Вітаю Вас, Гость
Головна » Файли » Наши файлы

Вікторія Олексієнко. Для того, щоб перемогти, нам треба йти у наступ!
20.04.2011, 00:09
Для того, щоб перемогти, нам треба йти у наступ!

Від Всеукраїнського з’їзду малого та середнього бізнесу і Народної колегії –
до Загальноукраїнських акцій «Вперед! За Вільний простір!»

7 квітня 2011 року в Українському домі в Києві відбувся Всеукраїнський з’їзд малого та середнього бізнесу, а 13 квітня близько 500 делегатів зібралися у Будинку Вчителя, щоб продовжити розпочату розмову про те, яким чином суспільство повинно переформатувати свою владу, аби її найвище керівництво усвідомило провальність своєї діяльності і тієї законодавчої бази, яка приймається без узгоджень з громадськістю і наперекір здоровому глузду.  
Участь у роботі з’їзду і Народної колегії взяли делегати, які представляють громадські організації підприємцівТатарбунарського району, а також Координаційного центру «Бізнес від Дністра до Дунаю», що об’єднує організації підприємців 8 районів Бессарабії.
Делегати з усіх областей України, представники всеукраїнських, регіональних та галузевих об’єднань обговорили проблеми, які існують сьогодні у малого та середнього бізнесу – з оподаткуванням, звітністю, перевірками, закриттям діяльності, оформленням земельних актів.

«Залиште мікробізнес у спокої!»

«Сьогодні нам треба брати здійснення реформ у свої руки, бо так, як їх здійснює нинішня влада, ми розуміємо, що не буде від цього нікому краще, буде тільки гірше, - розпочала роботу з’їзду Оксана Продан, голова Всеукраїнського об’єднання підприємців малого і середнього бізнесу «Фортеця». – Величезну купу проблем створив для малого бізнесу податковий кодекс, бо приймався всупереч здоровому глузду. Ми вийшли на акції протесту, на Майдані ми відстояли свою спрощенку, своє право на життя. Але що далі? Ми знову змушені відстоювати свої права, виходити на Автомайдани. Ми з вами постійно захищалися від влади. Ми просили у влади піти нам назустріч, умовляли зменшувати непосильні платежі, ми намагалися домовлятися з владою. Але ми повинні усвідомити, що захист – це перший крок до поразки. Для того, щоб перемогти, нам треба наступати. Необхідні рішучі дії. Для цього треба визначитися, що нам потрібно. Саме нам необхідно формувати ту модель економіки, яку ми хочемо бачити після здійснення реформ».
З різкою критикою щодо дій податкової служби виступила голова профспілки «Єднання» Черкаської області О. Ф. Ракова. «Кожен день і кожну годину ми боремося за своє існування. Величезна кількість декларацій, відсутність механізмів нарахування внесків і податків, неузгодженість між податковою службою і пенсійним фондом призводять до того, що підприємцю немає коли працювати, йому весь час треба кудись бігти, звітувати, кланятися, виправдовуватися за чиїсь чужі помилки. Після моніторингу ситуації в Україні довелося зробити такий висновок: найголовніша причина того, що підприємці зараз масово закривають свою діяльність – це єдиний соціальний внесок. Населення країни дуже стрімко біднішає, купівельна спроможність падає, страждають від цього і ремісники, і ті, хто надає різні послуги, і на ринках в основному торгують пенсіонери. Навряд чи можна назвати підприємцем людину, яка неспроможна сплачувати щомісяця єдиний соціальний внесок у сумі 326 гривень. Це – не підприємці, це виживанці. Такий мікробізнес взагалі треба залишити в спокої: ці люди не випрошують у держави нічого, то нехай собі виживають, не можна нав’язувати їм це пенсійне навантаження. Чомусь не зробили обов’язковим соцстрах, а зробили обов’язковим платіж в центр зайнятості».


