Вітаю Вас, Гость
Головна » Файли » Наши файлы

Відкритий лист до Президента України Януковича В.Ф.
[ Викачати з сервера (55.5 Kb) ] 06.09.2010, 21:59

Відкритий лист

до Президента України В. Ф. Януковича

 

 

Шановний пане Президент!

 

            Звернутися до Вас спонукають надзвичайні обставини – відверті зазіхання на конституційний лад нашої країни, згортання демократичних свобод, грубі порушення політичних і соціально-економічних прав громадян, серйозні загрози державній незалежності України, що є результатом здійснюваного Вами і Вашою командою політичного курсу.

         Початок Вашої президентської каденції позначився зухвалим нехтуванням Конституції і законів України, застосуванням методів залякування одних і купівлі інших представників політикуму, внаслідок чого Верховна Рада перестала бути парламентом і перетворилась у слухняну машину для голосування. Агресивно-слухняна і некомпетентна, підпорядкована партії регіонів і Вам особисто більшість Верховної Ради, ігноруючи парламентську опозицію, штампує законодавчі акти і створює «правопорядок», вигідний олігархічним кланам, а не суспільству і громадянам України. Промовистими прикладами таких законів є закон про ратифікацію Харківських угод, закон про засади внутрішньої і зовнішньої політики України, закон про судоустрій і статус суддів.

         Ви намагаєтесь обсадити донецькими кадрами всі регіони України, щоб на додаток до підпорядкованої Вам Верховної Ради мати ще й слухняні адміністрації на місцях.

         Під приводом реформування судової системи Ви зруйнували її, практично ліквідувавши Верховний Суд України, суттєво обмеживши права громадян на судовий захист, підірвавши гарантований Конституцією України принцип незалежності суддів і судової системи.

         З початком Вашої президентської каденції в Україні відбувається наступ на незалежні ЗМІ і свободу слова.

         Ваша політика дволика й нечесна. В ті хвилини 30 серпня цього року, коли Ви в розмові з пані Меркель у Берліні нахвалялися, що найбільше переживаєте за збереження свободи слова в Україні, суд у Києві з Вашого благословення відібрав частоти у двох телеканалів, що дозволяють собі критикувати Вашу команду, позбавив їх телепередач для окремих українських місцевостей.

         Нині Ви зважились на спробу нелегітимних змін Конституції України заради збільшення і продовження терміну своїх повноважень. При кишеньковому парламенті, відсутності справедливого правосуддя і свободи слова концентрація влади в руках однієї особи неминуче призведе до запровадження в Україні авторитарного режиму, неспроможного функціонувати на благо суспільства.

Ваші намагання копіювати правителів Кремля і вірнопіддано імпортувати в Україну «модель Путіна» є контрпродуктивними і безперспективними. Така модель неприйнятна для України, яка відрізняється від Росії як за геополітичними та економічними параметрами, так і за ментальністю народу. Тим більше, що «путінізм» виявив свою неефективність у самій Росії, де назріває серйозна політико-соціальна криза. Про це відверто говорять як прибічники кремлівського режиму, так і опозиція, свідчать дослідження і висновки як російських, так і зарубіжних аналітичних центрів.

Нагальним для України є не сліпе перенесення на український ґрунт  чужої і протиприродної за своєю суттю моделі «єдиноначалія» та «єдиномислія», а відновлення умов, необхідних для формування дієздатної Верховної Ради та забезпечення її нормального функціонування. В Україні задекларована свобода виборів, але існуючий виборчий закон через закриті партійні списки фактично позбавляє громадян свободи вибору, що є протиправним і, по суті, вже спричинило загибель українського парламентаризму.

Свою відданість ідеям свободи, парламентської демократії і служіння суспільству Ви могли б реально довести, виступивши ініціатором ухвалення Верховною Радою нового закону про вибори народних депутатів, який запроваджував би відкриті виборчі списки та балотування визначених партійних кандидатів у конкретних виборчих дільницях, проведення після цього дострокових парламентських виборів для формування парламенту з якісно новим депутатським корпусом. Легітимний шлях до реформування Конституції України пролягає лише через такий парламент.

