо питань надання документів дозвільного характеру.

22. Встановити кримінальну відповідальність за порушення вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» у виді: штрафу; позбавлення права обіймати певні посади; виконання громадських робіт.

23. Запровадити відповідальність контролюючих органів за збитки, завдані суб’єкту господарювання при здійсненні державного нагляду (контролю) з порушенням чинного законодавства України.

24. Притягнути до відповідальності осіб які:

- винуваті у бездіяльності при підготовці законопроекту про внесення змін до законів України «Про Державний бюджет України на 2010 рік» та «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» у зв’язку з недотриманням вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», яка визнана протиправною згідно Постанови Окружного адміністративного суду міста Києва від 18.01.2011 за справою № 2а-14832/10/2670;

- недбало, згідно висновку Головного науково-експертного управління Верховної Ради України, підготували пояснювальну записку до законопроекту «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи».

25. Скасувати розпорядження Кабінету Міністрів України № 114-р від 14.02.2011 «Про призначення Бродського М.Ю. Урядовим уповноваженим з питань дерегуляції господарської діяльності» як такого, що видано з порушенням чинного законодавства, дискредитує сутність адміністративної реформи Президента України так як Уряд зберігає «міністерські посади» для посадовців, що втратили довіру підприємців.

26. Покласти в основу регіональної політики принцип, згідно якого адміністративні та управлінські послуги, що надаються суб’єктам господарювання, повинні бути якомога ближче наближені до споживачів таких послуг.

27. Забезпечити на регіональному рівні:

- вжиття дієвих заходів щодо припинення стихійної торгівлі;

- заборонити використання виставок-ярмарок як форми здійснення роздрібної торгівлі, що циклічно переміщається регіонами України.

28. Поновити діалог влади та бізнесу шляхом щоквартального проведення республіканських та регіональних заходів за програмою «Влада та бізнес – партнери».

https://docs.google.com/document/d/1FS_GjUmb0kEnq4HaunIFDytbEuDOiYgmAXyNXu8qYlo/edit?hl=ru


Категорія: Наши файлы | Додав: Правління
Переглядів: 550 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]