«Підприємці звикли працювати на результат»

Народний депутат Ксенія Ляпіна зробила слушне зауваження на адресу лідерів підприємницьких організацій, які останнім часом займаються більше власним піаром, аніж конструктивном об’єднанням: «Ви не працюєте на результат, тому влада розслабляється. Роблячи гучні заяви і ультиматуми до влади, ви не проявляєте рішучості і не доводите справу до логічного завершення, тим самим втрачаєте довіру серед своїх прихильників. Нам всім хочеться завтра прокинутися, і побачити ідеальну владу, ідеальне підприємницьке середовище. Але треба бути реалістами. Нам не потрібна імітація діяльності – нам потрібен результат, нам потрібно сьогодні працювати, щоб забезпечити своїм родинам належний життєвий рівень вже зараз. Потрібно об’єднуватися. Але нині підприємницькі організації розділяють амбіції. З одного боку, це природньо: всі лідери мають свої амбіції. Однак якщо амбіції розділяють – з цим треба щось робити. Треба мати механізми узгодження дій між всіма центрами впливу, які сьогодні склалися в бізнес-середовищі. Проводити в черговий раз заходи «для галочки» - це шлях в нікуди. Стосовно єдиного соціального внеску, який пропонують скасувати для інвалідів і пенсіонерів. А що робити студенту, який стоїть поряд? Він теж самозайнята особа, що працює на власний страх і ризик. Сьогодні створюється негативний імідж малого підприємця, який нібито обкрадає вчителів і лікарів, бо не хоче сплачувати податки. Ви чудово розумієте, що це неправда. Треба пояснювати і державі, і суспільству, в чому відмінність підприємницької діяльності. Більшість колег-депутатів отримують величезні дивіденди за свій капітал, однак чомусь не сплачують в пенсійний фонд жодної копійки, тому що доходи від капіталу обкладаються  податком у 5 %, і все! Прекрасна система, чудова система тільки для тих, хто є великими власниками. А чому ви гірші? От про це треба говорити людям, а не займатися соціопопулізмом, який спрямований проти вас в першу чергу. Протистояти треба своїми обгрунтованими пропозиціями. І такий законопроект, який звільняє вас від участі у солідарній системі пенсійного забезпечення вже давно лежить у Верховній Раді, але він не буде рухатися доти, поки вашої волі на це не буде. Це – ваші звернення, ваша підтримка, ваша позиція і роз’яснювальна робота. Підприємницьке середовище підтримає лише тих лідерів, хто працюватиме на результат».

«Обраний нами шлях не був прорахований…»

Голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податків та банківської діяльності Віталій Хомутинник пояснив позицію комітету: «Маємо питання, яке збурило суспільство наприкінці минулого року, і залишається не зовсім вирішеним зараз. Ми маємо певні висновки. Обраний нами шлях був не зовсім прорахований з самого початку, і в нашому комітеті про це неодноразово говорили. Але позиція була така, і вона була незмінна. Остаточне рішення президента безумовно поставило остаточну крапку на всіх перипетіях, на всіх дебатах і на всіх питаннях, які були в Кодексі стосовно спрощеної системи оподаткування. Але на сьогоднішній день це питання не закрите, напрацьовуються різні версії подальшого оподаткування малого і середнього бізнесу, і відповідно спрощеної системи, яка існує з 1998 року і дуже важко сприймає будь-яке нове. Спрощена система оподаткування існує в Європі, існує в країнах СНД, і в різних своїх виглядах має місце бути в найрозвиненіших країнах. В основному це полягає в спрощеній системі обліку доходів, витрат та звітності та зменшенні ставки податків для певних категорій бізнесу. Але я вважаю, що питання підтримки бізнесу не має закінчуватися тільки питаннями оподаткування, питаннями регулювання податкової політики та звітних процедур. Це має бути комплексне вирішення питання, мають бути залучені банківські ресурси для кредитування малого бізнесу, особливо це стосується початкової стадії. Також, на мою думку, треба надати певний час для адаптації малого бізнесу і заборонити будь-які перевірки контролюючих органів, для того, щоб дати час стати на ноги, для того, щоб працювати і заробляти гроші. Ми наполягаємо на тому, щоб пом’якшити процедуру адміністрування податків, проведення перевірок, застосування фінансових санкцій тощо. Слід говорити про збільшення граничного обігу річного доходу для суб’єктів малого підприємництва, які можуть використовувати спрощену систему оподаткування. Поріг цього доходу – це предмет окремої дискусії, яка має проводитися разом з вами. Податок на промисел скасовано, але взамін нічого не запропоновано. Ми напрацювали комплексні зміни до податкового кодексу, які будуть застосовуватися з різних питань, і мені здається, ми разом зможемо вирішити ті складні питання, які ще залишаються».
Виступ В. Хомутинника викликав неоднозначну реакцію серед делегатів, однак опоненти поводилися толерантно, виважено, та й нардеп своєчасно покинув з’їзд, бо поспішав на засідання профільного комітету.

