Вітаю Вас, Гость
Головна » Файли » Наши файлы

ВІКТОРІЯ АЛЄКСЄЄНКО. ЗАКОНОТВОРЧА ВАКХАНАЛІЯ
04.09.2010, 00:57

ЗАКОНОТВОРЧА ВАКХАНАЛІЯ

 

Українці ще й досі не можуть відійти від жахливого для малого підприємництва проекту податкового кодексу, як нам вже навязують термінове обговорення проекту закону «Про громадські організації». Причому терміни обговорення неймовірно стахановські: на сайті Одеської обласної адміністрації проект з’явився 11 серпня цього року, з відділу внутрішньої політики нас запросили на громадську раду при РДА на 27 серпня, а на тому ж таки обласному сайті висить повідомлення, що свої пропозиції слід надсилати на електронну адресу до 26 серпня.

В центральних газетах немає проекту закону «Про громадські організації». Авторства теж не вдалося встановити. Тобто, на громадській раді ми обговорювали анонімку. Причому не найкращої якості, тому що нині діючий Закон України «Про обєднання громадян» є досить виваженим і толерантним. Єдина незручність – в законі зібрані воєдино статті про політичні і громадські організації.

Яким чином, коли, і у якому вигляді будуть приймати цей проект закону у Верховній Раді? Хто розглядатиме пропозиції громадян зі змінами та доповненнями? Наскільки поінформоване суспільство з приводу обговорення? Питань – безліч. Хто дасть відповідь – невідомо. От вам і відкрите громадянське суспільство…

 

Поки верстався номер, нам вдалося знайти на сайті Міністерства економіки цікаву інформацію, яку наводимо нижче.

 Оприлюднено проект Закону України "Про громадські організації"     

20.08.2010 | 14:33 |

Департамент розвитку соціальної та гуманітарної сфери       

 Законопроект розроблено Міністерством юстиції на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 6 травня 2005 року № 324 (пункт 80 Плану), розпоряджень Кабінету Міністрів України від 22 квітня 2005 року № 117 (абзац другий пункту 10 Заходів), від 27 квітня 2006 року № 243 (абзац другий пункту 10 Заходів), від 26 квітня 2007 року № 238 (абзац другий пункту 10 Заходів) та від 26 квітня 2007 року № 239 (пункт 12 орієнтовного плану).

На сьогодні правові та організаційні основи реалізації права на свободу об’єднання регулюються Законом України "Про об’єднання громадян", який слід визнати застарілим та таким, що не забезпечує дотримання європейських стандартів у сфері правового регулювання діяльності громадських організацій. Сучасне законодавство стосовно об'єднань громадян має низку серйозних вад, серед яких - ускладнена процедура державної реєстрації громадських організацій та здійснення її за територіальним принципом, здійснення державного контролю за статутною діяльністю цих організацій тощо.

З огляду на зазначене, Міністерством юстиції України разом із заінтересованими органами виконавчої влади розроблено проект Закону України "Про громадські організації", основною метою якого є визначення правових та організаційних основ реалізації права на свободу об’єднання, створення сприятливих умов для утворення і діяльності громадських організацій та розвитку громадянського суспільства в цілому.

Прийняття Закону України "Про громадські організації" надасть можливість створити сучасну нормативну базу для забезпечення реалізації права особи на свободу об’єднання у громадські організації.

Проект Закону України "Про громадські організації" та пояснювальна записка розміщено на веб-сайті Мінекономіки: http://www.me.gov.ua в рубриці "Обговорення проектів документів" та урядовому сайті "Громадське суспільство і влада" в розділі "Консультації з громадськістю".

Строк приймання пропозицій та зауважень до законопроекту - 29.08.10

  Пропозиції та зауваження до законопроекту просимо надавати в письмовій формі поштою за адресою: Мінекономіки, вул. Грушевського 12/2, м. Київ, 01008

електронною поштою:   ifedorova@me.gov.ua

 

Можна було б сказати, що коментарі зайві, але мене турбує ось який момент: на що сподіваються законотворці? Чому так заплутано і кулуарно розробляють, обговорюють, а затим і приймають такі важливі для суспільства закони? Кому вигідно плутати сліди, ніби заляканим зайцям? Це називається згортання демократії чи встановлення авторитарної диктатури? Чи вірною дорогою йдемо, товариші?

Татарбунари, Одеська область, районне обєднання громадян «Рідний край»

Категорія: Наши файлы | Додав: Правління
Переглядів: 692 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]