Ви і Ваша команда, спокусивши частину виборців обіцянками швидкого підвищення добробуту громадян, виявилися неспроможними запропонувати суспільству осмислену соціально орієнтовану економічну політику, яка ефективно захищала б усе суспільство. Харківська здача життєво важливих інтересів держави під приводом одержання уявних поступок Кремля в газовому питанні обернулась для громадян значним підвищенням ціни на газ і перевагами лише для підтримуваних Вами олігархічних кланів, збільшенням рівня інфляції, подорожчанням продуктів харчування та товарів повсякденного попиту, зростанням вартості комунальних послуг.

Контрольований Вами уряд нещодавно виступив з ініціативою нових переговорів з російською стороною для перегляду цін на газ. Які забаганки Кремля будуть задоволені на цей раз і за рахунок яких стратегічних інтересів України?

Чи не краще замість розпродажу України в обмін на ефемерні поступки з боку Росії в газовій сфері розпочати модернізацію газовидобувної галузі України та експлуатації газових родовищ на українському шельфі в Чорному і Азовському морях із одночасним запровадженням енергозберігаючих технологій і використанням відновлюваних видів енергії?

Ви і Ваш уряд установили режим  некомпетентного ручного управління фінансами та економікою, посилення адміністративного і податкового тиску, результатом чого стала зростаюча, як ракова пухлина, корупція й тінізація національної економіки. А задекларовані Вами економічні реформи і боротьба з корупцією відбуваються за принципом «друзям – усе, ворогам – закон» і супроводжується сприянням олігархам та придушенням малого і середнього бізнесу. Об’єктом примусу стають бізнесмени, які підтримують політичні сили, опозиційні партії регіонів.

Прикриваючись гаслом подолання бідності, Ви і Ваша команда насправді здійснюєте політику, внаслідок якої бідні стають ще біднішими, а багаті ще багатшими. Попри проголошувані раніше наміри і обіцянки, пропонований Вашою політичною силою податковий кодекс не передбачає запровадження принципу прогресивного оподаткування та визнаних у всьому цивілізованому світі податків на нерухомість, банківські депозити та трансакції. Отже, найзаможніші звільняються від ключових бюджетоутворюючих податків, сплата яких таким чином перекладається на плечі решти громадян.

Відсутність належних умов для розвитку малого і середнього бізнесу при поляризації суспільства на величезну масу бідних і незначну кількість надмірно багатих, які накопичують свої статки за допомогою несплати податків і корупції, принижує людську гідність мільйонів громадян і породжує небезпеку соціального вибуху.

Ігноруючи азбучні заповіді національної безпеки, однакові для всіх країн, Ви  віддаєте науковий, промисловий і аграрний потенціал України в одні руки – руки російського бізнесу, який використовується кремлівською владою як знаряддя експансії.

Водночас Ви за згодою маріонеткового парламенту і на догоду Москві проголосили позаблоковий статус України і тим самим позбавили нашу державу можливості гарантувати свою безпеку за допомогою надійних міжнародних механізмів. І це зроблено, незважаючи на те, що владна еліта Росії вважає незалежну державність України історичною аномалією, яка має тимчасовий характер і повинна бути ліквідованою.

 «Самоізоляція» України шляхом позаблоковості залишає її сам на сам із Росією і становить особливу загрозу в поєднанні з відверто антиукраїнським гуманітарним курсом Вашого уряду, спрямованим на руйнацію ідентичності української нації – системоутворювального складника Української національної держави. Діючи в такий спосіб, нинішня влада закладає нищівну міну під фундамент незалежної державності України.

Історичний досвід свідчить: можна тимчасово залякати народ кривавими екзекуціями, адміністративно-міліцейськими репресіями, всілякими заборонами та утисками,  але побороти віковічне прагнення українців до правди, свободи і національної незалежності неможливо. Саме це зумовлює стратегічну мету планованої в Москві антиукраїнської гуманітарної політики – створення України без українців і української нації, щоб таким чином розв’язати «українське питання» раз і назавжди.