«Для чого приймають закони, які неможливо виконувати?!»

Серед виступаючих була народний депутат Наталя Королевська. «Чим більше у нас буде проходити таких заходів, тим сильнішою буде консолідація бізнесу, людей діла, тих, хто сьогодні годує державу. Один з доповідачів вірно сказав: у Нью-Йорку розуміють, хто наповнює державний бюджет. Там чітко розуміють, що робочі місця створює не влада, не чиновники, а ділові люди. Але поки не буде змінена філософія державної політики, малі підприємці залишатимуться в ролі «терпил», як говорять у Донецьку. В інформаційному полі України найпростіше було створити ворогів народу саме з представників малого підприємництва. Великий бізнес зараз при владі: він у пошані. З вчителями, з лікарями бояться сперечатися. А хто у нас роздроблений в країні? Тому малий бізнес призначили на роль поганої невістки. Тому й доводиться спостерігати, що всі жостокі методи, всі репресивні законодавчі норми застосовуються виключно у відношенні до малого бізнесу. Тут є своя філософія: чим незалежнішою і самостійною почуває себе людина, тим важче нею керувати. Нашим сьогоднішнім керманичам не потрібні незалежні громадяни. Нам, на жаль, не вдалося відстояти усі вимоги стосовно відміни податкового кодексу. Ми вкотре повірили, що влада нас почує і зрозуміє. Діалогу ми ніби-то діждалися, але всі обіцянки влади закінчилися для малого бізнесу канікулами суворого режиму. Всі ми готові сплачувати податки, але нам потрібно знати, що взамін нам гарантує держава. Тільки спільна відповідальність може давати результати. А безвідповідальність вкотре доводить, що в кого є влада, у того є сила, той і виявляється переможцем. Для чого приймаються закони, які неможливо виконувати? Для того, щоб той, хто спробує їх виконувати, одразу потрапляв у розряд злочинців. А злочинець – найперший клієнт державних органів, і він змушений робити те, що йому буде диктувати влада. Хоча бізнес завжди добровільно намагався жити в злагоді з владою. І це нормально. Ділові люди повинні відчувати себе захищеними, для того, щоб розвивати власну справу. Але ні для кого не секрет, що сьогодні 50 % бізнесу знаходиться в тіні. Сьогодні значно вигідніше працювати «під кришою» окремих можновладців. Нещодавно пролунала слушна думка: завжди спрацьовує закон підлості. Може, варто законодавчо затвердити його у Верховній Раді, і тоді він не буде спрацьовувати? Може, нарешті вже легалізувати і «кришу»?! Бо поки буде стимулюватися «тіньовий» сектор, які б геніальні закони ми не писали, за відсутності здорової конкуренції ніякого толку з того не вийде. Наші проекти влада ігнорує, все одно дурником роблять малий бізнес, бо в тому, що дурна влада – вони самі собі ніколи в цьому не зізнаються. Якщо громадяни України не поставлять під контроль владу, то влада тоді до смерті законтролює не лише малий бізнес, а й увесь український народ. Тільки єдина команда, у якої існує єдина мета, спроможна досягти перемоги, заради народу, а не заради окремих найбагатших осіб. Ми повинні довести владі, що в цій країні є малий бізнес, що це не спекулянти і шантажисти, а це ті люди, які наповнюють бюджет, за чий рахунок живе влада. Коли ми з позиції сили зможемо довести свої права і відповідальність, тільки тоді з нами розмовлятимуть на рівних. Неприпустимо принижуватися і випрошувати собі якісь мізерні подачки. Поки ми будемо знаходитися у ролі прохачів, нас будуть переконувати, у чому ми неправі, і які наші борги, і що ми повинні робити. Всі, хто готовий боротися за свої права, приєднуйтеся до акції «Вперед!» Якщо ми проявимо свою наполегливість і волю, то зможемо виборювати власні права по всій «вертикалі влади», і не лише у Києві, а й усіх регіонах України».

