Вітаю Вас, Гість
Головна » Файли » Наши файлы

Українська національна ідея. С. Фадєєв
[ Викачати з сервера (31.0 Kb) ] 02.02.2015, 12:18

1. Українська національна ідея.

            Передумови:

            Природне прагнення будь якої істоти до забезпечення сталого розвитку свого біологічного виду домінує у мотивації дій живої істоти.

            У людства це прагнення трансформувалося від пристосування своїх фізичних і фізіологічних особливостей до умов існування у процес активного пристосування оточуючого середовища, зміни його в потрібному напрямку та прямого створення зовнішніх умов існування. Тобто, активного створення не лише адекватних, але і стабільних умов життя. Людина виборола розкіш збереження незмінної своєї біологічної основи.

            Прагнення до стабільності було завжди яскраво виражене у відносинах людей поміж собою. Не випадково сімейні цінності завжди шанувалися нашими співвітчизниками понад усе - сім'я є найбільш стабільним суспільним інститутом, підґрунтям якого є природне, біологічне прагнення забезпечення продовження та процвітання роду.

            В процесі пристосування до власних потреб виникла ринкова економіка, як така, що на якомусь етапі задовільняла потреби обміну, але згодом її потенціал було вичерпано і зараз (близько 200 останніх років) слідування її постулатам не забезпечують сталого розвитку суспільства. Не існує об'єктивних крітеріїв оцінювання як вартості продукту, так й його ціни. Економіка - не точна, гуманітарна сфера, яка не в змозі зараз запропонувати нам чогось більшого, ніж суб'єктивний договір між її учасниками. Але довести це до суспільної свідомості неможливо - ринок став релігією.

            Те, що нав'язують нам стовпи ринкової макроекономіки, є прагненням забезпечити незмінність хаосу, що контролюється обраними, так званою "елітою" - у власних інтересах. Не випадково всі засоби ринкового регулювання є відтворенням систем перерозподілу спекулятивних надприбутків.

            Найбільш природнім ідеологічним підґрунтям розвитку суспільства є неоконсерватизм.   Неоконсерватизм передбачає шлях сталого розвитку, уникнення потрясінь стресів, революцій на підставі гармонійної взаємодії окремих елементів системи  - уникнення спекулятивних чинників розвитку як економіки, так і суспільства в цілому. Але, підкреслюю, розвитку не відміняє. Тобто розвиток обов'язково повинен бути, але не за будь яку ціну. Неоконсерватизм в соціальному плані спирається на систему пропорційної відповідності труда і винагороди, до якій прагнули анархісти і  яку так, згодом, скомпроментували комуністи.

            Діяти слід таким чином, щоб запобігти шкоди будь кому. Тому слід керуватися такими постулатами:

  1. Нема такої справи, щоб не відкласти її на післязавтра, як що це не стосується життя та здоров'я людини, стихійого лиха або війни.
  2. Сім разів відміряй - і переконайся, що різати не варто.
  3. Вирішувати не швидко - але вчасно.
  4. Діяти не швидко - але неухильно.

            Виходячи з цих постулатів на першу позицію в соціальних прерогативах стає охорона здоров'я та захист життя (в т.ч. і оборона), на друге - освіта, без якої нема першої позиції. Все інше - як складеться ситуація і в залежності від потреб забезпечення перших двох позицій.

            Вважаю, що найбільш сприятливою як для існування людства, та к і для життя окремої людини є ідеологія неоконсерватизму і саме ця ідеологія може стати національною ідеєю Українців.

Фадеєв Сергій Анатолійович

Черкаси 068 10 66 841

arfid@ukr.net

Категорія: Наши файлы | Додав: Правління
Переглядів: 581 | Завантажень: 27 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]