Заявляючи про свою прихильність до української культури, підтверджуючи статус української мови як єдиної державної мови, демонстративно примушуючи окремих членів урядової команди до використання української мови, Ви водночас санкціонуєте проведення політики витіснення української мови, а, отже, знищення української нації і української держави. Це цинічна й аморальна гра. У щирість Ваших декларацій і демонстрацій можна буде повірити лише тоді, коли українська мова стане засобом спілкування всіх державних чиновників усіх рівнів і в усіх регіонах України, коли українофоби типу Д. Табачника не матимуть змоги керувати державними установами і коли будуть скасовані всі підписані і схвалені антиконституційні накази й розпорядження, спрямовані на відновлення русифікації України та позбавлення українців історичної пам’яті.

Замість того, щоб після перемоги на виборах 2010 року виявити державну мудрість, зваженість і зробити все для об’єднання України, конструктивної співпраці влади і опозиції, відновлення злагоди у суспільстві, Ви дієте за принципом помсти і реваншу.

Кому Ви мститесь? Вашому попереднику, котрий зробив вирішальний внесок у Вашу перемогу?

Чи мільйонам українців, винищених Голодомором 1932-1933 рр.? Ставши Президентом,  Ви заперечили геноцидний характер цього злочину, хоч 2003 року як прем’єр-міністр України публічно визнавали цю трагедію нашого народу геноцидом.

Чи тій значній частині українського народу, яка голосувала проти антиукраїнських пунктів Вашої програми і яка зазнає сьогодні принижень із боку знавіснілих українофобів, які з Вашого благословення намагаються знищити українську мову, переписати правдиву історію України на догоду Кремлю, повернути нас у радянське минуле, перетворити український народ на безнаціональне населення, приписавши його до утопічного «русского мира», що його нав’язує Україні Ваш духовний наставник – московський патріарх Кіріл-Гундяєв.

Невже Ви не усвідомлюєте, що Ви Президент України, а не вівця в отарі пастуха Кіріла?

Невже Ви не розумієте, що насаджувана ним програма «русского мира» є програмою войовничого російського націоналізму, реалізація якої спрямована як проти українців та української церкви, так і проти представників національних меншин та інших конфесій?

Невже Вам подобається роль управителя Малоросії і перспектива увійти в історію як могильник України, що перетворив суверенну європейську країну на південно-західну губернію Російської неоімперії?

Ми, члени Народного Комітету захисту України, не можемо мовчати, спостерігаючи, як системно, безжально і послідовно йде наступ на українську державність, українські національно-історичні та релігійні цінності, українську економіку і фундаментальні права людини, включно зі свободою слова, зібрань та мирних демонстрацій.

Ви як глава держави і гарант дотримання Конституції несете особисту відповідальність за те, що Україна перетворюється на покірливого сателіта, який входить до зони домінування Кремля всупереч Вами ж проголошеного принципу позаблоковості України.

Ми цілком усвідомлюємо, перед якими зовнішніми і внутрішніми викликами стоїть будь-яка українська влада. Ми розуміємо необхідність компромісів, але ми ніколи не погодимось із капітуляцією держави перед антиукраїнськими силами.

Ситуація в Україні вже привертає увагу країн-членів ЄС, США, Канади, інших демократичних країн, світової громадськості, бо наша країна – не ізольований поневолений острів Євразії, а невід’ємна частина європейського простору свободи й демократії. Будьте певні, якщо здійснюваний Вами антидемократичний і антиукраїнський політичний курс триватиме, дуже швидко розвіється міф про Вас як проєвропейськи орієнтованого лідера, який нібито стабілізував ситуацію в Україні і помирив Україну з Росією. Перетворення України на російський протекторат,  придушення ЗМІ та опозиції немає нічого спільного ні зі стабілізацією, ні з мирними взаєминами рівноправних суверенних держав.

За умов, що склалися, у нас немає іншого вибору, як закликати народ до мирного опору владі руйнівників України. Заяви, протести, мирні демонстрації, масові громадянські рухи, акції опозиційних партій, а передусім – вільне волевиявлення виборців на майбутніх виборах до органів місцевої влади, а згодом і до Верховної Ради – все це засвідчить волю українського народу до самостійного існування в демократичній соборній державі.

Ми переконані, що за нами більшість українського народу.

Прислухайтесь до голосу більшості.

