Вітаю Вас, Гость
Головна » Файли » Наши файлы

Вікторія Алєксєєнко.Звичайне державне шахрайство
04.09.2010, 01:01

Звичайне державне шахрайство

 

Кажуть, гречка подорожчала… А я й не помітила, бо давно вже не купляла. Той Інтернет такого наговорить!

Але зовсім не про гречку хочу розповісти нашим читачам. Просто мушу повідоміти, що до нашого міста днями завітали представники обласної інспекції по цінам. Інкогніто! Тобто, таємно. Тихцем прокрадалися до продуктових магазинів, щось там вистежували, мабуть, робили приписи і обкладали штрафами. За що? Про це нам невідомо.

У відділі економіки нам відповіли, що дійсно, такі люди у нашому районі є, однак чітко визначити мету візиту вони не змогли.

Та ми тих загадкових ревізорів все ж таки знайшли! У якому магазині – не скажемо, бо не хочемо підставляти господарів. Однак хочемо повідомити, що про мету свого візиту навіть самі контролери чіткої відповіді не надали. «Нас прислали сюди, ми просто звичайні виконавці!» - тремтячими губами вимовляла жіночка одеської зовнішності, і тремтячими руками написала нам посаду свого керівника: «Начальник Державної інспекції з контролю за цінами в Одеській області Круковська Ліля Михайлівна. Тел. (048)728-33-73. м. Одеса, вул. Канатна, 83, 12 поверх (каб.1225), відділ продовольства».

Підприємці показували цікаві папери, які їм видавали контролери з Одеси: перелік документів, необхідних для проведення перевірки (всього 28 найменувань документів, необхідних для перевірки!), і записочка, написана  від руки про те, щоб до 31 серпня 2010 року керівник прибув до Одеси в Державну інспекцію за цінами для перевірки. Ніяких розпоряждень, ніяких рішень, тим більше ніяких законних підстав щодо здійснення перевірки не було надано. За словами підприємців, подібні перевірки здійснюються майже кожного року з однією метою: зібрати певну кількість грошей «з рук в руки». Якщо в Татарбунарах, то розцінки менші, а якщо їхати в Одесу за вказаною вище адресою – сума значно зростає. Тому деякі наші підприємці вважають за щастя, коли ці новітні Ревізори призначають побачення на території нашого міста.

Слід зазначити, що з перевірками приходять до зареєстрованих легальних підприємців, які постійно сплачують податки, і є законослухняними громадянами. Вони найбільше потрапляють під подібні санкції. «Тіньові» підприємці або вдало «шифруються», якщо бізнес маленький, або відбуваються легким «відкупом» від подібних служб, не сплачуючи при цьому жодної копійки до бюджету. Їх теж можна зрозуміти: навіщо платити двічі? Все одно представникам малого бізнесу держава не дає ніяких гарантій щодо перспектив розвитку і соціального захисту.

Шкода підприємців, які ведуться на подібне державне шахрайство. Якби вони уважно вивчили Закон України «Про ціни і ціноутворення», ознайомилися з Постановою Кабінету Міністрів від 13.06.2002 р. за № 803 «Про заходи щодо проведення моніторингу цін і тарифів на споживчому ринку» і розглянули Положення про Державну інспекцію з контролю за цінами, вони б спокійно вказували на двері таким горе-ревізорам, а  збережені кошти вкладали б у розвиток власного виробництва.

До речі, коли останній раз ці контролери моніторили ціни на вугілля, дрова та скраплений газ? З якого дива ці соціально значущі товари так жорстоко подорожчали? Адже Президент всім нам обіцяв, що не допустить здорожчання вугілля. Ціну на хліб місцеві товаровиробники підняли на кілька копійок, і такий гвалт зчинився. Чому ж ніхто не питає, як вижити дрібним провінційним підприємцям в умовах державного «бєспрєдела»?

 

Вікторія Алєксєєнко
Категорія: Наши файлы | Додав: Правління
Переглядів: 705 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]