Вітаю Вас, Гість
Головна » Файли » Наши файлы

Валерій Приходько. Виступ   при обговорені теми «Фізична та систейнова економіки. Схожість та розбіжності»
19.05.2018, 15:04

32637171 1820138391624914 5694467919656779776 n

Виступ

  при обговорені теми «Фізична та систейнова економіки. Схожість та розбіжності». Доповідачі доктори економічних наук Володимир Шевчук та Леонід  Мельник  (2018-05-17, товариство «Знання» м. Київ)

Шановні, я вдячний і не дивуюсь сміливості вчених панів виступити з такою темою у їх ортодоксальному розумінню Економіки. Враховуючи на те, що я не є, у сьогоднішньому розумінні філософії класичної економіки її прихильником, я можу бути більш відвертим та чесним.

Чомусь тисячолітній досвід поколінь, коли ми беремось за якусь справу, ігнорується або ми його не знаємо, або не розуміючи концептуальність явищ і процесів, у даному випадку суспільно-економічних відносин, беремося, у своїй величі, за створення своє особистої теорії.

Ще моя бабуся говорила, що треба танцювати від печі. Це фольклор - надбання нашої спадщини. А.П. Чехов казав: «Не має такої речі, яка б у євреїв не могла бути прізвищем». Так і з Економікою. Не розуміючи цього ми маємо Економіку: планову, завдання, стійку, сталу, правову, поведінкову, психології, ринкову, екологічну, інформаційну, електронну, квантову, цифрову, веб, інтернет, фізичну і т.д. Ще нарешті і систейнову. Відчуваєте жах блуду. А пуд, як був, він так і є 16 кГ.

Не визначивши поняття Економіки, як об’єкту дослідження, ми використовуємо терміни, які не розуміємо. Це ж треба придумати щирими українцями таке слово – систейнова, його навіть  не має у словниках. І не даремно у доповіді автор  сформулював її поняття у класичних визначеннях вищеназваних економік. Це як у Конституції, де у її тексті не має   визначення її поняття, а ми кричимо про неї – нам потрібна нова.

Яка схожість і розбіжність? По перше, коли виникла 200 р. назад необхідність дати оцінку ємкості економіки, почали використовувати, і нічого більше, як інструмент виміру фізичні показники. Це як у любій галузі, та й людину оцінюють по вазі (масі), зросту і т.п. І тут ми зробили підміну дослідження філософії Економіки, як об’єкту, дослідженням її показників – інструментів, які самі пособі не є Економікою. Ще гірше так звана систейнова Економіка, бо інструментом оцінки Економіки є  ознака  її стану. У психіатрії це зветься симптомами.

До речі, як правило, із 76 лауреатів Нобеля у галузі економіки, згідно рішення комітету,  нагороду отримано  за використання математичних методів (інструменту), наприклад теорії катастроф, при досліджені процесів, які відносяться до Економіки. І ніяк ці рішення не змінюють природу – філософію Економіки. Суспільно-економічні формації по К. Марксу, як розвивалися від первісних до капіталістичних відносин відповідно устрою, так і не змінили саму Економіку – її Мету: накопичування і збагачування, як інструменту Влади.

Тому треба мати Концептуальне, світоглядне бачення Економіки – мистецтва процесу досягнення якості життя у взаємовідносинах людей у суспільстві і їх взаємодії з навколишнім середовищем. Все інше від лукавого – масонів, як політика інструменту управління земною цивілізацією.

На останнє розповім дуже показний та життєвий анекдот. Нічого особистого. То ж – громадянська  війна. Агітатори несуть знання в маси. Революціонерка у останньому слові виступу перед червоноармійцями каже: «…Грамотна і освічена людина ніколи не буде вірити в Бога! Товариш Ленін сказав – не  має ніякого Бога! Які будуть товариші запитання?». Один солдат встав і ніяковіючи та переминаючись на ногах сказав: «Ось запитати хочу. Сам стільки років думаю, а відповіді не маю. Це ж чому таке діється, ось корова ходить, так такими великими оладками, а коні, навпаки крученими такими товстими шарами, а вівці і кози – кульками, схожими на горох?». Революціонерка відповідає «Я не ветеринар! У коровах та конях не розбираюсь!». «Ото ж, каже солдат, у гімні не розбираєтесь,  а беретесь судити вже про Бога». 

Валерія Приходько

Категорія: Наши файлы | Додав: Правління
Переглядів: 62 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]