 

 

Від імені Народного комітету захисту України:

 

Голова Луганського обласного об’єднання

Всеукраїнського товариства „Просвіта”                                    Володимир Семистяга

 

Голова Луганського обласної організації

Об’єднання українських націоналістів-державників                  Юрій Кисельов

 

Голова Луганської обласної філії

Асоціації дослідників голодоморів в Україні                    Ірина Магрицька

 

Голова Луганського обласного відділення

Союзу українок України                                                     Яна Колесник

 

Голова Луганського міського товариства

української мови імені Тараса Шевченка                                    Володимир Литвин

 

Голова Луганської обласної організації

Всеукраїнської громадської організації

„За помісну Україну”                                                          Валентин Ткалич

 

Голова Луганської обласної організації

„Молода Просвіта”                                                              Станіслав Шейнога

 

Голова Луганської обласної організації

Всеукраїнського педагогічного товариства

імені Григорія Ващенка                                                      Дора Тимошевська

 

Голова Біловодської районної правозахисної

жіночої організації „Первоцвіт”                                         Віра Аннусова

 

Голова Луганського обласного історико-

просвітницького благодійно-правозахисного

товариства „Меморіал” імені В. Стуса                               Юрій Єнченко

 

Голова Луганської обласної громадської

правозахисної жіночої організації „Чайка”                       Лариса Заливна

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Категорія: Наши файлы | Додав: Правління
Переглядів: 909 | Завантажень: 83 | Коментарі: 2 | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 2
2 Валерій Добродєєв  
0
P.S. --- забув додати наступне - Ставши... (останнім часом було таке) ...переконаним безпартійним, я змінив своє відношення до цього питання і вступив до лав політичної партії Самоврядна Українська Держава ( http://partiya-sud.org.ua ), виконуючи в ній обов'язки "тимчасового" Голови Ради Старійшин (на період створення такої Ради) - повідомлення про Ваш лист своїм партійцям я вже відіслав сам.

1 Валерій Добродєєв  
0
Здорово і вірно... - ваш публічний лист є яскравою ілюстрацією до пророчого рядка вірша нашої Ганни Гайворонської: "Луганщина - світанок України..."
Та чи отримає це послання якийсь ефективнимй результат в "перевихованні" цього "завгара"..? --- зрозуміло всім, що ні... АЛЕ... свій позитивний результат він вже отримав - кожен справжній українець не може залишитись осторонь того, що вами заявлено.

Я вважаю ваш відкритий лист тою шкарубкою робочою рукавицею... (а не ніжною лайковою рукавичкою) ..., яку кинуто вами всіма в нахабно усміхнену пику цього "фраєра"... - далі має бути вже сама "дуель", та ця "скотиняка" від неї відмахнеться...

Весь час, уважно слідкуючи за розвитком діяльності Асамблеї... (дякуючи тому що, за сприяння Анатолія Ковальова, я є адресатом ваших розсилок) ...та не приймаючи своєї участі в ваших практичних діях - у вас все добре виходить і без "сопливих"), я продовжую невпинно працювати над програмою конкретних практичних дій, які мають привести до заснування нами своєї нової Народної Республіки Україна...

Після того, як я прийняв участь в семінарі "Самоорганізація українців", скликаного 27 - 30 серпня справжніми українцями в селі Мельники, Чигиринського району, Черкаської області - фактичній столиці Холодноярської республіки 1917 - 1022 років, моя робота... (в стартовому її варіанті) ...доведена мною майже до кінця і через декілька днів я запропоную Координаційній Раді Ансамблеї розіслати свої пропозиції всім її учасникам...

Пропоную вислати текст листа на адреси колективних розсилок холодноярській групі... (я називаю нею тих українців, які з'їхались на семінар до Холодного Яру) - більше 70-ти учасників...
<samo.org.ua@gmail.com>

та Зарваницькій групі (західна та південно-західна Україна) - більше 60-ти учасників...
<zarvanycya.googlegroups.com>

Це ще два прогресивних угрупування наших справжніх українців, з якими я налагодив свій звязок.

З величезною повагою та щирою пошаною до вас всіх, ваш Валерій Добродєєв.


Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]