Народна колегія

А 13 квітня у Будинку Вчителя, колишній Центральній Раді, відбулася Народна колегія представників малого і середнього бізнесу. Разом з Наталею Королевською, лідерами Асамблеї громадських організацій малого і середнього бізнесу та підприємницьких громад з усіх регіонів України було продовжено розмову, розпочату на з’їзді малого і середнього бізнесу.
Підприємці одними з перших починають ставати на захист власної незалежності, закликаючи до рішучих дій усі верстви українського суспільства. Вони звертаються до вчителів, медиків, студентів, пенсіонерів, державних службовців, демократичних партій і організацій об’єднати усі зусилля проти бездарної і безвідповідальної політики сьогоднішніх керманичів держави. Закликаючи до акції «Вперед», переважна більшість учасників зборів активно розпочали узгоджувати свої дії, створювати на місцях штаби з підготовки до Всеукраїнської громадянської акції «Вперед! За Вільний простір!»
Мета акції:
  1. Припинити соціальні експерименти влади над народом.
  2. Зупинити політичні та економічні репресії.
  3. Забезпечити конкурентний розвиток економіки 21 століття.
  4. Встановити жорсткий контроль суспільства над владою.
  5. Прийняти народні реформи.

Народна колегія стала першим етапом акції «Вперед! За Вільний простір!», яка об’єднує всіх активних людей, небайдужих до майбутнього країни.
Близько 250 громадських організацій з усіх регіонів України підтримали рішення з’їзду малого і середнього бізнесу та Народної колегії. До акції приєднуються сотні людей, професійні та галузеві Союзи і Асоціації, ініціативні групи активістів, лікарі, вчителі, студенти, пенсіонери.
«Ми закликаємо до революції свідомості! Прокидайтеся, громадяни України!»
Об’єднання всіх заради порятунку країни – наша національна ідея!
Зміна системи виборів та формування влади – наша програма!
Мирний шлях та законні засоби боротьби – наша тактика!
Нас багато, і правда на нашій стороні, а правда – це сила!

Таким було спільне рішення зборів, такими стали гасла Всеукраїнської громадянської акції «Вперед! До Вільного простору!»

Вікторія Олексієнко,

Татарбунари – Київ – Татарбунари,
7/13 квітня 2011 року

На фото ( у прикріпленому файлі): 1. Народний депутат Наталія Королевська взяла участь у роботі Всеукраїнського з’їзду малого і середнього бізнесу та в Народній колегії. 2. У президії Всеукраїнського з’їзду.
3. Представники більше 250 громадських організацій взяли участь у Народній колегії, яка відбувалася у будинку колишньої Центральної Ради України. Делегати прийняли рішення: примусити владу виконувати власні передвиборні обіцянки і свої обов’яки перед народом України. Учасники народної колегії звернулися із закликом до всього українського народу приєднатися до Всеукраїнської громадянської акції «Вперед! До Вільного простору!», і 14 травня оголосити в Україні Днем гніву.
Категорія: Наши файлы | Додав: Правління
Переглядів: 922 | Завантажень: 0 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
1 евгений  
0
Всё верно всё правильно да.Как говорил товарищ Саахов в известной комедии.Где агитаторы в городах от организаций мс бизнеса где поездки Королевской и Ляпиной по Украине говорить о том что все должны сами понять и дойти до каких то выводов так ждать будем очень долго и реакция может быть не предсказуемая.Единственно с чем соглашусь хватит просить милости пора переходить к жёстким акциям проблема №1 единый соц налог основное требование ОТМЕНИТЬ!

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]