Вітаю Вас, Гость
Головна » Файли » Наши файлы

Так народжується громадянське суспільство Олександр Власенко, голова Асоціації підприємців «Бессарабія»
15.10.2010, 21:44

Підприємці України, єднаймося!

 

Над найактивнішою частиною народу України – підприємцями –  нависла загроза повного знищення. В муках виношуваний, ще не народжений, середній клас суспільства може стати жертвою аборту (передчасних пологів). Оперує головний лікар Кабінету Міністрів Азаров М.Я. Органи малюка вже майже сформовані та досягають середнього періоду розвитку плоду. І ось що цікаво: у цього малюка, виявляється, є воля не датися в руки жорстокому ескулапу, а таки народитися у визначений  термін повноцінною здоровою дитиною і вирости в могутнього, гарного сина, яким пишатиметься матінка-Україна.

 

23 вересня 2010 року Асамблея громадських організацій малого та середнього бізнесу України, громадська організація «Бізнес від Дністра до Дунаю», Татарбунарське районне об'єднання громадян «Рідний край», Татарбунарська районна рада підприємціав при РДА, Татарбунарська районна організація захисту прав підприємців «Рада підприємців Татарбунарського ринку», Татарбунарська районна громадська організація «Захист», Татарбунарська районна спілка підприємців «Мрія», Татарбунарська районна Асоціація підприємців «Бессарабія» закликали всіх підприємців підтримати Всеукраїнську акцію протесту проти прийняття Податкового кодексу в запропонованій редакції та доплат до Пенсійного фонду.

Підприємцям пропонувалося 7 жовтня на знак протесту з 10.00 до 14.00 зачинити свої крамниці, кафе, аптеки, ремонтні майстерні, лотки, перукарні, салони краси, зупинити роботу ринків. На зачинені двері вивісити оголошення: «Я ЗАХИЩАЮ СВІЙ БІСНЕС» та «МИ НЕ ПРАЦЮЄМО...».

Крім того, за два тижні до 07 жовтня підприємці з метою захисту своїх прав почали масово звертатися з юридично обгрунтованими заявами до Пенсійного фонду стосовно того, чому ми не згодні сплачувати додаткові кошти на так зване пенсійне страхування.

Після того, як Пенсійний фонд надав нашим  підприємцям банальні відписки типу «ви все одно повинні платити», підприємці так само масово подаватимуть тепер вже до прокуратури заяву про злочин, аргументовано підготовлену кращими юристами з  Асамблеї громадських організацій малого та середнього бізнесу України.

Також планується 15 жовтня 2010 року о 14.00  запросити на велике віче всіх підприємців району з метою вироблення методів боротьби проти свавілля влади та об’єднання зусиль бінесменів Бесcарабії та всієї України.

 

Що ж, власне,   відбулося 7 жовтня ?

Вимкнувши свого мобільного телефона, я сидів на засіданні громадської ради, скликаної головою РДА з приводу проведення найчесніших  та найпрозоріших виборів до місцевих рад. Десь близько одинадцятої мені передали повідомлення, що телефонує голова громадської організації «Рідний край» Роман Мукієнко з інформацією про те, що біля офісу Партії промисловців та підприємців України зібрався чималий гурт підприємців, які вимагають зустрічі з організаторами акції протесту.

Залишаючи залу засідань РДА, я отримав зауваження:  як Ви, Олександре Васильовичу, можете передчасно піти з такого важливого засідання? Пролунала репліка: «Там бізнесмени трасу збираються перекривати».

Підприємці, які зібралися біля офісу ПППУ, запитували: чому ми не пікетуємо райдержадміністрацію? Роман Миколайович роз'яснив, що для цього потрібен дозвіл, але «ми сьогодні робимо мовчазну акцію протесту, щоб значимість підприємництва оцінила громада міста і району, та пройнялася нашими проблемами». Розуміючи, що напруга та відчай серед людей зростає, пояснюємо, що до вуличних акцій треба готуватися дуже ретельно. Необхідно навчитися гуртуватися, виховувати в собі самодисципліну, адже ми повинні діяти виключно в рамках законодавства. Достатньо в натовпі одного провокатора, і натовп стає некерованим, що може призвести до непередбачуваних наслідків. Татарбунари через це вже проходили.

Невдовзі підійшли підприємці з ринку на чолі з Валентиною Іванівною Чербою. Люди розповідали, як закривали ті контейнери, що не хотіли припиняти роботу. Доходило до міцних слів та пропозицій викинути крам на трасу. Підприємці зрозуміли: якщо протестують всі – значить всі. Велика подяка нашим підприємцям – в результаті їх принципової позиції Татарбунарський ринок, а потім і автостанція підтримали акцію практично на 100%.

Об'їхавши місто, я зробив висновок, що в цей день у визначений час не працювали близько 90% підприємців, хоча представники влади заявляють, що 50х50. Таке враження  склалося тому, що, на жаль, працювали магазини в центрі міста. Це «Валентина», «Буренка», «Гастроном», «Джерело», магазини ПП Донченко та ПП Буднік.

Окрема подяка  татарбунарським таксистам, свідомість  та людяність яких  таки взяли верх над бажанням заробити в цей день, значна частина підтримала нашу протестну акцію.

Громада ділових людей Татарбунарщина зрозуміла, що альтернативи підприємництву в таких малих містечках, як наше, немає, і якщо зникне приватна ініціатива, то настане безвихідь, безробіття, бандитизм, хаос, бунт!

Перед усіма нами постало питання: бути чи не бути?

Відповідь: БУТИ!

Боротьба тільки починається. Так народжується громадянське суспільство

Олександр Власенко,

голова Асоціації підприємців «Бессарабія»  

 

Категорія: Наши файлы | Додав: Правління
Переглядів: 877 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]