Вітаю Вас, Гость
Головна » Файли » Наши файлы

В запропонованій редакції Податковий кодекс приймати не можна
[ Викачати з сервера (42.5 Kb) ] 21.08.2010, 10:12

Розгляд Податкового кодексу  в запропонованій редакції слід відкласти

18 серпня  в Києві відбулася Асамблея громадських організацій малого та середнього бізнесу України. Зїхалися лідери із усіх областей. Також брали участь в роботі лідери громадських організацій непідприємницького напрямку.

Прозвучали та включені в резолюцію питання консолідації громадських організацій за викорення із суспільних відносин негативних явищ, за розвиток справжнього народовладдя, питання про захист підприємництва та ін.

Показовим є  те, що багато делегатів були одягнені у футболки із надписом; «Влада – це Я», «Чиновник – Мій найманий працівник».

Було висловлене категоричне, одностайне твердження, що запропонований проект Податкового кодексу являється антинародним, антипідприємницьким, його повністтю слід відкинути, його неможливо «косметично» підправити.

19 серпня 2010 р.  ДПА України  в Києві організувала обговорення проекту Податкового кодексу під красивим лозунгом: «Реформування податкової системи з громадянами та для громадян». Але представників Асамблеї підприємництва малого та середнього бізнесу, які направили масу пропозицій  щодо Кодексу, так  і не запросили. Виникає підозра, що запрошують лише тих «громадян», які підтримують пропозиції розробників проетку, тобто Кодекс не для всіх громадян. Під словами «для громадян» розробники мабуть розуміють лише себе та представників олігархічного бізнесу. (Див.  http://www.sta.gov.ua/control/uk/publish/article;jsessionid=3E4BEF0B4138BBC4156207D3BCA19240?art_id=265086&cat_id=90622)

 

Чому запропонований проект Кодексу   шкідливо приймати? А тому, що він не вирішує основних  завдань. А саме:

1.      Не сприяє розвитку національного виробництва, захисту українського виробника, нашої валюти. Україна являється постачальником не готової продукції, а сировини. А завозять нам навіть сало, часник та цукор, не говорячи вже про вироби промислової групи. Цим даємо роботу, створюємо робочі місця не в себе, а в країнах імпортерах.

Наповнити бюджет, збільшити реальний ВВП можна лише  розвитком виробництва та експортом не сировини, а готових виробів.

2.      Кодекс не вирішує проблеми встановлення раціональної  «вилки» між мінімальною та максимальною пенсією та зарплатами. Асамблея пропонує, щоб  «вилка» між мінімальною та максимальною пенсією та зарплатою не перевищувала  10 разів. До речі, в Німеччині максимальна пенсія можебути більша від мінімальної лише в 6 разів. У нас багато елітних пенсіонерів  отримує в 120 разів більшу  пенсію від мінімальної. А говорять – бідна країна, дефіцит Пенсійного Фонду?!

3.      Пропонуємо в Податковий кодекс включити інструмент  порівняння річних витрат відносно річних надходженя. Лише існуюче податкове законодавство, а також запропонований проект дозволяє  витрати робити із непоказаних прибутків. Чиновники, які логічно не можуть за життя заробити вартість своїх палаців, спиртових заводів, які виростають в них за кілька років їх правління і коштують міліони доларів.

4.      А щоб вони не ховали «ліві» гроші в закордонних банках, то потрібно Податковим кодексом заборонити  розмішувати  кошти в  іноземних банках, в офшорних зонах Кіпру та ін. Наших грошей за границею є більше, ніж кілька річних бюджетів, більше, ніж нам потрібно для запозичень.

5.      Якщо на одну особу припадає понад 200 кв.м. житла, то такі приміщення повинні оподатковуватися. Якщо приміщення виробничого характеру, ні в якому разі не слід оподатковувати. Нехай працює на виробництво, на створення робочих місць. Податок заплатися із товару.

6.      Проект не вирішує можливості виникнення картельних змов та можливість безмежного підвищення цін на монопольні товари. Ми не раз були свідками, коли домовлялися між собою постачальники нафтопродуктів  і  в  один день на всіх заправках зростали ціни на 20%. В результаті змови зернотрейдерів різниця між скупками зерна в Україні значно відрізняється  від розумних величин в порівнянні, наприклад, із аналогічними польського чи німецького фермера. А продають і наші трейдери і німецькі по однакових цінах – відповідно цін Лондонської товарної біржі. Електроенергію продають населенню по 24 коп.,  а підприємцям по 83 коп. за кВт год. Що це? Куди дівається різниця? Чому 500% рентабельність? А на ліках (часто фальсифікованих) заробляють ще більше, за рахунок хворого, за рахунок пенсіонера. Це слід припиняти негайно.

7.      Кодекс не передбачає спрощення та зменшення податкової документації.  Наприклад, фермерське господарство здає щомісяця звіт що складається із 9 сторінок і більше. Кому це потрібно? Крім цього ще й форми міняються, буває не раз на рік. Або те, що ведемо подвійний облік. Від цього країна не стає багатшою, що показує практика попередніх років. Потрібно кардинально спрощувати як облік, так  звітність.

8.      Кодекс повинен передбачати контроль громадськості за роботою податкових органів.  Адже ми платимо податки, ми утримуємо на своїй шиї  службовців-податківців, то ми зобовязані і контролювати за тим, як наші кошти використовуються, чи справляються нами найняті  службовці із своїми обовязками.

9.      Кількість податківців в Україні слід зменшити вдвічі, якщо не більше. Порівняйте, скільки на душу населення   припадає податківців в Німеччині, США, Франції і скільки в Україні.

Все це підтверджує, що проект Податкового кодексу підготовлено наспіх, не продумано, односторонньо і в цілому шкідливо як для економіки, так і для громадян.

Так, що теза «з громадянами та для громадян»  сюди аж ніяк не клеїться.

Розгляд слід відкласти, підготувати новий проект, що вирішуватиме вище вказані принципи,  провести  дійсно обговорення нового документу, особливо представниками малого та середнього бізнесу – основної частини населення, що створює матеріальні блага і наповнює бюджет,-  обовязково узгодити із нормами інших законів.

20.08.10.

aaa77748@mail.ru

  тел. 096-3891937

Категорія: Наши файлы | Додав: Правління
Переглядів: 899 | Завантажень: 104 | Коментарі: 2 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]