Вітаю Вас, Гість
Головна » Файли » Наши файлы

В. Комов. Наше завдання – формування структурованої територіальної громади.
[ Викачати з сервера (37.0 Kb) ] 05.07.2016, 11:40

ГРОМАДСЬКА РАДА САМОВРЯДУВАННЯ

Міський Центр громад

04111, Київ, вул. Щербакова, 37, оф. 85, тел. 067 404 49 60

 

 

Наше завдання – формування структурованої

територіальної громади.                                                                                                

 Громадянам України

Народним депутатам України

Одна з головних реформ, яка дає можливість задіяти ініціативу мільйонів громадян, організувати та об’єднати народ України – це реформа місцевого самоврядування.

  • рядовою Концепцією реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні, яка затверджена Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 1 квітня 2014 року, не передбачено здійснення реального місцевого самоврядування в територіальних громадах.

Так звана «реформа» не дає можливості здійснювати місцеве самоврядування БЕЗПОСЕРЕДЬНО ТЕРИТОРІАЛЬНОЮ ГРОМАДОЮ, що передбачено ст. ст. 140, 142, 143 Конституції України. Недостатній рівень участі громадян України в прийнятті управлінських рішень потребує розробки заходів щодо підвищення ролі територіальної громади в системі місцевого самоврядування.

Особливої актуальності набуває запровадження рекомендацій Європейської хартії міст ІІ (15-та пленарна сесія Ради Європи у 2008 році), в якій визначено: «на внутрішніх комунальних територіях (квартал, округ, район) повинні бути виборні зібрання, бюджет і повноваження» (п. 35 Хартії міст). 

Ми, члени громадськості, фахівці у сфері місцевого самоврядування підготували Концепцію формування структурованої територіальної громади, яка нівелює недоліки Урядової реформи і враховує рекомендації Європейської хартії міст ІІ, зокрема, принципи децентралізації влади і субсидіарності. 

Концепція спрямована на будівництво громадянського суспільства, яке починається з формування територіальних громад, здійснення ними місцевого самоврядування, створення умов для розвитку нових соціальних взаємовідносин, виховання Громадянина і Господаря.

Висновки.

Громадівська модель місцевого самоврядування, закладена 20 років тому у чинній Конституції України, не реалізована і фактично згортається.

Існуюча модель управління, в якій територіальна громада виконує роль декорації, а функції громади покладені на депутатів від партій  – потребує докорінних змін!

Перед нами, громадянами України, стоять три пов’язані між собою завдання:

  1. звільнити народ від провінціальної ментальності маленької людини – член територіальної громади повинен стати Господарем на території свого міста;
  2. сформувати територіальні громади,  що  означає зміну  свідомості людей до рівня Громадянина і об’єднання їх у територіальні колективи;
  3. змінити систему виборів на місцевому рівні – система виборів має бути мажоритарної, кандидатів в депутати повині висувати члени територіальної громади!

 

Голова ГРС                                                                                                                         В. Комов

Див. такожв приєднаному файлі "Наш шлях"

Категорія: Наши файлы | Додав: Правління
Переглядів: 442 | Завантажень: 11 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]