Вітаю Вас, Гость
Головна » Файли » Наши файлы

ВИМОГИ ДО ВЛАДИ
[ Викачати з сервера (17.6 Kb) ] 08.06.2010, 01:00

ДОДАТОК

до листа Асамблеї громадських організацій

малого та середнього бізнесу України

від 31 травня 2010 р. №04-05-10

 

Затверджено Асамблеєю громадських організацій

малого та середнього бізнесу України

від 11 травня 2010 р.

 

 

ВИМОГИ

ЩОДО СПІЛЬНИХ ДІЙ З ПІДТРИМКИ

МАЛОГО ТА СРЕДНЬОГО БІЗНЕСУ УКРАЇНИ

 

1.  Унести зміни до Закону України «Про засади державної регуляторної політики в сфері господарської діяльності» стосовно неможливості прийняття регуляторного акту без  застосування процедури його публічного обговорення. Провести швидке дерегулювання (методом гільйотини) діючих регуляторних актів центральних та місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, в першу чергу, тих, що регулюють порядок надання адміністративних послуг всіх видів;

2.  Встановити мораторій на будь-які зміни нормативно-правової документації, що стосуються спрощеної системи оподаткування. Реформу спрощеної системи оподаткування провести після реформування загальної системи оподаткування.

            3. Забезпечити застосування «декларативного принципу» при видачі документів дозвільного характеру. Унормувати єдині підстави для відмови у видачі документів дозвільного характеру, їх анулювання, призупинення, переоформлення.

4. Розробити та прийняти Закон України «Про саморегулівні організації підприємців», в якому передбачити передачу частини адміністративних функцій  таким саморегулівним організаціям.

5.  Шляхом внесення змін до Кодексу України про адміністративні порушення та Кримінального кодексу України встановити кримінальну та адміністративну відповідальність за нанесення шкоди в результаті неправомірних дій представників державних органів, зокрема, органів державного нагляду (контролю).

            6. Встановити постійний цільовий нагляд органів прокуратури за дотриманням вимог Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) в сфері господарської діяльності». При цьому встановити норму, що позапланові перевірки суб‘єктів малого підприємництва  здійснюються виключно за наявності санкції прокуратури або рішення суду.

            7. Забезпечити формування та функціонування в кожному регіоні інфраструктури підтримки підприємництва. Забезпечити розробку та запровадження державних цільових освітніх програм для суб’єктів малого підприємництва.

8. Забезпечити дотримання вимог Закону України «Про державну підтримку малого підприємництва», зокрема:

скоротити перелік товарів, робіт, послуг, які підлягають обов’язковій сертифікації. Розширити сферу декларування відповідності, що помітно скоротить видатки бізнеса на здійснення процедур обов’язкового підтвердження відповідності товарів (робіт, послуг) вимогам безпеки;

встановити пільгові тарифи на технологічне під’єднання до електричних мереж;

встановити обов’язкову квоту для малого підприємництва при держзакупівлях;

сформувати законодавчі основи мікрофінансової діяльності;

вдосконалити систему сертифікації сільськогосподарської продукції, яка забезпечила б максимально швидке постачання продукції, яка скоро псується,  в торгівельну мережу;

вдосконалення законодавства щодо переважного права викупу суб’єктами  малого і середнього підприємництва державних і муніципальних  обєктів   нерухомого майна в частині встановлення   принципу доброчесного орендаря.

            9. У першочерговому порядку прийняти Закони України ««Про ринки та ринкову діяльність з продажу продовольчих та не продовольчих товарів», «Про сімейне підприємництво», зміни до Закону України «Про автомобільний транспорт» в частині відшкодування перевізникам вартості перевезень пільгових категорій пасажирів, компенсації витрат у разі підвищення вартості паливно-мастильних матеріалів, спрощення документообігу, оптимізації процедур контролю у сфері автомобільного транспорту, врегулювання відносин перевізників, власників автостанцій та регуляторних органів у сфері автомобільного транспорту.

            10. Унормувати та запровадити процедури громадської експертизи рішень органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.

 

 

 

Категорія: Наши файлы | Додав: Правління
Переглядів: 732 | Завантажень: 128 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]