Вітаю Вас, Гість
Головна » Файли » Наши файлы

Валрій Перепелиця. Партійна дисципліна чи узурпація влади?
28.02.2016, 16:36

Партійна дисципліна чи узурпація влади?

У суботу, 27 лютого 2016 року, набрав чинності закон №1006 «Про внесення змін до Закону України "Про вибори народних депутатів України", згідно з яким дозволяється виключення кандидатів в депутати парламенту з виборчого списку партії після виборів. Документ був опублікований в офіційній газеті Верховної Ради "Голос України" 26 лютого.

Закон "Про вибори народних депутатів України" доповнено положенням: "Партія, яка висувала кандидатів у депутати, включених до її виборчого списку, яка взяла участь в розподілі депутатських мандатів, може прийняти рішення про виключення кандидата у депутати, який за підсумками результатів виборів .. . вважається необраним, зі свого виборчого списку у будь-який час після дня виборів до прийняття рішення ЦВК про визнання його обраним".

Нагадаю, що парламент України підтримав законопроект №3700 нардепа Олега Ляшка, який передбачає дозвіл партіям виключати кандидатів у народні депутати України з виборчого списку в багатомандатному окрузі після оголошення результатів виборів і до прийняття рішення Центральної виборчої комісії про визнання їх обраними.

Сам законопроект було прийнято (а точніше сказати продавлено) після 25 голосувань (!) відразу за основу і в цілому.

Цей закон отримав широке засудження в суспільстві й отримав назву закону про "партійну диктатуру", Комітет виборців України назвав спробу узаконити зміну результатів виборів партіями узурпацією державної влади та закликав президента ветувати законопроект. Однак 25 лютого президент Петро Порошенко підписав закон.

Не можу не погодитись з Комітетом виборців України, який наголошує на тому, що Закон №1006 порушує одне із базових прав громадян, закріплених в Конституції України, а саме обирати та бути обраними. Закон №1006 надає політичним партіям право виключати кандидатів із виборчого списку партії вже після встановлення результатів виборів, що фактично дозволяє партіям переглядати результати виборів в ручному режимі.

Зважаючи на те, що більшість політичних партій в Україні є «іменними», карманними та фінансуються зверху, не важко здогадатися хто буде визначати кому бути депутатом, а кому ні. В українського народу окрім злиднів залишилось тільки право вибору, надія змінити життя на краще, і те хочуть забрати. Місце в парламенті, як білети в цирк, будуть купляти, але вже не на округах а в партійних «кукловодів». Але навіщо тоді вибори? Може хай лідери фракцій (олігархи)  відразу призначають депутатів, то й на виборах бюджетні кошти зекономимо.

Вважаю, що останнім часом робота нашого «народного» парламенту перевершила досягнення «народних обранців» часів Януковича. Не відстає від парламенту і гарант Конституції вправно підписуючи подібні закони.

Скільки можна наступати на одні й ті ж граблі? Коли ми навчимося обирати і контролювати владу …? 

 

 

Голова Драбівської районної

  організації Аграрної партії України                                             В.В.Перепелиця

Категорія: Наши файлы | Додав: Правління
Переглядів: 558 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]